Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Feltétlenül kell nekünk ez az...

Feltétlenül kell nekünk ez az Európai Uniós, meg NATO tagság?

Figyelt kérdés
Nem járnánk-e jobban, ha csak egy egyszerű kereskedelmi egyezményt írnánk alá az Únióval, a Brüsszeli jogszabályaikat pedig megtartanák maguknak? NATO helyett meg nem lenne jobb lenne egy független és ütőképes magyar hadsereg?
2009. ápr. 8. 21:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Kár volt belépni.Végre egyszer függetlenek lehettünk volna.Nem kellett.
2009. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%

Akárhogy is nézzük, a magánhadsereg sosem lenne valami ütőképes, pl egy orosz hadsereg ellen. Persze egy katonai konfliktus esélye jelenleg elenyésző, de azért jobb a biztonság.


A másik, hogy a NATO remek nyomásgyakorlóként működik és érvényesíti egyes tagok politikai érdekeit is. Ennek nem lenne jó a másik oldalán lenni...


Az EU-ról: a jövőben Magyarország szövetségesek nélkül eléggé a peremre szorulna. Egy tízmilliós kis országnak nem sok esélye van egy-egy százmilliós ország ellen amiből nem kevés van. Nem véletlenül vesznek be boldog-boldogtalant az EU-ba, hiszen kell a terület, népesség, piac.


A másik, hogy igen szép summákat akasztunk évente közvetlenül is a különféle támogatási keretekből. Ez sokkal több, mint amit beleadunk a közösbe. De igazából ez nem is a legfontosabb, hanem az egységes politikai erő és érdekérvényesítő képesség az amiért hasznos az EU.

2009. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
51%
Mit akasztunk?Nettó befizetők vagyunk.Ausztria is független és sokkal jobb ott mint itt.
2009. ápr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%

Magyarország az Unióba való belépéssel feladta szuverenitását. Hadserege gyakorlatilag megszűnt, megvédeni nem tudjuk magunkat. A mezőgazdaságot kilóra megvették, a gazdákat ellehetetlenítik, tehát már az élelmiszer tekintetében is külföldtől fogunk függeni, vagy éhendöglünk. A vámokból és úthasználatból származó összes bevételt BENYELI az unió az által, hogy nem kell fizetni az unión belüli árumozgásért, tehát az állam nem jut bevételhez. A "zunijós támogatási pénzeket" urambátyám módra meg a felső vezetés szétosztja a cimborák között. Ez aztán a nagy nyereség!


Magyarország gazdag geotermikus lelőhelyekben, némi állami befektetéssel megoldható lenne, hogy geotermikus erőművek segítségével energia szempontjából teljesen függetlenné váljuk a környező országoktól. Ezen a téren sem történik semmi!


Szóval itt sok dolog nagyon nem jó, csak megy az általános agymosás, meg parasztvakítás.

2009. ápr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Ausztria is EU tag, hogy itt rosszabb az élet arról nem igazán ők tehetnek. Annak egyrészt történelmi okai vannak, (pl nem volt 50 éves orosz elnyomás, trianoni területelcsatolás és még sok más sem, továbbá mi jelenleg is pocsék politikát folytatunk).


Az EU-tól Magyarország évente több pénzt kap, mint amennyit befizet. Számokkal:

[link]


Ha pedig nem lennénk EU tagok akkor pedig nem látom be, hogy mi akadályozná a minket körülvevő EU-t, hogy simán ellehetetlenítsen minket. Így viszont egy oldalon vagyunk, vannak lehetőségeink, csak nem élünk velük. Ez a baj, nem a tagság.

