Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azt olvastam, hogy Oroszország...

Azt olvastam, hogy Oroszországban a napokban 34 településen neveztek át Budapest nevét viselő közterületeket, középületeket. Igaz lenne a hír?

Figyelt kérdés
Mellesleg igazuk van/lenne!
2011. máj. 15. 17:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
95%

Bizony Dunaújváros volt Sztálinváros.

Azonban ezek ideológiai töltetet hordoznak míg a Moszkva tér nem, így értelmetlen összehasonlítani. Oroszországban is átnevezték a legtöbb Leninnel és Sztálinnal kapcsolatos utcát. Bár azért bőven maradtak is, ők legalább nem tagadják le a történelmet.

2011. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

Már miért ne lenne igaz?

Csütörtökön, a budapesti névváltozások érvénybe lépésének napján az "RTR Planeta" nevezetű orosz adó hírei között szerepelt.

- Podolszk-ra,

- Csita-ra /Tatár Föld/,

- Vyborg-ra /Nem összetévesztendő a dániai Viborg-gal!/, - Jekatyerinburg-ra határozottan emlékszem

és talán

- Kemerovo

egyik szép nagy terét nevezik át Budapestről Vlagyimir Viszockij-ra .

2011. máj. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Itt megy egész nap az RTL planeta, nem volt ilyenről szó benne.
2011. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%

2011-05-15 19:40-nek

По моему ты перепутал вещи! Я смотрел нe передчу "RTL", a новости "РТР Планета".

2011. máj. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

"Itt megy egész nap az RTL planeta, nem volt ilyenről szó benne."



És tudod miért nem? Mert ilyen nevű csatorna nem létezik.

Ha pedig az RTR Planeta menne egész nap akkor a nevét is tudnád.

2011. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
18%
20:10 csak elírtam, de talán az orosz írás bebizonyítja, hogy nem kitaláltam, hogy nézem... Ha igaz lenne a hír az nagyon nagy horderejű dolog lenne, lehozná az összes magyar és orosz hírportál... De mivel egy darab linket nem tudtok összehozni, ezért nem is fárasztom magam.
2011. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
28%

"Ez volt a kormány eredeti célja. A magyarság ellen hangolni a környező baráti országokat."


Nem vagy normális... Gratulálok

2011. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
18%
Az rtl klub után berögzült, hogy rtl planeta, de természetesen az rtr. Csak valahogy nem áll rá a kezem:)
2011. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
24%
és egyébként ki nem szarja le hogy mit csinálnak oroszok? én örülök hogy átnevezték. 20 éve kellett volna...
2011. máj. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
76%

19:40-nek

Реши, пожалуйста, на самом деле, какой канал вы смотришь

В твоем ответе я читал, что я лгу.

Я не русский, как и выучил не в Советском Союзе, но что я вижу и слышу, я понимаю недоразумением.


Azok kedvéért, akik már nem tanultak oroszul, mert végeredményben illetlenség, amit elkezdtem:

Döntsd el, légy szíves, hogy végeredményben milyen csatornát nézel. A válaszodból azt olvastam ki, hogy én hazudok. Nem vagyok orosz és nem is a Szovjetunióban tanultam, de amit látok és hallok megértem, félreértés nélkül.

2011. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!