Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen Románia politikája,...

Milyen Románia politikája, gazdasága?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok a román nemzetről?
2010. dec. 4. 18:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Gazdaságilag messze le vannak maradva Magyarország mögött, ez iránt azért ne legyen kétsége senkinek. Még az elmúlt nyolc év elbaltázott magyar gazdaságpolitikája ellenére is jelentős előnyben vagyunk hozzájuk képest. Az ottani életszínvonal eléggé a magyarországi mögött található még most is.


Aki szokott járni Romániában, tanúsíthatja, mennyivel elmaradottabb viszonyokat találni ott. Kezdve a falvak sártengerré változó utcáitól, az iszonyúan lepusztult lakótelepekig,a melyekhez képest a mi tízemeleteseink valóságos palotáknak számítanak. Gazdaságilag csőd szélén áll Románia, sokkal durvább megszorító intézkedések vannak folyamatban most is, mint ami nálunk van.


Amiben előttünk járnak, az az egészséges nemzeti öntudat, a nemzeti sorskérdésekben való összefogás pártoktól függetlenül. Ott a baloldalt nem jellemzi az a nemzetietlen gondolkodás és a totális önfeladás politikája, mint nálunk az MSZP-t, a szociáldemokraták ugyanolyan nacionalista beállítottságúak, mint a jobboldali pártok.

2010. dec. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
fejlettség ide vagy oda,egy nagy korrupt maffiaállam az is,mint az olaszok meg az ukránok,van egy becali nevű fazon,aki a steaua tulaja,ha jól tudom,egy hírhedt maffiózó,és közben EU képviselő,szép ugye? bár nálunk se sokkal különb tagok kormányoznak
2010. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Hát látom vannak azért tévedések: -becalié a steaua nem fordiutva (amugy van rola ertelmes video a youtube-on amin fesziti ki a sajat maybachja ajtojat).-Sokan jártak erdélyben és azt gondolják hogy ez románia pedig nagy tévedés. Itt máskepp élnek az emberek csak sajnos ide is szivarogak be a romanok. -A rasszizmusrol csak annyit hogy kerdezz egy romántol amelyik nem magyar videken el valamit magyarul, a valaszt vedd fel s majd forditasd le, lehet egy kicsitt meg fogsz lepodni.

Egy utolso korrupt, maffiozo, gengszter, cigany ország.

2010. dec. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
A jelen pillanatbana legkevesebb a gdp je egesz europában. Ja és téved aki azt irta hogy nincs tartozása. akkora tartozása van hogy abbol fel magyarországot meg lehetne venni.
2010. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ennek konkrétan egyik fele sem igaz, úgyhogy valamit nyilván félreértettél.
2010. dec. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Hát itt lakom és szerintem nem értettem félre.
2010. dec. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az elsőre Moldova lett volna a helyes megfejtés, a másodikra meg éppenséggel azt kell hogy mondjam, hogy Magyarországnak is nagyobb a tartozása mint Romániának.
2010. dec. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nagyobb tartozása van,de azért meglehet nézni az ottani infrastrukturát,hogy milyen állapotban vannak az utak az épületek.Én voltam jópárszor erdélyben is beljebb is,Erdély még elmegy,de beljebb már katasztrófális a helyzet.Volt hogy mentünk egy ilyen autópálya szerüségen kb 100km/h-val egyszercsak 40 cm-es színtkülönbséggel folytatodott az út földútként!A kipufogo leszakadt stb stb.Most ez csak egy egyszerü példa volt,de ez szerintem mindent elárul.
2010. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ebben nincs semmi meglepő, ez a szakadék már régóta megvan Magyarország és Románia között.
2010. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!