Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Feltétlenül kell nekünk ez az...

Feltétlenül kell nekünk ez az Európai Uniós, meg NATO tagság?

Figyelt kérdés
Nem járnánk-e jobban, ha csak egy egyszerű kereskedelmi egyezményt írnánk alá az Únióval, a Brüsszeli jogszabályaikat pedig megtartanák maguknak? NATO helyett meg nem lenne jobb lenne egy független és ütőképes magyar hadsereg?
2009. ápr. 8. 21:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtam privátot írni, ezért írok ide :)


Jó amiket leírsz, de nézd már kicsit messzebbről, magasabbról az összképet! Amiket fentebb leírtam, az tudatos politika, valakiknek ez az érdeke, hogy szellemi és anyagi nyomorba taszítsanak minket. Ehhez, nyíltan vagy burkoltan, de asszisztálnak a jelenlegi parlamenti pártok.


A nemzetek eltűnése NEM jó! Igenis bizonyos dolgokban jobbak az egyik nemzet, és másban megint jobb a másik! Ez hasonló ahhoz, mint amikor a kommunizmus alaptételében kimondták, hogy minden ember egyenlő. Hát egy frászt! Különböző képességű emberek vannak, az emberek soha nem lehetnek egyenlők! Konfliktusok pontosan azért vannak, hogy elhitessék veled, hogy csak egy központilag irányított szuperhatalom teremthet békét!


"A szuperállam esetében viszont legalább az esély megvan arra, hogy jól süljön el a dolog, és esetleg tényleg együttműködést hozzon. Akkor már megérte." - ahogy azt le is írod!!! Már el is fogadtad! Számomra egyértelmű, hogy a nemzetállamokat azért kell eltörölni, mert az uniformizált tömegeket sokkal könnyebb irányítani, mint az egyes indiviuumokat, individualista államokat.


"Ha a fenenagy nemzeti gerjedelmünk helyett inkább összefogtunk volna (lásd pl. Jászi Oszkár Dunai Egyesült Államok elképzelését,"


Jászi Oszkár szintén szabadkőműves volt, nem is kicsi. Szerinted miért erőltette Kossuth-tal együtt (48 után szintén kőműves lett) ezt az egyesült államok elképzelést? Pontosan azért, mert a kőműves testvériség célja a világállam létrehozása. Csak ezt olyan finom, apró, egymással összefügéstelennek TŰNŐ lépésekben teszik, hogy a magunkfajtának ne tűnjön fel. Mindig csak egy kis szorítás, még egy kicsi, csak hogy éppen szűkebb legyen a nadrág mint azelőtt. Próbálj csak végignézni az elmúlt 5-6 éven és erre te is rájöhetsz!

2009. ápr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudtam privátot írni, ezért írok ide :)"


Hm...? Fura, pedig elvileg kéne, hogy tudj. De mindegy, legalább mások is követhetik a gondolatmenetet.


"tudatos politika, valakiknek ez az érdeke, hogy szellemi és anyagi nyomorba taszítsanak minket. Ehhez, nyíltan vagy burkoltan, de asszisztálnak a jelenlegi parlamenti pártok."


No látod, ezért mondtam, hogy az ő saruk a dolog. És akkor ebben láthatólag még egyet is értünk.

Az agymosást ki lehet védeni. Számos példát láthatsz erre világszerte, de főként az északi államokban, ahol az oktatás és az értelmi színvonal megőrzése és emelése az egyik legfőbb érték, és így oda is figyelnek rá, gondoskodnak róla. A svédeknél például rengeteg dokumentumfilmes meg hasonló ismeretterjesztő adó van, kimondott kisebbségben vannak a reality show-k, szappanoperák és társaik. Vannak persze ilyenek is, mert teljesen megszabadulni nyilván nem lehet tőlük, de sokkal jobb az arány, mint itt.