2009. ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%

"csak megy az általános agymosás, meg parasztvakítás"


no igen.

csak pl. pont élelmiszerből, mezőgazdasági terményből plusszos a külkereskedelmi mérleg, azaz többet viszünk ki (az unióba), mint amit behozunk. ez már csak azért is érdekes, mert egyébként pont élelmiszerből túltermelés van az EUban, azaz ha mi egy vám mögül kereskednék, akkor biztosan nem tőlünk vennék meg.

a magyar gardákat egyébként elősorban pont a magyar gazdák lehetetlenítik el, lsd. cukorgyár, dinnye mizéria stb. persze tüntetni, meg útlezárni azt tudnak, olyankor nagy az összetartás.


a geotermikus energia hasonló dolog. igaz, hogy a földből jön, de koránt sem ingyen. ha mondjuk a 60millió köbméter téli gázfogyasztás felét akarnád vele kiváltani, azt is csak hő, tehát a legprimitívebb energiafajta formájában, akkor is kellene (legoptimálisabb esetben is) még két paks. a világ utánkészlete meg a mai viszonyok között is 30 évre elegendő maximum.

2009. ápr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

kimaradt:


"Magyarország az Unióba való belépéssel feladta szuverenitását. Hadserege gyakorlatilag megszűnt, megvédeni nem tudjuk magunkat"


A szuverenitás nem sokat ér, ha csak az az eredménye, hogy mindenről nélkülünk döntenek. Másképpen: EU nélkül nézhetnénk be az ablakon, hogy mit csinál bent az asztal körül mindenki más. Nem véletlenül igyekszik az egész balkán befelé az EU-ba, hidd el, kint rosszabb.


A hadseregről: NATO tagok vagyunk, ez egy védelmi szervezet. Ha Magyarországot támadás éri, akkor az összes többi tagnak kutya kötelessége csapatokat küldeni a mi megsegítésünkre. Jelenleg ez a világ leghatalmasabb katonai ereje, és a mi oldalunkon áll.

2009. ápr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%

Mindkét tagság szükséges. Magyarország sehol sem lenne teljesen szuverén államként. Azt mondod kérdező, hogy jobb lenne egy ütőképes magyar hadsereg. Persze, hogy jobb lenne, csak hogyan, miből és kitől védene? Mihez képest legyen ütőképes? Mert mind a NATO, mind Oroszország legyőzhetetlen ilyen tekintetben. Ez nem is csoda, hisz Magyarország kis ország az oroszokhoz vagy nagy nyugati országokhoz képest. Magyarországon eleve nincs pénz rengeteg mindenre, akkor miből legyen ütőképes haderő? Arról nem beszélve, hogy Magyarországon a katonaság nem becsülendő, mint pl. az USA-ban, tekintély nélkül pedig elég nehéz a világ legütőképesebb hadseregét létrehozni.


Az EU tagság miért nem jó? Fizetni is kell, de kap is vissza Magyarország emellett sokkal egyszerűbb az utazás más országba és a letelepedés is. Ezenkívül még számos előnye van. Hátránya is van, de minek nincs?


Jobb lenne a függetlenség, de ez utópia. A világ pedig nem a szuverenitás felé halad, hanem a nemzetállamok éppen eltűnőben vannak (legalábbis a jelentőségük). Ne hasonlítsd Magyarországot pl. Svájchoz vagy Ausztriához, mert ezek az országok egészen más történelmi és gazdasági múlttal rendelkeznek. Minden államnak magának kell felmérni a potenciálját. Magyarországnak sajnos nincs elég erőforrása, hogy megállja a helyét független államként. Azt sem látom, hogy a jogharmonizáció rossz lenne. Egyfajta kontroll ez. Magyarországnak épp ideje volt jó pár törvényét felülvizsgálni.


Európából nem lesz Európai Egyesült Államok. Eredetileg legalábbis nem ez volt a cél. A nyelvek és kultúra meg fog maradni, mert minél inkább nő a nyomás, hogy a kultúrák egységesedjenek, annál többen fogják emiatt védeni a saját nyelvüket, kultúrájukat. Ez a folyamat már így működik ma. A diverzitás nem eltűnik, hanem növekszik.

