Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért tanítják másképp a...

Miért tanítják másképp a történelmet szlovákiábant mint ahogy történt? Miért tanítják a diákokat magyargyűlöletre? Miért tanítják, hogy ők ezer évig rabszolgák voltak? Mi sem tagadjukle a Habsburgokat

Figyelt kérdés

Mint ha nem is lettek volna része Magyarországnak úgy kezlik a történelemt.

Azt megértem,hogy a szloovákok lakta területet elcsatolták,de ahol magyrok élnek azt miért?

Úgy beszélnek rólunk,mint kegyetlen elnyomókról miközben gyakorolhatták a vallásukat,a szokásaikat,a nyelvüket ami akkor vált el a csehtől amikor még hozzánk tartoztak.

Jobban jártak velünk,mint a franciákkal-lásd:baszkok.

Arról megfeledkeznek,hogy Tótnak hívták magukat?

Meg ősszlovákokról beszélnek akik a Kárpát-medencében életek és mi kitúrtuk őket.Meg,hogy tőlük vettünk át minden műveltséget? Akkor még nem is voltak szlovákok csak szlávok.Mi viszont mindig is magyaroknak hívtuk magunkat. De ha voltak ősszlovákok akkor a hunok is magyarok meg az avarok is azok.

Tudom,hogy sok helyen találtak korabeli szláv leleteket,de az még nem szlovák.

És mi van azzal a tézissel,hogy azért is tudtunk olyan "könnyen" letelepedni,mert akkoriban sokal szárazabb volt a klíma,aszályosabb hiszen ugyanebben a korban nevezték e Grönlandot is Zöld-nek mert melegebb volt következés képpen innenen medencéből meg elmnetek az emberek a hegyekbe a jobb feltételek miatt?



Félneka magyar autonómiától nehogy egy olyan terület ahol nem szovákok laknak egy másik országhoz kerüljön,de az rendjén vagy,hogy magyarországtól elvesznek e gyterületet ahol nem magyarok élnek. (?)

Lehetne bennük több empátia is.


Miért keltik rossz hírünket nemzetközi szinten? Miért akarnak ártani nekünk?

Nem tudnánk békében élni?


Azért ide írok,mert nem találtam történelmet.


2009. ápr. 18. 16:37
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Ők legalább abban egységesek,hogy gyűlölnek minket.


Fontos neki a nemzeti identitás a saját történelem csak miért úgy kereseik mindezt,hogy másokat bemocskolnak,hogy átírják a történelmet. Miért tagadják le és állítanak valótlant?

2009. ápr. 18. 16:56
 2/23 A kérdező kommentje:

Tényleg Trianon utánmiért nem hoztak létre rögtön egy fügetlen Szlovákiát?

Miért csatolták a terület e Csehországhoz?

Talán,mert a szmükben ugyanazok voltak?

Én nem hiszem,hogy akkorikban a nagyahatalmakat érdekelte volna a kisebbségek sorsa. Ráadásul még gyarmattartók is voltak.

2009. ápr. 18. 17:00
 3/23 A kérdező kommentje:

Brösszel tud arról,hogy a Slota kegyetlenül alzza a magyarokat?

Fogadni mernék ha hasonló történne nyugaton akkor már szóltak voln a az illetőnek.

Német ismerősnek mondtam,hogy szlovákiában mennyire utálnak minket és,hogy a falakra firkálják,hogy dunába maygarokkal és magas plitikai szinten van ez az egész.

Azt mondta hozzájuk ez nem jut el.

Mi még európa szélén vagyunk.

Viszont ha a hollandokat piszkálnák így a németek (pl)arra már figyelne Brüsszel is,nem?

2009. ápr. 18. 17:08
 4/23 A kérdező kommentje:
Brüsszel nem tud valamit Slotával kezdeni?
2009. ápr. 18. 17:10
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Törökországban sem úgy tanítják Eger történetét, mint ahogy itt.
2009. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

eben van valami. Minden nézőpont kérdése.

attól még nem kell mocskolódni.

Itt voltak a törökök 150 évig mégsem utálom őket.

2009. ápr. 18. 17:38
 7/23 anonim válasza:
74%
ezen csak dühöngeni lehet, erre senki sem tudhatja az igazi választ
2009. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Magyarországon is sok olyat tanítanak ami nem teljesen úgy történt.


Egy török egyetem diákjai mondták el, hogy ők úgy tanulták az iskolában, hogy a magyarok rokon nép, és mi hívtuk őket be az országba az osztrákok ellen. Mi azt tanultuk, hogy megszálltak minket a gazemberek.

Az osztrákok sem úgy emlékszenek az osztrák-magyar monarchiára ahogy mi.


A családomat onnan szlovákiából telepítették ki. Nagyanyám utálta őket haláláig. AZ utálkozás tehát kölcsönös.

2009. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a félelem állhat az erőlködésük hátterében. Félhetnek, hogy csak ideig-óráig van Szlovákia, mert a történelmünk során előforduélt párszor, hogy elnyomtak minket, megszállt ez vagy az, és mi mindig visszacsaptunk, csak egy kis idő kellett, amíg összeszedtük magunkat.


A legviccesebb az volt, amikor egy ismerősöm mesélte, hogy egy szlovák múzeumban egy ruha alá ez volt írva: szlovákiai barokk ruha. Hol volt a barokk korszakban Szlovákia? :D

2009. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

20:21-esnek


Mi hívtuk be őket az országba, igen. Ők meg itt maradtak és megszálltak minket.

2009. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!