Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ron Paul lesz az USA kovetkezo...

Ron Paul lesz az USA kovetkezo elnoke, vagy marad Obama?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ron Paul olyan eséllyel lesz az USA elnöke, mint Thürmer Gyula vagy Torgyán József Magyarország miniszterelnöke.
2011. jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sz*r a palin lesz a köv. elnök szerintem. (Sarah Pallin)
2011. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk eleve rosszul tettem fel a kerdest, csak most latom. A kerdes helyesebben: Megnyerheti-e Ron Paul a primary-t, es ha igen, nyerhet-e Obama ellen?


Mi akadalyozhatja meg szerinted, elso valaszolo, hogy nyerjen?

2011. jún. 8. 17:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Ahh, Palin tul sokszor csinalt magabol hulyet, szerintem neki semmi eselye.
2011. jún. 8. 17:33
 5/8 anonim ***** válasza:
A média teljes mértékben ellene lesz. De ha még így is meg tudná nyerni az agymosott amerikában, akkor meg fogják gyilkolni. Mert hát a "köztársaság" erről szól :)
2011. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, érdekes kérdés az is, hogy fog-e tudni a kampányához elég pénzt szerezni. Szerintem mindenképp érdekes figura. A republikánus pártnak ráadásul nincs komolyan vehető jelöltje a következő elnökválasztásra, ezért gondoltam, hogy van esélye nyerni a primary-n.
2011. jún. 8. 19:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mi akadalyozhatja meg szerinted, elso valaszolo, hogy nyerjen?"


Az, hogy marginális, megosztó személyiségként tartják számon.


Ron Paul az a figura, aki elméletben népszerű, de ez nem fordul le gyakorlatban szavazatokká. Mivel a 15-25 éves nagyvárosi, férfi geekek és a fiatal informatikusok, mérnökök (az az embertípus, amelyikkel Magyarországon is tele van az internet, pl. az Index fórumai, és ezért jelentősebb csoportnak tűnik, mint amilyen ténylegesen) nagy kedvence, ezért minden facebookos meg más online szavazást megnyer, minden fórumon őt éltetik, minden blog érte rajong, ez azonban a valóságban kevés támogatottságot jelent.


Torgyánnal és Thürmerrel a következő a párhuzam: Torgyán sokáig vezette a népszerűségi listát, aztán sosem nyert választást, mert nagyhangú ellenzéki volt, és a kormány utálata Torgyán népszerűségévé fordult le, amikor azonban tétje lett a dolognak, akkor a legtöbben kiálltak Torgyán mögül, mert azért őt már mégsem. Ezt hívják hóemberpolitikusnak (ha kijön a napra, elolvad). Thürmerrel az a párhuzam, hogy Thürmernek van egy, a magyar politikus mezőnyből kimagaslóan átgondolt, következetes, elvi alapokon álló nézetrendszere, amiről intelligensen tud beszélni, és ezt mindenki bizonyos tisztelettel elismeri, mégsem szavaz rá senki, mert azért őrültek nem vagyunk.


Ron Paul ugyan szerintem egy holdkóros idióta, de van, aki szerint nagyon okos. Viszont ők sem feltétlenül szavaznak rá attól, hogy tisztelik az eredetiségét.


Persze ha roncsderby lesz, és az elhasználódott Obama vetélkedik a vállalhatatlan Paullal, akkor lehetnek meglepetések, de szerintem a republikánusok nem fognak kockáztatni és valami működőképesebb jelöltet keresnek (bár a republikánus pártban olyan intelligenciaszint van, hogy jó kérdés, hogyan találnak).

2011. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

18:37


"A média teljes mértékben ellene lesz."


Az USA-ban már 5-6 éve Ron Paul ömlik még a csapból is.


Kb. olyan ez a "médiaellenszél"-legenda, mint amikor a jobbikosok siránkoznak, hogy médiaellenszél van, miközben van egy napi 100 ezer látogatót kapó hírportáljuk.

2011. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!