Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz veled Euró Görögország...

Mi lesz veled Euró Görögország, Európai Unió?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
na mi? jól megszorongatják a görögöket és kész
2011. jún. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
58%
Szerintem ez költői kérdés!
2011. jún. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem költői. Kizárják az euró övezetből a görögöket? Ha görög államcsőd lesz leértékelik az Eurót is? Akár Németországot is magával ránthatja a csődbe a görögök. Megjósolni sem tudom milyen következményekkel járhat ránk nézve akinek a legfőbb kereskedelmi partnere a németek.

Kedves első hozzászóló! Végül is kiszopat meg kit?

2011. jún. 30. 21:33
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha van CHF hiteled, akkor már a saját bőrödön is érezhetitek a görög válságot.
2011. jún. 30. 21:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz, mi lesz. Csődbe megy, és viszi magával az eurót, hacsak nem lesz eszük a vezetőknek, és nem zárják ki őket.
2011. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Kizárják az euró övezetből a görögöket?"


Nem valószínű, de nem elképzelhetetlen. Ha kizárják, ha nem zárják ki, egyikkel se mennek sokra.


"Ha görög államcsőd lesz leértékelik az Eurót is?"


Már miért értékelnék le?


"Akár Németországot is magával ránthatja a csődbe a görögök."


Nem, nem egy súlycsoport a két ország.

2011. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 bumbi02 ***** válasza:
Az lesz a vége hogy Németország vissza hozza a márkát. Görögország az eurózóna tagja, így gyengíti az eurót, ha a görög gazdaság összeomlik. Valószinüleg mérlegeli az EU hogy neki ki ér többet Görögország euró zóna tagsága vagy Németországé. Németország simán megteheti hogy kilép, és nyomatja tovább a saját pénznemét a márkát, elég stabil volt a márka. Csak ha No. kilép, akkor kilép a következő, aztán a következő, ha látják a többiek hogy ez is egy megoldás. Tehát szerintem inkább kizárják az euró zónából Görögországot, és az euró zónába való belépést szigorúbb szabályokhoz kötik, vagy nem csak a belépéskor kell meg lenni a maastrichti határnak, hanem folyamatosan míg valaki az euró zóna tagja.. bár ez azér lenne nehéz mert az országok nagyrésze a határ felett van ha jól tudom.
2011. jún. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha dőlni kezd a domino, akkor kezdetben kiválnak a "perifériák", "PIGS" országok.

Ha ekkor sem konszolidálódik a helyzet, akkor tovább bomlik. Hogy pontosan miképpen, az még titok.

2011. jún. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Akár Németországot is magával ránthatja a csődbe a görögök."


"Nem, nem egy súlycsoport a két ország."

Ez igaz. Viszont jelenleg közös a valutájuk.

Ha Magyarország csődbe menne nem csak Borsod hanem Pest is belebukna.

2011. júl. 1. 07:59
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk elveszik a görögöktől a 14. meg 1x. havi nyugdíjat meg a fizetést meg seggtörlési pótlékot és egyből normalizálódna is a gazdaságuk. A görögök nagyon jól éltek mostanában. Kimagasló fizetés a semmiért plusz pótlékok, meg ingyen nyaralás. Ha visszaveszik ezeket a felesleges kiadásokat akkor nem lesz gond.
2011. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!