Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » 2021-re nem lesz euró? Legaláb...

2021-re nem lesz euró? Legalábbis a németek egyharmada szerint.

Figyelt kérdés

Az Európa legerősebb gazdaságában, Németországban megkérdezettek egyharmada szerint 2021-re már nem lesz euró.

A Bild am Sonntag című lapban megjelent felmérés szerint a megkérdezettek alig 65 százaléka derűlátó, szerintük tíz év múlva is euróval fizetnek majd.

A keleti országrészben élők borúlátóbbak, ott a megkérdezettek 41 százaléka vélte úgy, hogy a következő évtizedben eltűnik az euró.


Ha Nemetorszagban ilyen rossznak latjak a helyzetet akkor nelunk meg rosszabb lehet az euro megitelese. Egy esetleges nepszavazason valoszinu hogy a tobbseg az euro bevezetese ellen dontene ami ugy tunik a jovoben sem fog megvaltozni. Ha nem is tunik el az euro Magyarorszagnak jobb kilatasai vannak ha megmarad a forint mind sajat fizetoeszkoz. Egyre vilagosabb hogy nem az euro bevezetese a helyes cel hanem az hogy egy minel stabilabb nemzeti valutat alakitsunk ki az angolokhoz es a svedekhez hasonloan.


2011. szept. 8. 21:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bocs hogy a linket kifelejtettem a kerdesbol.

[link]


Orbán: 2020 előtt nem lesz euró Magyarországon

[link]

2011. szept. 8. 21:04
 2/12 anonim ***** válasza:

Én már csak röhögni tudok ezen. Annak idején, fiatal korom ellenére emlékszem, 2008-ra igérték az Eurot. Annyiban talán jobb lenne az Euro, hogy a béreket senkinek nem lenne pofája a mai szinten tartani, röhej lenne 300-400 Eurokat adni az embereknek, miközben a határon túl, Ausztriában 1000 a minimálbér. Jobban összehasonlíthatók lennénk nyugattal. Az árak viszont maradhatnának, mivel átszámítva Ausztria is pl ugyanolyan, mint Magyarország, gyakran vásárolok ott, a kenyér hasonló áron van, az üzemanyag 15-20Ft-tal olcsóbb, a cukor, az étolaj olcsóbb, a betegeknek való diétás élelmiszerek (pl gluténmentes cuccok) olcsóbbak, és a chipsadó után már sok más is olcsóbb lesz.

Gazdasági szempontból nézve, igen, tényleg eléggé be vannak tojva a németek, de erről a német sajtó tehet: a csapból is az folyik náluk, micsoda gondok vannak az Euro-zónában, napi szinten olvasok német cikkeket, tényleg ezt szajkózzák az emberekbe. Az, hogy mennyire igaz, senki nem tudja, hisz a média imád mindent eltúlozni, épp ezért én nem is hiszek ebben. Az, hogy Görögországgal, Spanyolországgal vagy épp Olaszországgal mi történt, az nem az Euro hibája, hanem az egyes országok saját belpolitikájáé. Szerintem túl van dramatizálva az egész.

2011. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

A Bild cimü újságban lévö hirek általában vagy nem igazak, vagy erösen fel vannak fújva.

Elöfordulhat, hogy összesen 15-20 embert kérdezetk meg és igy jönnek ilyen hülye statisztikák.


Én Németországban élek, és még nem hallottam iylesmiröl egyáltalán, arról sehol sincs szó, hogy az Euro meg akarna szünni.

2011. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Termeszetes dolog hogy egyik nemet vagy akar mas politikus sem szeret az euro megszuneserol beszelni es ez ertheto is.De Soros Gyorgy az amerikai magyar milliardos szerint az euro hamarosan megszunhet es o szerintem jobban ert a dolgokhoz mint mi egyszeru emberek.Nem azt mondom hogy az europai politikusok nem ertika dolgokat csak eppen az hogy nem erdekuk az euro megszuneserol beszelni es probaljak elhitetni az emberekkel hogy minden rendben van.
2011. szept. 8. 21:25
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
az euronak sose volt olyan háttere amilyet az emberek gondolnak róla. én már azon csodálkozok hogy még mindig van euro.
2011. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"annyiban talán jobb lenne az Euro, hogy a béreket senkinek nem lenne pofája a mai szinten tartani, röhej lenne 300-400 Eurokat adni az embereknek, miközben a határon túl, Ausztriában 1000 a minimálbér. "


Pedig nálunk, Szlovákiában simán így működik. Egy picivel sem emelkedtek a fizetések. Aztán, ha erre kocsikázik egy osztrák, csak röhög a markába, mikor meglátja, hogy itt milyen olcsó minden. Neki...

2011. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem túl valószínű, hogy nem lesz euró. Az viszont lehetséges, hogy kevesebb állam fogja használni, pl. Németország és a Benelux igen, de Olaszország vagy Spanyolország nem.


Amúgy meg kissé túl van lihegve az euró témája. Nem élet/halál kérdés az euró, a németek se haltak bele, amíg márkájuk volt, a szlovákok se abba, amikor koronájuk volt.

2011. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem is bánnám, ha nem lenne. Mióta euro van, folyton pénzhiányban szenvedek. Azelőtt, ha valami 30 korona volt, arra azt mondtuk, hogy drága. Most meg:"ó, csak 1 euro". Aztán hónap végére nem marad semmi. Ráadásul olyan szépen, titokban emelkedtek az árak, hogy észre se vettük. Mer' ugye az ember azt sokszor észre sem veszi, hogy 1,10 helyett 1,20 valaminek az ára, ami ugye 3 korona különbség.
2011. szept. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem jó lenne az euró a tőkem forint alapú viszont a cuccot euróért veszem. tudjátok mekkora károm van az árfolyamingadozasból?
2011. szept. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát még nekem milyen károm van... :))))
2011. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!