Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az egykori Csehszlovákiában a...

Az egykori Csehszlovákiában a cseh történelmet oktatták az iskolákban?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Csehszlovákiában sokkal szigorúbb volt a komcsi rendszer, mint nálunk vagy Romániában, ahol azért valamilyen szintű hazafiasság is meg volt engedve, szóval szerintem elsősorban a kommunizmus történelmét oktatatták, meg a Szovjetunióét. A cseh és a szlovák történelemről is biztosan volt szó, de biztos nem olyan mértékben, hogy királyokat és uralkodókat pozitív színben tűntettek fel, csak megjegyezték, hogy az akkori korszakban sötétség volt a kommunizmus felvilágosultságához képest.


Magyarország egyedi helyzetben volt a Keleti-Blokkban abból a szempontból, hogy itt tanulhattál "igazságos Mátyásról" "államalapító Istvánról" és "hazafias Rákócziról", nempedig csak a "sötét középkorról".

2011. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a szlovákokat viszont a cseh nép magyarországi ágának tartották, a "csehszlovák nemzet" történetét pedig a "dicső" Nagymorva Birodalomtól kezdve tanították.
2011. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tanultunk cseh történelmet, szlovák történelmet, világtörténelmet és magyar történelmet is. A magyar nyelvű iskolákban a tanárok gyakran megkerülve az irányszámokat a magyar történelmet fokozott óraszámban tanították.És aki ezen kívül még nagyobb érdeklődést mutatott a magyar történelem iránt rengeteg magyar(országi) könyv állt rendelkezésére. Csak most már nem tudom, hogy maradandó tudást kaptam-e ezekből, mert nekem a kettős honfoglalás Miatyánk volt, most pedig azt hallom, hogy nem volt semmi honfoglalás, örökké itt lakoztunk.
2011. júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!