Szóval meg lehet ezt oldani, csak akarni kell. Hogy nálunk nem akarják, az már a mi bajunk.


"A nemzetek eltűnése NEM jó!"


Azt hiszem, ebben alapvetően nem értünk egyet, de mindegy, nézzük tovább a dolgok részleteit. :)


"Igenis bizonyos dolgokban jobbak az egyik nemzet, és másban megint jobb a másik!"


Miben jobb pl. a magyar, mint mondjuk az osztrák? Vagy az angol, mint a francia, és még sorolhatnám?

Semmiben. Nem attól lesz jobb, vagy rosszabb, mert annak született, aminek, hanem attól, hogy milyen hatások érik, milyen környezetben kell felnőnie.

Az osztrák tehát csak azért _tűnik_ jobbnak a magyarnál, mert szerencsésebb, jobb körülmények között nőhetett fel, több lehetősége volt. A magyar meg azért _tűnik_ rosszabbnak sok másnál (depresszióban és széthúzásban pl. császárok vagyunk, a most épp divatos reklám szavajárásával élve), mert valóban rosszabb körülmények között kell felnőnie (és ez nem csak anyagiakra vonatkozik - bár persze arra is -, hanem az általános lelkületre és mentalitásra is, amit az őt körülvevőktől tapasztalhat).


Nem attól leszel tehát jobb, hogy magyar vagy, hanem attól, ha normális emberek és normális körülmények között nőhetsz fel, és van lehetőséged a tehetségeid kibontakoztatására.


"Különböző képességű emberek vannak, az emberek soha nem lehetnek egyenlők!"


Ahogy vesszük. Tény, hogy van, aki például tehetségesebb nyelvtanuló, míg valaki más meg tehetségesebb matematikus. Tény az is, hogy van, aki született atléta, és van, aki még egy széket is alig bír megemelni. Ugyanígy eltérőek az általános értelmi adottságok is.

Tény azonban az is, hogy az értelmi fogyatékosok kivételével mindenki másnál ki lehet alakítani egy bizonyos alap értelmi szintet. Ehhez semmi más nem kell, mint odafigyelés és hozzáértő tanítás.

Ugyanígy tény az is, hogy a legsatnyábbak kivételével mindenki mást fel lehet hozni egy alap kondícióra, csak megfelelő edzés kell hozzá.


Az egyenlőség tehát nem úgy értendő, hogy mindenki képes mindenre, mert nyilván nem, hanem úgy, hogy senki, aki a fent említett alapszintekre legalább felhozható, nem tekinthető alsóbbrendűnek senki másnál.


"Konfliktusok pontosan azért vannak, hogy elhitessék veled, hogy csak egy központilag irányított szuperhatalom teremthet békét!"


No látod, ez az, amiben tévedsz - és bocsáss meg, kérlek, a kifejezésért, de ez egy nagy vicc.


Gondolj csak bele: akik például zsidóznak és gyűlölik a zsidókat, azok ezt pont azért teszik, mert épp a zsidókat vádolják ilyesfajta áskálódással. Tehát nem a zsidók bujtják fel erre őket, hanem maguktól teszik ezt.

Ugyanígy, akik a cigányokat utálják, azok szintén saját vagy mások rossz tapasztalataira építkeznek, nem pedig manipuláció áldozatai.

Sok magyar nem azért utálja a szlovákokat, mert erre valaki biztatná őket, hanem szintén a fent említett rossz tapasztalatok miatt - vagy, ami még gyakoribb, ideológiai, _nacionalista_ alapon, mondván, hogy a szlovák még országot sem érdemel, mert mindig is Magyarország része volt, és húzza meg magát, mit képzel.

Ugyanígy a románok is milyen gonoszok, mert tönkreteszik Erdélyt meg asszimilálják a magyarokat. Ez sem ármánykodás, hanem rossz tapasztalat.

És így tovább, lehetne még sorolni nagyon hosszan.


