Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael területei: az ENSZ...

Izrael területei: az ENSZ adta, az ENSZ elveszi. Mi a véleményed?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Az, hogy Izrael ma egy elő valóság, nem lehet csak úgy elvenni. Meg nem is akarja egy nagyhatalom se.


Ennek kb. annyi realitása van, mint annak amit szinte naponta felvetnek a gyk-án, hogy a cigányokat ki kellene telepíteni Magyarországról. De hova, kinek és hogy?


Azért nem így mennek a dolgok.

2011. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék én arra az önálló palesztin államra. De gyanítom, hogy sose lesz belőle semmi... illetve majd csak akkor, ha az USA pillanatnyi elmezavarában lekapcsolja Izraelt a lélegeztetőgépéről és nem tápolja tovább dollárok tíz- meg százmilliárdjaival.
2011. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Az ENSZ-nek voltak területei? Ez új!
2011. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"Az ENSZ-nek voltak területei? Ez új!"


Nem új, hanem régi. Népszövetségi, később pedig ENSZ-mandátumok régen voltak, most már nincsenek.

2011. okt. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

ma 22:14


A palesztin államot 1988 novemberében kiáltották ki. Magyarország néhány nap múlva elismerte.


A területe egyelőre megszállás alatt áll, de attól még létezik. Csak az izraeli és az amerikai álláspont az, hogy nem létezik palesztin állam.

2011. okt. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"ma 22:14


A palesztin államot 1988 novemberében kiáltották ki."


Ezt miért nekem címezted?

Palesztinának még a kérdéshez sincs köze!



Én úgy emlékeztem, hogy Izrael volt Brit területen alapították, nem úgy, hogy ENSZ felségterületen.

[link]

2011. okt. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

23:57


Nem ENSZ-felségterületen, de attól még "az ENSZ adta" azt a területet, hogy a kérdező pongyola nyelvhasználatát utánozzam.

2011. okt. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Nem ENSZ-felségterületen, de attól még "az ENSZ adta" azt a területet, hogy a kérdező pongyola nyelvhasználatát utánozzam."


nem egészen. Az ENSZ egy javaslatot tett egy gazdátlanná váló terület felosztására, amely javaslatot az arabok elvetettek, így soha nem valósult meg - ezen túl semmit nem tett, mondhatni mosta kezeit.

Tehát ha még esetleg akkor az arabok nem vetették volna el, akkor lehetne arról beszélni, hogy az ENSZ adta, így viszont az ENSZnek nem sok köze volt ahhoz, hogy valóban létrejött Izrael, hanem az annak az egyszerű ténynek tudható be, hogy a függetlenségi háborúban ki tudták vívni.


Javaslatokat most is tehet az ENSZ, ugyanannyira kötelező érvényűek, mint akkor volt.

2011. okt. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"az ENSZ elvette"

Nem vette el. De ha akarna sem tudna elvenni, sem elvileg, sem gyakorlatilag.

Elvileg: azert venne el, hogy a palesztinoknak adja? Mert a palesztinoknak jar egy onallo allam? Hat LEGALABB ugyanannyira a zsidoknak is jar.

Gyakorlatilag: az izraeli zsidok "atadnak", a hazajukat? Nyilvan nem. Elvenni tehat csak gyoztes haboruval lehet toluk. Az iszlam ilyen gyozelmekben az utobbi 65 evben nem igazan jeleskedett.


Katonai ereje ehhez az USA-nak, a NATO-nak, az Oroszoknak es talan a Kinaiaknak van. Nehezen tudom elkepzelni, hogy angol, francia, amerikai katonakat kuldenenek a kormanyaik meghalni csak azert, hogy egy ujabb iszlam allamot hozzanak letre. (Egy Izrael elleni haboru HATALMAS veszteseget okozna, meg akkor is ha a tamado gyoz)

Az oroszok es a kinaiak: ok lehet, hogy MAJD egyszer megprobaljak, termeszetesen nem a zsidok vagy a palesztinok miatt, hanem az USA es a NATO ellen. Ez viszont vilaghaborut jelent.

2011. okt. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok

Bocs, most latom, hogy a kerdes elveszi, nem elvette. A valaszom lenyegen azonban ez nem valtoztat.

2011. okt. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!