Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg hoz-e lényegi változás...

Tényleg hoz-e lényegi változást Obama politikája?

Figyelt kérdés
A beiktatási beszédében kitért az Irakban állomásozó csapatok kivonásáról, a nagytőke támogatásának csökkentéséről, a természeti javak kihasználásának csökkentéséről, ésszerű válságkezelésről, a szegényebb országok megsegítéséről, párbeszédről a muszlim országokkal és az egyetemes békéről. Például adócsökkentésben látja a válság egyik megoldását és a nem termelő beruházások előtérbe hozásában, nem akar pénzt adni a bankoknak, akiknek a kapzsisága miatt a válság kitört, a kinevezése napján már új közel keleti megbízottat nevezett ki stb. Vajon ezeket a hangzatos ígéreteket be is tartja, egyáltalán betarthatóak ezek az ígéretek? Hozhat ez egy új korszakot Amerikára, az amerikai gazdaságra, ezáltal közvetve Magyarországra? És ha Amerika új elnöke a válság megoldását ilyen eszközökben látja, akkor Magyarország vezetése miért nem tesz hasonló lépéseket? Miért akarnak sarccal bevételhez jutni?
2009. jan. 21. 02:05
 1/10 anonim ***** válasza:

A demokraták rendszerint betartják igéreteiket, ő pedig annál inkább, mivel a legelső fekete elnök és nagyon kell bizonyítania. Hogy betartja-e igéreteit, az nem csupán rajta múlik, mert ha úgy lenne akkor az diktatúra lenne, nem demokrácia. De mindent el fog követni, hogy az országot minél hamarabb kivezesse a recesszióból.

Logikailag nagyon könnyen levezethető miért nem tesz Magyarország vezetése hasonló lépéseket: megválasztották őket tehát a nép csinált belőlük vezetőt. Nekik pedig jogukban áll így vezetni az országot. (Nem a morális jogokról beszélek, hanem a valósakról).

2009. jan. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
kiderül, hogy tényleg beváltja-e a hozzá fűzött reményeket. obama elég népszerű a népszerűtlen intézkedések elfogadtatásához.
2009. jan. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Reménytelen. Talán késleltetni tudja a totális káoszt.
2009. jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én szkeptikus vagyok vele szemben. Szerintem a nagy (és néhol demagógnak, nem meggondoltnak tűnő) szavak után idővel ő is csak kompromisszumokat fogja keresni, és a biztonságos kormnányzásra fog törekedni.
2009. jan. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"nem akar pénzt adni a bankoknak, akiknek a kapzsisága miatt a válság kitört"


Ez is egy szempont. Meg az is, hogy Clintonék (szintén demokrata) kötelezték arra a bankokat, hogy olyanoknak is adjanak hitelt, akiket addig túl nagy kockázatúnak itéltek. Meg még az is, hogy a Bush korményzat több alkalommal is megpróbálta ezt a törvényt visszavonni, de a demokra többségű szenátus leszavazta. Az meg már csak hab a tortán, hogy a válság pont úgy indult, hogy ezek a magaskockázatú ingatlanhitelek bedőltek, és rántották magukkal a többieket.


Amerika új elnöke eddig csak és kizáról azt bizonyította, hogy tud beszédeket mondani. Mindíg olyat, ami az aktuális hallgatóságnak a legjobban tetszik (van ilyen Mo.-n is. Na, ki az?)


A Fidesz elve az, hogy alacsonyabb adókat egyrészt többen fizetnék be, másrészt alakulnának új vállakozások, amik plussz adófizetőként jelennének meg.

Ezzel két baj van.

Az egyik, hogy az új vállakozsokhoz idő kell (több év is akár), addig az hiány lenne.

A másik, hogy ha optimisták vagyunk és azt mondjuk, hogy mindenki csak annyi adót nem fizet be, amennyit már nem tud, azaz senki nem csalja passzióból az adót, akkor az adócsökkentéssel a jelenlegi bevétel maradna. Viszont ha vannak olyanok, akik "passzióból" nem fizetnek adót, akkor az adócsökkentés közvetlen következménye bevételcsökkenés lenne. Akkor pedig felmerül a kérdés, hogy mégis miből kellene fentartani pl. az egészségügyet, a tűzoltóságot, a szociális juttatásokat stb. (amik növelésének fontosságát egyébként pont a FIDESZ hangoztatja folyton)

2009. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Obamáról van szó, nem a Fityeszről.
2009. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Azért azt finomítsuk, nem pusztán a bankok, hanem az emberek kapzsisága miatt is tört ki a válság, akik hitelt hitelre halmozva, különösen az Usaban kétszeres jelzáloggal terhelték meg ingatlanjaikat, csak hogy pénzhez jussanak és tőzsdézhessenek az extra haszonért.

Persze, hogy a rendszer bedőlt..

2009. jan. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kedves 10:20-as!


idézek:

"És ha Amerika új elnöke a válság megoldását ilyen eszközökben látja, akkor Magyarország vezetése miért nem tesz hasonló lépéseket? Miért akarnak sarccal bevételhez jutni?"


mi a probléma?

2009. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nem, hiszen Ő is csak egy báb, és teljesen mások irányitják az országát.
2009. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem valószínű, ha jól végiggondolod amiket hallani róla és végiggondolod akkor azért látszik kb. a feri szintjén van csak ámerikába
2009. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!