Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nevezte egy német tudós...

Miért nevezte egy német tudós Brazíliát a "jövő országá"-nak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 05:10
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Talán be volt rúgva?

Viccet félretéve én úgy tudom, hogy az EU, India, Kína és Oroszország mellett ő a másik feltörekvő nagyhatalom. Azt, hogy erre reális esély van-e azt szintén nem tudom, mindenesetre érdekes, hogy Brazília jelentős olajlelőhelyet talált a partjai közelében nemrégiben.

Ezzel kapcsolatban olvastam valahol, valakitől hogy emiatt a Brazilok elkezdtek fegyverkezni és erre viszont az USA felállította a déli flottát.

2010. dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
feltörekvő gazdaságnak tartják a sok nyersanyaga miatt,de sztem indiában meg kínában több potenciál van,mellesleg egy dolog a technológia meg a gazdaság fejlődése, másik az életszínvonalé,ugyanis több a csóró napi 1-2 dollárból élő ember mint a gazdag,szóval a 2 nem egyenesen arányos
2010. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem túl sűrűn lakott, sok természeti erőforrása van és az utóbbi 50 évben elég gyorsan fejlődött. Van hova fejlődnie, a szó pejoratív és tényszerű értelmében is. A jövőben gazdasági nagyhatalom lesz.
2010. dec. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most ki mondta ?
2015. jan. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg mikor mondta ?
2015. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!