Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szólsz a mai Athéni...

Mit szólsz a mai Athéni tüntetéshez és a görög válságcsomaghoz?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ez a hátránya a közös pénznek: ha egy borul, az erősen kihat a többire is
2011. jún. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, véget érhetne már ez az agonizálás, és dőljön az egész rendszer, és gondoljuk ujra, vagy hozzanak olyan intézkedéseket, amitől véget ér már ez az egész hancúr.
2011. jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Arról ne feledkezzünk el ,hogy a görögöknél 1500 euró azt átlagbér,és 200 ezer forint a minimálébér.

Mi még tőlük is évtizedekkel vagyunk lemaradva.

2011. jún. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

>> Arról ne feledkezzünk el ,hogy a görögöknél 1500 euró azt átlagbér,és 200 ezer forint a minimálébér.


És még ráadásul korán is mennek el nyugdíjba. Ők az államcsődért megdolgoztak, most is azt csinálják az utcán...

2011. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé bonyolult, Görögország jelenleg eléggé közel áll az államcsődhöz úgyhogy muszáj valamilyen segítség után néznie, másrészről eléggé kemély feltételekhez kötötték a segély átadását ami a bérek csökentésével és munkahelyek megszünésével fog járni.
2011. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos megszívták, de ezek után még sokkal jobban megfogják őket szívatni mint indokolt lenne.
2011. júl. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 spitfire9218 válasza:
Igazatok van, muszáj valami segítség után nézniük, de ez volt a lehető legrosszabb amit tehettek. Ugyanazt teszik, mint mi 20 éve: eladják az országukat. Ez nagyon nagy hiba volt. És a hab a tortán, hogy ez csak tűzoltás volt, nem mentés és megoldás. Rövidesen úgyis borul a bili, még hallunk róluk.
2011. júl. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"És még ráadásul korán is mennek el nyugdíjba. Ők az államcsődért megdolgoztak, most is azt csinálják az utcán..."

Hát ezzel egyáltalán nem értek egyet. Miért baj az, ha korán mennek nyugdíjba? Szerintem tök jó, mi magyarok hagyjuk, hogy 65 évig nyúzzanak, és ez a nem normális. Megdolgoztak az államcsődért? Hát szerintem ezért 90%-ban a politikusok a felelősek. Semmit nem tudok a görög gazdaságról, de azt igen, hogy az ottani emberek jelentős része turisztikából, vendéglátásból él. Ők biztos nem vitték csődbe az országot.


"most is azt csinálják az utcán..."

mi is ezt fogjuk ha így megy tovább, remélem, hogy ezt fogjuk.

2011. júl. 2. 10:48
 9/12 anonim válasza:
Nekem épp egy görög pasim van, igaz Ő krétai. Voltam nemrég kint nála, hát az 1500 Eurós átlagbérről annyit, hogy a 7 napból 7-et dolgozik reggel és éjjel, a délutánjai szabadok, így keres max. 600 eurót. Ez hol üti meg a 200.000 Ft-os minimálbért? És ez nem csak ő, a kinti ismerőseim is töredékét keresik annak, amit én, aki itt Magyarországon sem keres túl jól. Az élet pedig sokkal drágább, mint nálunk...
2011. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

11:56

Mit tapasztaltál, milyen a görög mentalitás? Mondjuk párkapcsolat terén, család terén, hogyan állnak a dolgokhoz, na meg munka terén.

2011. júl. 2. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!