Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik ország áll jobban...

Melyik ország áll jobban Magyarország vagy Románia?

Figyelt kérdés
Hol élnek jobban az emberek és hol keresnek többet?
2011. júl. 18. 23:41
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
64%
Jelenleg Magyarország kicsivel jobban áll öszességében, de Romániának jobb a politikája, jobba gazdasági kilátása, jobban használják fel az unios forrásokat, kevesebbet lopnak el belőle.
2011. júl. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
74%
Még Magyarország, még. De ha így halad tovább a helyzet ők felfelé mi lefelé.
2011. júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
24%
Magyarország. És ez így is fog maradni. Feltéve ha nem lesz megint leváltva a Fidesz 2014 - ben, mint már egyszer 2002 - ben szintén egy ciklus után. Jó lenne ha nem csak a szociknak járt volna 8 év.
2011. júl. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
57%
Mi magyarok mindig jóval a románok felett fogunk állni mindenben akár intelligencia vagy életszínvonal elképzelhetetlen hogy egy ilyen nép felülmúljon minket.
2011. júl. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
utolsó igazad van:D! ha átmész Magyarországról Romániába rögtön érezhető a különbség.Káosz van nincs meg az a rend Ott mint Itthon.(egyszerű példa:gyomos,szemetes minden ,Magyarországon meg vágják a füvet adnak arra azért.)Székelyföldön voltunk kirándulni visszafele a romániai szakasz 2 szer olyan több időt vett igénybe hogy átmenjünk rajta mint a magyarországi.Kiépítettségében is Magyarosrszág jobban áll.Meg a mentalitásban főleg.
2011. júl. 19. 00:43
 6/48 A kérdező kommentje:
De nekem nincs bajom a románokkal ettől függetlenül ők is kultúrnép, mint mi.Remélem ők is fejlődnek majd gazdaságilag is.:)
2011. júl. 19. 00:44
 7/48 Mondeo válasza:
37%
Úgy látom az első kettő válaszadó még nem járt a mai Románia területén...Évtizedekkel vannak lemaradva! Sokkal nagyobb ott a szegénység mint nálunk, az emberek életszínvonala messze el van maradva a miénktől( az egy másik kérdés, hogy mi sem vagyunk a leggazdagabbak)
2011. júl. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
85%

Egy átlag román falu nincsen nagyon elmaradva egy magyar falutól, de romániában több a lecsúszott terület, és a "mélyszegénység" is jóval "mélyebb" bizonyos területeken.

Ugyanakkor például az úthálózat egy része sokkal jobb, mint volt tíz éve, és helyenként jobb, mint itt Magyarországon. Kivéve ott, ahol a kamionforgalom hamar tönkretette.

Nem tudom más területen mi a helyzet, de ezt most láttam a saját szememmel, amikor kint voltam.

2011. júl. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
75%

Hát mondjuk Gyulától elég sokat kell menni ahhoz hogy olyan településre kerüljön az ember, ami a magyar átlagnak nagyjából megfelel.


Az utóbbi évtizedben kicsit gyorsabban fejlődtek nálunk, de azért bőven van még mit behozni. Szerintem nincs reális esélye hogy ebben az évszázadban elénk kerüljenek fejlettségben.

2011. júl. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
43%
Ha a Fidesz így folytatja,megelőznek hamar bennünket!
2011. júl. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!