2009. ápr. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
56%
Bírom ezt az EU-védő, NATO-mosdató szöveget. Persze, katonailag senki nem fog megtámadni minket. Viszont mi van a gazdaságunk megtámadásával, a multik beözönlésével, a kisvállalkozók ellehetetlenítésével? Mi van az oktatás szétverésével, az általános szellemi színvonal züllesztésével, a folyamatos dezinformációval, az áltolerancia kampányokkal, az áldemokráciával? Azt írjátok, a nemzetállamok eltűnőben vannak. És ez talán jó? Nem lesz Európai Egyesült Államok? Hát nem is. Lesz Észak-Amerikai Unió, Európai Unió, Ázsiai Unió, Afrikai Unió. Aztán az egész szépen egybeolvad egy diktatórikus, fasisztoid típusú szuperállamba.
2009. ápr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%

"Viszont mi van a gazdaságunk megtámadásával, a multik beözönlésével, a kisvállalkozók ellehetetlenítésével? Mi van az oktatás szétverésével, az általános szellemi színvonal züllesztésével, a folyamatos dezinformációval, az áltolerancia kampányokkal, az áldemokráciával?"


Mi lenne? Ez mind a hazai, nem pedig az EU-s politika kudarca. A multikat lehetne jól kezelni, a kisvállalkozókkal együtt, csak hozzáértés kellene, és politikai akarat, de az nincs. Ugyanez áll az oktatásra is. A szellemi színvonalat szintén lehetne emelni, csak lépni kéne ennek érdekében, de ez megint csak a hazai vezetőségen múlik, nem az EU-son. Mindez tehát a saját politikusaink sara.


"Azt írjátok, a nemzetállamok eltűnőben vannak. És ez talán jó?"


Igen.

Lehet, hogy neked még eddig nem tűnt fel, de a "nemzet" fogalmával sajnos mindig együtt jár az a sajnálatos mellékíz, hogy minden egyes nemzet jobbnak képzeli magát a többinél. Ebben például éppen mi, meg a franciák vagyunk az élenjáróak, de azért igencsak érezhető az angolok, a szlovákok, az oroszok, a románok, a görögök felől... És gyakorlatilag mindenhonnan máshonnan is, csak eltérő mértékben.

Ez pedig óhatatlanul azt eredményezi, hogy kevesebbre tartják a másikat, nem kommunikálnak vele értelmesen, folyamatosak a kisebbségi-nemzetiségi konfliktusok, ami aztán vagy nyílt háborúba torkollik (fizikai vagy gazdasági), vagy egyszerűen csak folyamatosan morzsolja fel az érintettek erejét a torzsalkodásban.


És például épp a nemzeti érzület miatt tartunk mi is, meg úgy általában véve az egész Balkán ott, ahol. Ha a fenenagy nemzeti gerjedelmünk helyett inkább összefogtunk volna (lásd pl. Jászi Oszkár Dunai Egyesült Államok elképzelését, vagy egyszerűen csak képzeld el az Osztrák-Magyar Monarchiát úgy, hogy tényleges együttműködésen és egyenlőségen alapulna, tehát pl. nem lett volna Szarajevó sem), Európa vezető ereje lehetnénk együtt.

De ehelyett mik vagyunk? Senkik. Hajrá, nacionalizmus, tényleg.


"Nem lesz Európai Egyesült Államok? Hát nem is. Lesz Észak-Amerikai Unió, Európai Unió, Ázsiai Unió, Afrikai Unió. Aztán az egész szépen egybeolvad egy diktatórikus, fasisztoid típusú szuperállamba."


Tény, ez a veszély valós. A másik lehetőség viszont az, hogy megy tovább minden úgy, mint eddig, állandó torzsalkodással, lásd fentebb. Egyik rosszabb, mint a másik.

A szuperállam esetében viszont legalább az esély megvan arra, hogy jól süljön el a dolog, és esetleg tényleg együttműködést hozzon. Akkor már megérte.

Nemzeti torzsalkodás esetén viszont esély sincs rá, hogy jól süljön el a dolog.

2009. ápr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!