Látod, pont a nacionalizmus maga az oka a konfliktusoknak. Ha senki nem törődne vele, hogy milyen nemzetiségű is a másik, és egyszerűen békében lenne vele, ez a bolygó maga lenne az Édenkert.

De valahogy nagyon sokaknak sajnos sokkal fontosabb a nemzeti érzületű gyűlölködés.


"Számomra egyértelmű, hogy a nemzetállamokat azért kell eltörölni, mert az uniformizált tömegeket sokkal könnyebb irányítani, mint az egyes indiviuumokat, individualista államokat."


Ebben egyébként tényleg van igazság, viszont ehhez egyáltalán nem kell szuperállam, mert az uniformizált tömeg már most megvan.

Ami meg az individualizmust illeti, annak is megvannak a hátrányai, és erre épp Magyarország a legjobb példa. Akkora individualisták vagyunk, hogy ahányan vagyunk, annyi felé húzunk. Nem is csoda, hogy nem jutunk egyről a kettőre.

Kell egy egészséges individualizmus, persze, de ezt sem szabad túlzásba vinni. Gyakori probléma pl. manapság, hogy a jogait mindenki ismeri, de a kötelességeit senki. Ezért is vagyunk sz*rban, egyebek mellett. Elvégre az optimális felállás úgy néz ki, hogy a jog a kötelesség elvégzésének jutalma.

De amíg az utóbbira mindenki tojik, addig nem is nagyon fog változni semmi.


"Pontosan azért, mert a kőműves testvériség célja a világállam létrehozása."


Most mondd meg nekem őszintén: szerinted mi a rossz abban, ha mindenki egy nagy szövetségrendszer tagja, és mindig arra törekednek, hogy az érdekellentéteiket kulturáltan, civilizált emberek módján, kompromisszumok útján oldják meg acsarkodás, gyűlölködés és háborúskodás helyett?

Mondd meg nekem, mi lenne a rossz abban, ha az elképzelés megvalósul, és így nem kéne szenvednünk mindazokkal az etnikai konfliktusokkal, amikkel?


"Mindig csak egy kis szorítás, még egy kicsi, csak hogy éppen szűkebb legyen a nadrág mint azelőtt. Próbálj csak végignézni az elmúlt 5-6 éven és erre te is rájöhetsz!"


Megint csak Magyarországban gondolkodsz - ami megint egy gyakori hiba, és szintén a nacionalizmusra megy vissza. A magyar nemzeti érzületnek ugyebár fontos eleme, hogy Magyarország a legszebb, meg nem kell nekünk semmi idegen föld, csak az, ami a miénk, de az mind!!! (Trianon) És ebből pedig az is következik, hogy sokan egyáltalán nem is akarnak külföldre menni, vagy külfölddel foglalkozni, pedig érdemes lenne, mert akkor megtapasztalhatnák, hogy lehet a dolgokat NAGYON MÁSKÉPP is csinálni, mint ahogy mi tesszük, és talán még tanulni is lehetne jó dolgokat az olyannyira lenézett külföldiektől. Dehát ugye a magyar a legjobb, már hogy tanulna ő másoktól... Meg is van az eredménye.


Pedig a már említett északi országokról tényleg sok tekintetben lehetne példát venni.

2009. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
06:41-es vagyok: 07:30-as: csak azt nem értem, hogy azt, amit leírsz mégis hogy akarod megvalósítani. Ugyanis reális gondolkodással lehetetlen. A multik akkor is beönzönlenének, ha Magyarország nem lenne EU tag. Vagy talán ez a probléma csak 2004 óta áll fenn szerinted? Sok olyan dologért hibáztatod az EU-t, amiről nem is tehet. A New World Order meg ha ki fog alakulni, akkor úgyis ki fog. Magyarország csatlakozása vagy nem csatlakozása az EU-hoz semmit sem fog befolyásolni ilyen tekintetben. Szóval itt 2 teljesen más dologról van szó: arról, hogy Magyarország hová csatlakozik meg hogy a globális világ merre tart. A kettő nem ugyanaz!
2009. ápr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%

