Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem lenne furcsa, ha egy...

Nem lenne furcsa, ha egy zsidó lenne az anglikán egyház feje?

Figyelt kérdés

Kate Middleton feltehetően zsidó. (Az anyja családneve pl. Goldsmith.) Egyéb részleteket itt találtok: [link] Oroszul van, de a google fordító megoldja.

Emellett zsidó házassági szerződést is kötnek az esküvőn: [link]


Ha Kate trónörököst szül, akkor az zsidó lesz. Egy zsidó az angol trónon önmagában furcsa, de ha valaki kifogásolná, még rásütik, hogy az illető antiszemita.

Visznot, mivel az angol király/királynő egyben az anglikán egyház feje is, ezért mégiscsak furcsa, hogy egy zsidó kerül majd ebbe a pozícióba.


Nincs igazam?


2011. ápr. 22. 12:03
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
91%
Te csak egy kis elvadul rasszista vagy. Nincs jobb dolgod mint ilyeneken filózni. Inkább próbálj ember módjára viselkedni és nem benyalni az a sok sz@rságot amit szélsőjobbosok mondanak. De gondolom a te értelmi színvonalad mellett ez túl nagy kérés.
2011. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
mivel a férfi ág a Goldsmith, ezért ez elég meggyőző.
2011. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
77%
Valóban elég meggyőző. Akkor indulhat a kereszteshadjárat? Talán az esküvőig ideértek és megmenthetitek a világot a gonosz zsidók hatalomátvételétől.
2011. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:

"Egyébként nem vagy te kicsit antiszemita? A 21. században járunk, valakinek a vallása alapján már nem szokás ítélkezni, maximum ott Kelet-Európában. Az ilyen gondolkodás miatt nem vágyom már vissza Magyarországra. Majd pár év múlva."


Akkor nagy levegőt veszek és menjünk rajta végig.


"...nem vagy te kicsit antiszemita?"

Nem, nem vagyok, ki kérem magamnak!


"...valakinek a vallása alapján már nem szokás ítélkezni."

Áruld már el, milyen ítélkező megjegyzést tettem Kate Middletonra? Annyit írtam róla, hogy feltehetően zsidó. Egyes életrajzírói szerint az. Ezzel semmi rosszat nem mondtam rá, ha szerinted az, hogy valakire azt mondják, hogy zsidó, az sértő, akkor te vagy az antiszemita és nem én.


"...maximum ott Kelet-Európában" Érdekes, te magad írod, hogy a katolikusok ki vannak zárva az angol királyi házból. Vallási alapon. Vagy szerinted az Egyesült-Királyság Kelet-Európában van?

Na ugye, na ugye.

Ismeretek, szerénység, megfontoltság, bölcsesség. Ezek hiányoznak belőled a leginkább.


Egyébként hogy lennék antiszemita, ha mindenben Virginia Woolf elveit követem, különösen ami a PC-t illeti?

(Segítek: Woolf zsidó volt.)


A többi részére meg végképp nem reagálnék.

2011. ápr. 22. 14:06
 25/56 A kérdező kommentje:

Visszakérdezni könnyebb, mint válaszolni.



A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:53


A válaszomat, ha lenne némi sütnivalód, magad is le tudnád szűrni, de ha ennyire futja, akkor segítek: nem bánt, nem sért, nem hátráltat, hanem furcsállom.

2011. ápr. 22. 14:10
 26/56 anonim ***** válasza:
77%

"Nem csak a vezetéknév alapján következtettem, az csak egy példa volt."


- Még jó, mivel a zsidók számára mindig is édeskevés, hogy milyen vezetékneved van. Mi a másik? Az állítólagos ajándék? Arra már volt válasz. Az orosz cikknél meg nekem kevés az, amit a google-fordító kiadna. (ezért nem is nézem meg így)


És nem, nem számít zsidó hagyomány szerint zsidónak az, akinek ősei már több generációra visszamenőleg kereztény vallást követnek, főleg ha az illető most is azt követi. De még ha ez is lenne a hagyomány, az anglikán egyházat ezt hol érdekelné? Csak azért, mert volan egy ilyen hagyomány, az univerzálsian kötelező lenne minden hitű ember számára? Legfeljebb csak egy maréknyi zsidó község szmében volna igaz az állításod, hogy "egy zsidó az anglikán egyház feje". Ez nem PC vagy antiszemitizmus kérdése, hanem a puszta tényeké.


Raádásul a felmenői ezen kívül különböző vallási háttérrel egy rakás nemzetből, de furcsa módon csak egyet emeltél ki. Ha katolikus lett volan az anyja, értem a kérdést, de így nem sok értelme van.

2011. ápr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 A kérdező kommentje:

"hollesz válasza:


Te csak egy kis elvadul rasszista vagy. Nincs jobb dolgod mint ilyeneken filózni. Inkább próbálj ember módjára viselkedni és nem benyalni az a sok sz@rságot amit szélsőjobbosok mondanak. De gondolom a te értelmi színvonalad mellett ez túl nagy kérés.



A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:01"



"...egy kis elvadul rasszista vagy"

Rasszista mi? Nem is emlegettem rasszokat, a zsidók több mint 90%-a fehér bőrű. A zsidóság nem egy rassz. Olyan fogalomzavarban szenvedsz, hogy az már tényleg fáj.


"...próbálj ember módjára viselkedni"


Citáljál már tőlem valamit, ami nem volt emberhez méltó, légy szíves! Na ugye, hogy nem tudsz.


"a te értelmi színvonalad mellett"

Bocs, de ilyen előzmények után ezen már csak nevetni tudok.

2011. ápr. 22. 14:18
 28/56 anonim ***** válasza:
77%
akkor nevess rajta. Másra úgy sem vagy képes. Mer ilyen fajta vagy. Maga a kérdésed is megmutatja, te agyhalott.
2011. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 A kérdező kommentje:

"Az orosz cikknél meg nekem kevés az, amit a google-fordító kiadna. (ezért nem is nézem meg így) "


"Ha katolikus lett volna az anyja, értem a kérdést, de így nem sok értelme van."


Szerintem nem ide kellene írogatnod, hanem a Mórickába. Komolyan mondom, tök vicces vagy.


A PC-t azért vetettem fel, mert abból akarnak kioktatni olyanok, akik azt sem tudják, hogy eszik-e vagy isszák.

2011. ápr. 22. 14:23
 30/56 anonim ***** válasza:
100%

most nem azért, de az eddigi linkekből eléggé világosan kiderült, hogy a csaj már származásilag is valószínűleg csak max elég kis részben lehet zsidó, ha egyáltalán, neveltetésileg meg aztán egyáltalán nem beszélhetünk ilyesmiről.

A másik linkről, a házassági szerződésről meg elég volt a cikket magát elolvasni, hogy lássa az ember, hogy szó nincs arról, ami a kérdésben fel van tüntetve.


Innentől kezdve az egész kérdés tárgytalan. Az alapfelvetés olyan szinten érdekes volt, hogy ha tényleg egy zsidó kerülne be, az valóban egy érdekes helyzet lenne az egyházfői méltóság miatt, viszont mivel itt nem igazán beszélhetünk erről az esetről, így innentől kezdve nincs is miről beszélni.

2011. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!