Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A józan ész megáll! Mégis...

A józan ész megáll! Mégis minek van Nemzetközi Bíróság?

Figyelt kérdés

Reggel olvasom a hírt, hogy ugyan a Hágai Nemzetközi Bíróság hetekkel ezelőtt már kiadta az elfogatási parancsot Omar el Bechir szudáni elnök ellen emberiség elleni bűncselekmények miatt (tömeges mészárlás ...stb), de az meg röhög a markába, és pl. ma az Arab Ligára utazott el.

Én ezt komolyan nem értem. Nincs ott éppen elég ember más országokból, akik elkapnák a grabancát? Vagy mégis dísznek találták ki a Hágai Bíróságot? Mi folyik itt? Nem nagyon zavartatja magát, ennyi erővel én is kiadhatznék elfogatási parancsot, ugyanennyi eredménye lenne. Ezt nem tartjátok felháborítónak?


Minimum következményként az ilyen országokat azonnal ki kellene zárni minden nemzetközi szervezetből, majd csak magára marad, és kénytelen lenne feladni magát. Nem hiszem el, ha egyszer van egy nemzetközileg felhatalmazott testület, akkor az akár fegyveresen nem tud oda menni, és erőszakkal elráncigálni őfelségét?


Mégis mit lehetne tenni, hogy valóban kötelező érvényű legyen a Nemzetközi Bíróság döntése? Mi kell még? Még 10 millió halott? Mire várnak?


2009. márc. 30. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Inkább annak h örülj h nincs a térségben és az országban az Arab csávó..

majd ők megoldják elvégre ezért vannak.

2009. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem el, ha egyszer van egy nemzetközileg felhatalmazott testület, akkor az akár fegyveresen nem tud oda menni, és erőszakkal elráncigálni őfelségét?"


Oda tudna menni, csak tudod annak mindig következményei is vannak. Amelyik ország bújtatja az ilyeneket, az nagy valószínűséggel fegyverrel válaszolna egy ilyen akcióra. Kétlem, hogy néhány távoli országban tevékenykedő szemétláda miatt háborút kellene kirobbantani. Gondolom, te sem szívesen töltenéd az életed légvédelmi pincékben, csak hogy igazságot szolgáltassanak a Föld minden pontján. Azonkívül egy fecske nemigen hozza el a tavaszt. Nagy valószínűséggel őfelsége eltávolításával más folytatná ugyanott, ahol ő abbahagyta. Nem tudjuk az egész világra ráerőszakolni a humanista gondolkodást. És ne felejtsük el, hogy jópár évtizeddel ezelőtt a civilizált világ politikusainak, állampolgárainak is bőven volt vaj a füle mögött. Nálunk is lelkesen ölték az embereket a büszke katonák, elég volt ha más valláshoz vagy akár nemzethez tartoztak. Az emberiségnek meg kell érnie a békére, egymás elfogadására, az erőszak csak erőszakot szül, azzal nem lehet rendet tenni, csak még jobban elmérgesíteni a helyzetet.

2009. márc. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát nem nagyon törik magukat, hogy megoldják, épp ezt nem értem ...

De persze örülök, még az kéne, hogy itt legyen ... csak valami agyrém ez az egész, továbbra se értem, miért nem fogják magukat és mennek oda 20 vadászgéppel és hozzák el?

2009. márc. 30. 15:59
 4/8 A kérdező kommentje:
oké, én ezt is értem, amit a második válaszoló írt, na de így akkor ott kötünk ki, hogy a nemzetközi Bíróság csak magát teszi nevetségessé, hiszen még el is fogadja, hogy senki nem veszi komolyan a döntését ...
2009. márc. 30. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben a Nemzetközi Büntetőbíróság jár el, ami nem tévesztendő össze a Nemzetközi Bírósággal.

Sok ország nem tagja a Nemzetközi Büntetőbíróság rendszerének, pl. Kína, India, Oroszország, Izrael és az Egyesült Államok sem írták alá az egyezményt.

"Csak" 108 ország írta alá, így sok szempontból korlátozottak a bíróság lehetőségei (sajnos). Ha olyan országba menekül, amelyik nem veti alá magát a bíróság döntéseinek, akkor nem igazán tudnak mit tenni.

Fegyveresen nem mehetnek a bűnösért, mert az más nemzetközi jogot sértene meg.

2009. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen , tudom, bocsi "Büntetőbíróságot " akartam írni.

Na de akkor is vicces, ha egyszer nemzetközi felhatalmazása van, akkor menjenek végig olyan országok légterein, amelyek tagja ennek az egyezménynek.


Ennyi erővel akkor én is mint kisember elkövetek egy csomó horror dolgot, aztán fogom magam, kimegyek Ugandába az összeszedett 50 milliárdommal és elvagyok életem végéig, és a kutya nem fog keresni?

2009. márc. 30. 16:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy itt sok szervezet csak dísznek van,illetve pár nagyhatalmú ember és csoport érdekérvényesítő cége, amik nem a valódi problémákkal foglalkoznak, hanem mindenféle hamis, kitalált dolgot erőltetnek rá az emberekre.
2009. márc. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vegyük észre, hogy a nemzetközi szervezetek nagy része - de lehet, hogy az összes - csak sóhivatal. Akik ténylegesen meghatározzák a világ folyását, azok a szuperhatalmak.

A szervezetek különböző érdekcsoportok általi politikai nyomás gyakorlására jók, nem végrehajtásra.

2021. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!