Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A mai görögök büszkék az...

A mai görögök büszkék az ókori görög őseik kultúrájára, vagy inkább a balkáni román-albán-szerb kultúrával azonosulnak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, büszkék rá. Szerintem mi is azok lennénk, ha lenne ilyen "múltunk". Gondolom nem jártál Görögországban akkor, a kérdésed alapján.
2010. dec. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Igen igy van nagyon buszkek ra a Gorogok es nagyon halasak azoknak a turistaknak akik ott jarva dicserik az okori gorogok kulurajat. A turizmusuk is erre epul nagyon feltik azon helyeket ahol sok osi lelet van. Ha a mai kulturat nezzuk szerintem egyaltalan nem azonosulnak a roman-alban-szerb kulturaval mert van nekik sajat kulturajuk. En parszor jartam ott tobb helyen is de mindenhol csak kedves, segitokesz, mosolygo kiegyensulyozott embereket lattam. persze biztos furcsa lehet ha egy magyar ember odamegy es azt latja az uzletek este nyitnak ki meg ott van egy gyerek jaroka benne a kisgyerkoccel nyaron este 11 kor stb. Na meg a delutani siesta az emberek egymassal valo kozvetlensege stb. es sokan ezt lehet nem tudjak hova tenni pedig ezek ott hetkoznapi dolgok, lehet a nagy varosokban Athen stb nem de turistaparadicsomokban kis varosokban falvakban igy van...
2010. dec. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Büszkék rá, még ha nem is tudnak róla sokat.


Román-szerb-albán kultúra pedig nem létezik, a görögök a görög kultúrával "azonosulnak", az albánok az albánnal, a románok a románnal, a szerbek a szerbbel.

2010. dec. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Athén tényleg egy zsúfolt betondzsungel, nyáron elviselhetetlenül meleg(viszont a gyros Athénban a legjobb)


Kréta szigete egészen más, ott az emberek(főleg a középkorúak és az idősek) nagyon barátságosak, volt olyan hogy nem volt nálam elég pénz egy könyvre és legyintett az árús hogy majd holnap beviszem a többit(Agios Nikolaos) Másnap bevittem

2010. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, a pozitív életszemléletük tetszik a legjobban nekem is.
2010. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ebben a pozitív izében lehet valami, ott az egyik legritkább az öngyilkosság a világon.


Ugyanakkor viszont már vagy 2 éve folyton zavarognak. Lehet, hogy a fiatal generáció már egészen más?

2010. dec. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha Krétán valaki azt akarja tudni hogy érzed magad, a következőt kérdezi: Nagyon jól vagy?

Ha erre a válasz az hogy megvagyok, a kérdező szeme elkerekedik és érzi hogy baj van(nem is tudom hogy van görögül a rosszul vagyok, a megvagyok éppen elég drámai)

2010. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézzük.

A görögöknek igazából nincs ókori kultúrájuk, mert a különböző törzseknek nem nagyon volt olyan kultúrája, amit GÖRÖGnek lehetne nevezni. Krétai és mükénéi kultúra?

Akhilleusz és az akhájok háborúi, és a görög isteneikre bizonyára büszkék.

De aztán az Athén-Spárta háborúra nem hiszem.

Viszont ha láttad a Görögország-Dél-Korea futballmeccset (2010 VB), akkor hallani lehetett a 'HELLAS!!!!' Üvöltést.

Szóval a görögök a maguk szemében azért még hellének, és a görögök földje a Hellász maradt.

Az ókori építményeket pedig különösen védik, de ezt szerintem minden ország megtenné. Jó, nyilván nem fogják a bizánci-korból fennmaradt freskót leásni, csak mert alatt van egy dór fal.

A másik meg az, hogy a görögöknek volt még egy aduja, a Bizánci Birodalom. Ahol a 7-9. században elkezdtek görögösödni, és 1054-ben (?) az egyházszakadással újra elkezdték építeni a görög kultúrát. De persze ennek is vége lett, és a szegény továbbra is megszállt görögök kaptak a nyakukba egy Oszmán-Török Birodalmat (ahogy mi is 70 év múlva), de amíg Bizáncnak volt ereje, addig a görög kultúrával "hódítattak".

A mai román-albán-szerb kultúrával meg nem tudom, mit akarsz kihozni. Szerintem ilyen nincs. Sőt, igazán a "mai" kultúrával sem tudnak mit csinálni. Nézhettek h*lyének, de utánanéztem a wikipédiának, és ő is az én álláspontomon áll:

"Hagyományok

Ez a szakasz egyelőre erősen hiányos. "

Szóval én nem ismerek semmiféle görög-szerb-román-albán kultúrát, pláne, mert a szerbekkel, és úgy a szomszédaikkal nincsenek is jóban.

Szóval mondhatjuk, tisztelik az Ókorban a Hellászban történt eseményeket. Ha ezt mi görög kultúrának hívjuk (teljes joggal, mert ők nem vándoroltak sehova), akkor igen.

2010. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!