Az EU szerintem csak egy nagyhatalmú pénzügyi csoport érdekérvényesítő szervezete.Az lesz hogy szépen lassan fogadtatják el a törvényeket, aztán a végén majd egy diktatúrában találjuk magunkat.A vízkészlet és a termőföld jó esélyt adna nekünk arra, hogy mi is diktáljunk.Csak ugye ezzel a gyökér kormánnyal meg a baromira erős küldiplomáciával nem megyünk semmire.Felmosórongyok vagyunk.

Az EU egy nagy határ... Miért nem foglalkozik velünk?Miért nem szól rá a felsővezetésre hogy ezt a cigánypolitikát tovább nem folytathatják?Nem foglalkoznak ők velünk, csak annyit akarnak elérni hogy adósrabszolgaságba kerüljünk.

Nyitni kéne a másik vonal felé, Irán, Kína stb.Mi felajánljuk az élelmiszer és vízellátást cserébe pedig a védelmük alá vesznek, hogy ne szórakozzon velünk senki.

Egyébként meg ez a kőműves világkormány meg fog bukni.Túl sokat akarnak.Az iszlám és az arab világ fog nyerni.Nagyon szaporodnak.Velük nem tudnak mit kezdeni.

2009. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem meg csak piacnak és rabszolgának kellettünk a multik gyáraiban.Saját iparunkat,mezőgazdaságunkat megölték,megvehetjük a tescoban a külföldi szemetet,és mehetünk Afganisztánba, Irakba lövöldözni sok pénzért akik semmit ártottak nekünk.Legalábbis eddig mert még nem volt okuk.Most már van.
2009. ápr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
94%
17:05-ös: Irán, Kína? Úgy mondod, mintha legalább lenne oda valamilyen kapcsolatunk. Ezek az országok eleve a világ másik felén vannak. Az EU legalább Európát fogja össze. Kína meg Irán politikailag, katonailag és gazdaságilag hogy egyeztethető össze egy európai berendezkedésű országgal? És egyáltalán miért jobbak ők, mint az EU vagy a NATO? Ott akkor ugyanaz lenne: egy kis ország megy a nagynak nyalni a védelemért. Csak az mond olyat, hogy az EU miért nem szól jobban bele a belpolitikába, aki nem tudja, hogy az EU-nak nem ez a feladata, sőt épp ez gátolja azt meg, hogy diktatúra alakulhasson ki. Ha meg beleszólna az EU, az lenne a baj. De persze a projektekre a támogatást felveszik az amúgy utált EU-tól...sírtok, hogy elnyomják a magyar gazdaságot. Mert amikor nem voltunk EU tagok talán nem ugyanez volt? Az EU-ban is van verseny, ember és ember között is van verseny országon belül is, de legalább van esély egy kicsit felzárkózni. Még itt sem tartanánk tagság nélkül.
2009. ápr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

A Nato tagságot én helyesnek gondolom, mert gyengék vagyunk, nem tudnánk megvédeni magunkat.Az EU-t viszont nem.

Nincs kapcsolatunk Iránnal és Kínával, csak azt mondtam hogy olyan országok felé kéne nyitni, amelyik nem akar ebbe

a globalista, kapitalista rablógazdálkodásba belemenni és túl erős ahhoz, hogy belerángassák.

Kell egy másik vonal, amelyik szembehelyezkedik ezzel az országokat leigázó, gyarmatosító hatalommal és nekünk is ide kéne jobban közeledni, mielőtt még végleg tönkre tesz minket az EU és társai.

Bár egy kicsit reménykedem Obamában hogy valamennyire meg tudja változtatni ezt a rendszert, de nem sokat várok tőle.

