Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszországban valóban sok...

Oroszországban valóban sok helyen átnevezték a Budapest nevét viselő utcákat, tereket, intézményeket, válaszlépésként a Szabadság tér át- és a Moszkva tér visszanevezésére?

Figyelt kérdés

Fél Budapest ezt suttogja.

Mellesleg, ha erős és egyenlőtlen lépésnek is tartom, valahol megértem Őket.

Mint Budapesti lakos is értelmetlennek és logikátlannak tartom ezt a sok "szobordöntögetést" /Hofi szellemében, szabadon./

- Köztársaság tér - Rákosinak, Antallnak jó volt, Tarlósnak nem?

- Szabadság tér - rendszer-semleges elnevezés, a családunk birtokában lévő 1932-es térképen már ezen e néven szerepel

- Széchenyi tér - annyi közterület viseli - természetesen nem érdemtelenül - gróf Széchenyi István nevét -, hogy ez már felesleges volt, ráadásul a Széchenyi rakpart tőszomszédságéban.

Ennek érdekében a Roosevelt tér "áthelyezése" annak a Szabadság térnek a helyére, ahol a nemzetközi bonyodalmak kibékíthetetlen tárgyát képező Szabadság tér volt megtalálható .........

- Moszkva tér - Kereken 60 évig viselte ezt a nevet (Széll Kálmánét korábban 22 évig), mindenki így ismerte és szokta meg. Semmi kétség, 1951-ben a megszállók nyomására vagy az irányukba tett "gesztusként" történt meg az átnevezés, de Moszkva nemcsak Lenin, Sztalin, Hruscsov és Brezsnyev Moszkvája! Mindenek előtt Jurij Dalgarukij-é, Puskin, Lermontov, Csehov, Lev Tolsztoj, Rjepin, Csajkovszkij, Szaharov, Szolzsenyicin, Paszternák és Viszockij Moszkvája is!!


2011. máj. 16. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%

Magyarországon még van több olyan település ahol van Vöröshadsereg utca pl.: Bükkábrány, Gara, Doboz, Csibrák, Jászfelsőszentgyörgy stb

Nagyon primitív lehet arra felé az önkormányzat, lassan rájuk is rá kellene szólni.

2011. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
A Széchenyi tér kivételével egyetértek veled.
2011. máj. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha megtisztelnél az indoklással (Széchenyi tér), megköszönném.

Mint mondtam, nem a személye, hanem a sokadik elnevezés és a közterület-torlódás nem tetszik.

Ráadásul az onnan induló híd is az Ő nevét viseli, csak a köznyelvben a szerkezetére utaló elnevezés terjedt el.

Egyébként az is öröm, hogy valakivel ebben a kényes témában ennyire egyet tudok érteni.

2011. máj. 16. 09:47
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Nagy öröm lehet a megnevezett utcákban lakóknak, hogy mehetnek az összes okmányukban átiratni a lakcímüket... Biztos nagyon örülnek neki, hogy egy rakat pénzt kell az okmányirodában hagyniuk..
2011. máj. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Vajon az oroszországi vagy a budapesti lakosokra gondoltál? Nem ismerem a vonatkozó jogszabályokat, de de ennek ingyenesnek kell/lene/ leni, hiszen az állampolgár tőle független ok miatt "költözik" új címre.
2011. máj. 16. 09:59
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Azért értek vele egyet, mert egy olyan tér, aminek minden szeglete Széchenyire emlékeztet, a szobra, a Lánchíd, az Akadémia. És szerintem volt akkora ember, ha nem a legnagyobb a magyar történelemben, hogy megérdemel egy teret a belvárosban, nem is értem, eddig miért nem volt neki. Ráadásul az átnevezések közül ez gyakorlatilag semmibe nem kerül, ugyanis egyetlen lakóház nincs arra.


Egyébként ötödik kerületi vagyok, van egy kis ismerettségem az önkormányzatban és azt hallottam, hogy Rogán nem támogatja a Szabadság tér átnevezését, így valószínűleg az a megoldás fog születni, hogy a tér délkeleti csücske, a Bank Center előtti rész kapja meg Roosevelt nevét. A többi marad Szabadság.


A Moszkva tér átnevezésével nem értek egyet, az már egy ikonikus hely lett, kb olyan ez mintha Londonban átneveznék a Piccadilly Circust. Ha már mindenképp új név kell neki, akkor viszont én a teljes felújításával egybe időzítettem volna, hogy szimbolikusan is megszűnjön a "mocskos moszkva" és helyette jöjjön a "szép új széllkálmán".


A Köztársaság tér átnevezését szintén nem támogatom, főleg nem ilyen vallási töltetű névre. Semmi szükség rá.


Feriheggyel azért nincs bajom, mert legalább kapott egy "hivatalosabb" nevet, ugyanakkor a pesti szleng mindig is Ferihegynek fogja hívni. Külföldieknek meg úgyis Budapest Airport szóval mindegy.


A kisebb kommunistákról elnevezett utcák átnevezését szintén támogatom, bár jórészükről fogalmam se volt, hogy kicsoda.


Az Elvis park pedig egy nagyszerű reklámfogás, nem is kell máshogy értelmezni. Hatására egy pár napig a városról szóltak a hírek világszerte, és ha már egy turista is idejön emiatt, már megérte.

2011. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

09:52,


biztos vagy abban, hogy utcaátnevezés miatt egy rakat pénzt kell az érintett lakosoknak az önkormányzatnál hagyni, vagy ez csak úgy kibuggyant?

2011. máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem, ilyenkor az önkormányzat megtéríti az új okmányok árát, tehát közvetlenül ez nem kerül semmibe a lakóknak. Inkább az elvesztegetett idő, ami itt számít, amit az okmányirodában kell tölteniük. De ezek mind egyszeri alkalmak. Sokan felhozzák a menetrendeket, de az is téveszme, azokat ugyanis májusban mindenképp ki kell cserélni az új paraméterkönyv bevezetésével. Forgalmasabb járatokon pedig szinte havonta kerülnek ki az új menetrendek. Nyilván kerül pénzbe egy ilyen átnevezés, de azért nem horribilis összegekről van szó.
2011. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Igen átnevezték.
2011. máj. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mire nevezték át a Közt. teret?
2011. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!