Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez az Izrael dolog ez hogy volt?

Ez az Izrael dolog ez hogy volt?

Figyelt kérdés

Töriből elegánsan kihagytuk a lényeget, csak, hogy ekkor és ekkor lett Izrael itt és itt és cső.

Van valami jó könyv, ami erről ír? Engem nagyon érdekelne, nem igazán értem a dolgot, hogy egyszer csak csináltak egy országot, egy másik országban, hogy tessék elfogadni, mostantól ez mások országa és mások laknak itt, hiába a ti országotok volt, vagy mi? Vagy amúgy is ott laktak, mint mondjuk, (jó biztos nem ugyanaz, de így tudom elképzelni) ha külön országnak kiáltanának ki pl. Romániában egy részt, ahol csak magyarok laknak, vagy nálunk, mondjuk három megyét, ahol csak xyok laknak? És aúgy nem laktak ott, csak odamentek, mert csak 1000éve laktak ott utoljára? Vagy hogy volt ez?


2010. nov. 17. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Én is kíváncsi lennék a pontos részletekre. Azt tudom, hogy Izraelt kvázi a holokausztért cserébe, kompenzálásként kapták a zsidók, és volt mögötte erős diplomáciai manőverezés. És úgy tudom, akkor már nem éltek ott zsidók, mert már vagy 1000 évvel korábban az arab hódítás elől menekültek szerte Európába.


Minden esetre, ahogy utólag láthatjuk, ez az államalapítás így ebben a formában nem volt egy túl szerencsés ötlet. Remélem,lesz, aki pontosabban tudja.

2010. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Ugyanezt megcsinálták Magyarországgal is egyébként. Ma Szlovákiának hívják Felvidéket. Ha Magyarország visszakapná a Trianonban igazságtalanul [most a neoliberális kretének ha elkezdenek ugatni, hogy nem igazságtalanul stb, akkor a) forduljanak fel, b) olvassanak utána, és megtalálják, hogy a döntéshozók már másnap megbánták] elszakított részeket, akkor pl. Szlovákiából nem maradna semmi. Értsd: semmi. Egy büdös négyzetmilliméter se. Erdély pedig maga nagyobb, mint a mai Magyarország. Stb.


Egyébként, csak hogy a kérdésre is válaszoljak :), igen, így volt, odamentek és azt mondták, hogy bocsi, ez a Bibliában is már a mi földünk volt, mostantól itt ez a mi országunk, tetszik, nem tetszik. Egyébként az egész Izrael kb. akkora, mint a Dunántúl. Régen Palesztinának hívták. Aztán USA-támogatással Izrael lett, Izrael pedig sorra vívta a csatákat, pl. Golán-fennsíkért, 6 napos háború, 1., 2. libanoni háború, stb.

2010. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De nem ár, ezt így halál komolyan meg lehet(ett) csinálni? Mondjuk akkor bármikor jöhetnek valami avar leszármazottak, hogy bocsi, de a regék szerint ez a miénk volt?


És a Bibliát vették alapul? Ettől sokkot kaptam. Oké templom, Isten meg ilyesmi szép a vallás, kell a hit az embernek, de hogy az alapján kitalálni, hogy bocs, mostantól itt mások országa van? Még ha egy üres sziget lett volna... Úristen.

2010. nov. 17. 17:30
 4/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk a trianon sem szép dolog, de ha azt nézem, ott legalább eleve ott laktak ezek a más nemzetiségek, akik el akartak szakadni (más kérdés, hogy figyelembe vehették voln a a határok meghúzásánál, hogy legalább tényleg ott legyen, hogy a magyarok belül maradjanak a többi meg kívül. De azért, hogy ott se voltak? és úgy csináltak nekik országot egy másik országba?? Basszus! ha valaki tud valami könyvet az még mindig érdekelne.
2010. nov. 17. 17:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Kérdező itt vagy még? Én nem könyvet ajánlanék, hanem vidit/hanganyagot youtube-ról :)
2010. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Hat ...pontosan en sem tudom de ha beirod a keresobe Hernadi Tibor a masodik vilaghaboru igaz tortenete egy kicsit kozelebb kerulhetsz a megoldashoz.Amugy Hernadi tuloz is de minden konyvnek van hibaja.:)

Adj zold pacsit ha elegedett vagy a valaszal.

2010. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Brit mandátumterület (olyasmi, mint egy gyarmat) volt Palesztina. Amikor az angolok onnan 1947-ben kivonultak, akkor az ENSZ felosztotta a területet az akkor ott élő népesség arányában egy zsidó (Izrael) és egy arab államra. Ezt a zsidók elfogadták, az arabok nem, hanem azonnal támadást indítottak Izrael megsemmisítésére. Meg még jónéhányszor utána. A zsidók meg mindig alaposan elverték őket.

A területen amúgy mindig is éltek zsidók és keresztények is. Főként az ő általuk meghonosított öntözéses gazdálkodás alapján létrejövő jólét vonzotta oda nagyobb számban az arabokat is.

2010. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor csak ott éltek, azért érdekes lett volna, ha nem is laknak ott, csak úgy nekik adják.
2010. nov. 17. 18:11
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

A terület ősi neve Palesztína. Ezt azért mondom mert nagyon érdekes, hogy az ott élő arabokat csak Izrael megalakítása után kezdték el palesztínnak nevezni, előtte az ott élő arabok magukat nem így nevezték. (most mielőtt valaki azzal jön hogy hogy védem Izraelt, nem nem védem, semleges az álláspontom én csak a valóságot írom:) )

A második világháború közben és után folyamatosan telepedtek vissza a zzidók Palesztínába, így mire az ENSZ tanácsa összeült Palesztína nagyon vegyes lakosságú volt már, de a zsidók voltak többségben.

Így Palesztína zsidók lakta területei köré húztak egy határvonalat amely megalakította Izrael államot ami a mostaninál kicsit kisebb volt, de a területét növelte a háborúkban.

Izrael eddig (USA segítségével és támogatásával) minden háborút megnyert az arabok ellen.



És igen, így volt. Egy tanácskozás után egyből kijelentették hogy az a föld mától nem Palesztína hanem Izrael állam. Tudom kicsit hihetetlen, de így volt de mondjuk én sem értem hogy ez önmagába hogyan lehetséges.:)

2010. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Tudom kicsit hihetetlen, de így volt de mondjuk én sem értem hogy ez önmagába hogyan lehetséges.:)"


Nincs ebben semmi különös. Miután kivonultak a gyarmatokról az angolok, máshol is felosztották maguk után a területeket. Lásd például India. Ott a muzulmán többségű területeket választották le a hindu államról, ebből lett a mai Pakisztán és Bangladesh.

2010. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!