2009. ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
94%

Irán és Kína meglátogatása után én úgy látom, hogy néhány hétre remek, ott lakni pokol. Nem is értem, hogy hogy gondolhatod azt komolyan, hogy a világ másik végén lévő, teljesen más kultúrájú és történelmű országokkal szövetkeznünk kellene, emellett pedig magunkra haragítani a szomszédban lévő erős államokat akikkel jelenleg erős szövetségben vagyunk (pl Németország).


És Iránnak mit adnál? Vizet szállítanál, jól értettem? Cserébe pedig a muszlim vallási törvényeket és a nyugati világtól való teljes elszigetelést kapnád? Nem látom a jót ebben, de még nyomokban sem.


Vagy esetleg Kína? Halálbüntetés ha nem mondasz szépet a vezetőségről? Ott nem lehet "Gyurcsány takarodj"-ot kiabálni, mert aznap látnak utoljára a szeretteid.


Nem azt mondom, hogy jelenleg minden szép és jó, de ennél rosszabb alternatívákat kitalálni sem tudok...

2009. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
68%

Tudod én nem látom semmi hasznát annak a szövetségnek amiben most vagyunk.Ott van Amerika.Obama írt egy levelet március 15. alkalmából, hogy milyen jó a magyar-amerikai barátság, meg milyen nagy példát mutat márc.15. bla-bla.

Aztán April H. Foley írt egy cikket vagy mit, ha a Jobbik bejut a parlamentbe, akkor Amerika mélyhűtőbe teszi a kapcsolatát Magyarországgal.Ez aztán nagy barátság.Amíg az van nálunk is amit ők akarnak, meg az érdekeik érvényesülnek, addig barátok vagyunk.Ha már nekik nem tetszik valami, akkor egyből dobnak minket.A demokratikus Amerika.Hát nekem így nem kell.

A mostani szövetségesek milyen sok jót tesznek értünk?Ők az erősebbek és az erősnek segíteni kéne a gyengéket.

Én azt veszem észre, hogy csak kutyák meg rabszolgák vagyunk az EU meg Amerika meg a többi nagy szövetséges szemében is, lejáratnak minket az egész világon, hazug cikkeket írnak, hogy itt micsoda fajüldözés van, ami persze a magyar férgeknek köszönhető.Vagy ott van Izrael.Aliza-Bin Noun-t (vagy hogy írják a nevét) zavarja a Magyar Gárda.Hogy miért, azt nem tudom.Úgy látszik sokakat zavarna, ha egy hazafias párt bejutna a parlamentbe és végre talán a magyar érdekek érvényesülnének.A magyar(?) kormány mindenkinek kinyalja a s***ét, Brüsszel,Amerika,Izrael,Oroszország,Szlovákia,Szerbia.

Csak a magyarok nehogy jól éljenek.Én úgy érzem hogy itt tudatos népirtás folyik, sokakkal egyetértve.

Ebből az egészből ki kéne szakadni, egyedül valószínűleg nem fog menni.Amerika el fogja veszteni egyedüli szuperhatalmi szerepét, jön fel Kína, Irán és egyéb fejlődő államok.

Ezektől nem kapunk semmit, csak jó nagy kölcsönt, amivel rövidtávon segítenek, hosszútávon ártanak nekünk.

Ezért kéne másfele nézelődni.

2009. ápr. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
95%

Az EU pedig szándékosan teszi tönkre a magyar mezőgazdaságot, csakhogy a multik behozhassák a külföldit.

A politikusok kapják az EU-s pénzeket, az eurómilliókat én pedig a gyűlöletbeszéd-törvényt kapom a pofámba.Vagyis hogy nem bírálhatom azt, ami nekem nem tetszik.

Ez így nem mehet tovább, az egyik oldalnak mindent lehet, a másik meg némán és beletörődve fogadja el hogy azt csinálnak vele, amit akarnak.Bele akarnak taszítani egy diktatúrába.

2009. ápr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!