Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » 2001. szeptember 11-e óta...

2001. szeptember 11-e óta térítettek el repülőgépeket?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
asszem csak próbálkoztak vele. De lehet hogy volt ilyen, mondjuk nem europában, amerikában hanem máshol
2011. júl. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
5%

Magyar vonatkozású repülőgép eltérítések, illetve erőszakos cselekmények



1921. október 21.

A világtörténelem első repülőgéprablása. IV. Károly és magyar segítőtársai a második királypuccs alkalmával, a svájci "Ad Astra" légitársaság hatszemélyes Junkers F-13-as utasszállítóját, a zürichi felszállás után jogellenesen hatalmukba kerítették, és vele Magyarországra repültek. A puccs bukása után a gépet a magyar hatóságok lefoglalták, így az soha nem került vissza eredeti tulajdonosaihoz.


1949. január 4.

A II világháború utáni, a világon az első gépeltérítés. A Maszovlet HA-LIE lajstromjelű gépét, a menetrend szerinti Pécs-Budapest útvonalra történt felszállás után, Majoros János és Kun Miklós jogellenesen hatalmába kerítette, és azt eltérítve az NSZK területén szálltak le.


1951. március 2.

A Maszovlet két repülőgépszerelője, a Ferihegyi repülőtéren jogellenesen hatalmába kerített egy földön várakozó, Po-2-es repülőgépet, majd azzal felszállva nyugatra szökött.


1956. július 13.

Magyar fegyveres gépeltérítők, jogellenesen hatalmukba kerítették a Malév Budapest-Győr-Szombathely között közlekedő, menetrend szerinti járatának HA-LIG lajstromjelű gépét, melynek parancsnoka Góré János volt. A Li-2-essel végül az NSZK-beli Ingolstadtban szálltak le.


1975. szeptember 30.

Bejrutnál leszállás közben a tengerbe zuhant a Malév HA-LCI jelű, menetrend szerinti járatot teljesítő, Tu-154-es repülőgépe, melynek során a tíztagú személyzet és valamennyi utas életét vesztette. Bár a katasztrófa okait a kivizsgáló bizottság egyértelműen megállapítani nem tudta, a térségben zajlott háborús események miatt, nem lehet egyértelműen kizárni az erőszakos cselekményt (robbantást, illetve véletlen vagy tudatos lelövést) sem.


1982. november 27.

Varsóban egy géppisztollyal felfegyverzett lengyel férfi, jogellenesen hatalmába kerítette a Malév repülőtéren várakozó, Leningrád-Varó-Budapest járatának Tu-154-es gépét, melynek parancsnoka Nagy Imre volt. A lengyel hatóságok ötórás tárgyalás-sorozat után, meghiúsították a tervezett gépeltérítést.


1987. május 11.

Ismeretlenes tettesek felrobbantották a Malév kuvaiti irodáját

1989. március 26.

Prágában két felfegyverzett csehszlovák férfi jogellenesen hatalmába kerítette a Malév repülőtéren várakozó, HA-LCN lajstromjelű Tu-154-es gépét, melynek parancsnoka Durucz Jenő volt. A 19 órás túszdráma végül Frankfurtban ért véget, ahol a gépeltérítők a repülőtér amerikai szektorában megadták magukat a hatóságoknak.


1995. augusztus 22.

Ismeretlen személyek feltörték és kirabolták a Malév moszkvai irodáját.


Egy kis magyar vonatkozású adalék a témában.

2011. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem, és nem is fognak többé!
2019. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!