Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon milyen feltételekkel...

Vajon milyen feltételekkel tudott volna életben maradni a Szovjetunió a '90-es években is?

Figyelt kérdés

Gondolom, nem kellett volna annyi hitelt felvetetnie, nem volt szükséges az agyament fegyverkezése és beláthatta volna a tervgazdálkodás helytelenségét.

Ez persze csak az én gondolatmenetem, ha kell, javítsatok, vagy egészítsétek ki!


2011. jún. 16. 14:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%
Semmilyen feltételekkel. Ez így volt megtervezve.
2011. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a sok fegyverkezés csak a hasznukra vált. Most az egész világ fél az Oroszoktól. Még a nagyra becsült Amerika is.
2011. jún. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
kapitalizmussal.
2011. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Dymo ***** válasza:
ha nem kellett volna fegyverkezni,a hidegháború miatt,akkor valószínűleg nem omlik össze és jóval több pénzből tudtak volna gazdálkodni
2011. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

Semmilyennel. Maga a rendszer volt hosszú távon működésképtelen. HA szigorítanak a diktatúrán, talán még 1-2 évtizedig fennmarad, de akkor végül forradalom és polgárháború dönti meg. A másik út meg ugye az enyhülés lett volna. Az olyan átalakítás, amit Kína és Kuba is véghez vitt. De az már nem ugyanaz.


"Gondolom, nem kellett volna annyi hitelt felvetetnie"


Ha nem vettek volna fel hitelt, akkor még a '90-es évek elejéig sem húzzák.


"nem volt szükséges az agyament fegyverkezése"


De igen. Nagyon is szükség volt rá. Ugyanis ha alulmaradnak a fegyverkezési versenyben, az USA egyből lezúzza őket és akkor hiába működőképes a rendszer, rögtön kampec neki.


"és beláthatta volna a tervgazdálkodás helytelenségét."


Beláthatták volna a "kommunizmus" helytelenségét is, de ha mindezt leépítik, akkor már csak az állam neve marad meg. Semmi más.

2011. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A politikai reform szükséges volt. Most, hogy megtörtént, leráztak magukról egy csomó kenyérpusztító töltelék-államot, most már egyenesbe jöttek és erősödnek.
2011. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
32%
Olyan kenyérpusztító törpeállamot, mint Ukrajna, vagy Kazahsztán, amelyek a cári birodalom és a Szovjetunió idején is az ország legnagyobb gabonatermelő körzetei közé tartoztak?
2011. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

'Ja és a sok fegyverkezés csak a hasznukra vált. Most az egész világ fél az Oroszoktól. Még a nagyra becsült Amerika is.'

Biztos vagy benne?

Amúgy olvastam Simon Pearson könyvét(Totális háború 2006-ban), melyben ír egy lehetséges balti háborúról Oroszország és a NATO között és nem az oroszok javára dől el a csetepaté.

2011. jún. 16. 18:35
 9/22 anonim ***** válasza:
Ukrajna kikövetelte magának a kiválást, Kazahsztán továbbra is része(már Bajkonur miatt is). Persze a kaukázusiakra gondoltam, ha nem lenne nyilvánvaló.
2011. jún. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Persze. Annyira azért nem übermájerek, hogy leverjék a NATO-t, viszont tény, hogy nem lehet őket egykönnyen lefitymálni.

Ennek ellenére én sem hiszem, hogy a nyugati katonai nagyhatalmak annyira rettegnének az orosz medvétől.

2011. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!