Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael már a múlté? Vége?

GharkadFA kérdése:

Izrael már a múlté? Vége?

Figyelt kérdés
Ahogy követem a külpolitikát, úgy látom vége...
2011. aug. 7. 16:04
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

21:35

"Jelenleg Törökország a legerősebb abban a térségben."


Törökország Iránt tekinti a legfőbb ellenségének, és marhára örülne egy USA-Izrael kontra Irán háborúnak, amely nagy valószínűséggel Irán darabokra szakadásával végződne. xD

2011. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

"Alulművelt vagyok, nem tudom, mit jelent a neve."


a muszlim hittútódsok által írt könyvekben vannak mindenféle jóslatok, hogy majd amikor eljön a végső nap, akkor az úgy fog kezdődni, hogy először a muszlimok legyilkolásszák a zsidókat, aztán leverik a keresztényeket, aztán ők kapnak ki, aztán megint ők nyernek, valahogy így megy a dolog, míg a végén csak a muszlimok maradnak, és mi itt most a lényeg, hogy az egész indítása a zsidók legyőzése és legyilkolászása lesz.

És ezzel kapcsolatban van egy ilyen jóslat, hogy majd ekkor minden kő és fa majd figyelmeztetni fogja az arra járó muszlimokat, hogy 'itt egy zsidó mögöttem, öld meg!', kivéve a Gharkad fát, mert az "zsidó fa".

Na kb. erről szól a bájos mese,

2011. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:26

Köszönöm, megint okosabb lettem... :)


De akkor ez ellentmondás: pont a zsidó fáról nevezi el magát, amelyik nem fog szólni a muszlimoknak, hogy ott van mögötte egy zsidó? :)


Ez kb. olyan vicces, mint Gondolkozóó... Tőle kaptam meg már nem egyszer, hogy félművelt vagyok... :)


Ha meg annyira szent iratokra akarunk hivatkozni, akkor a Biblia szerint kicsit másképp fog festeni a dolog...

2011. aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes benézni az ilyen "forró" kérdésekbe és olvasgatni a külömböző hipotetikus háborúk kimenetelét a más-más stratégiák, oldal álláspontok szerint:D

Szerintem meg egy ilyen konfliktusban Várpalota győzne.

2011. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

22:19

Ez téves szerintem, mert tavaly Irán és Törökország szerződést kötött, melynek értelmében meg3xzák a kereskedelmküket.



Nem értem hogy a törököknek miért lenne jó, ha iránt támadnák, hisz Irán a szövetségese, még ha nem is szorosan, de egy oldalon állnak. Ha Izrael Iránra támad, aminek szinte semmi esélye, vagy a zsidó nem élné túl, akkor a törökök izrael ellen mennek majd.


Irán a nyáron kifejlesztette a 2000km-es rakétáját, most fejleszti az 5000 km-est.


http://www.youtube.com/watch?v=8_JNiJo2MtE

Első terrorizmus elleni konferencia a közelkeleten, a rendező Irán, Izrael és az usa nem lett meghívva. A bevezetésben az utóbb említett 2 országról volt szó, hogy fel fogják számolni a közelkeleti terrorjukat.

2011. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
55%
akkor miért van az hogy a perzsák jórészt rühellik a fundamentalista rezsimet mint a szart?
2011. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
Miért lenne vége? Vagy csak én lennék lemaradva?
2011. aug. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
11%

Annyi szemellenzős cionista van itt a gyk-n, hogy zsidók itt lassan olyanok mint a halottak: vagy jót, vagy semmit. :D


De nekem a kedvencem mégis az amikor azt mondják: "a közel-kelet egyetlen demokráciája"


Viszont nem szeretnének palesztinként élni abban a fene nagy demokráciában :)

2011. aug. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
63%

22:43

"Nem értem hogy a törököknek miért lenne jó, ha iránt támadnák,..."


1.) A mérsékelt iszlamista Törökország szeretne a térség vezető nagyhatalma lenni, amelynek a sííta, fundamentalista Irán áll a leginkább útjában.


2.) Irán lakosságának nagyjából a negyedét a török azeriek lakják, akik alig várják, hogy Irán összeomoljon és ők csatlakozhassanak a ma is török érdekszférának tekintett Azerbajdzsánhoz. Irán széthullása = Törökország befolyási övezetének további kiterjesztése kelet felé.

2011. aug. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
68%
"De nekem a kedvencem mégis az amikor azt mondják: "a közel-kelet egyetlen demokráciája" "- európai szemmel valóban vannak hiányosságai, de a térség többi országához képest demokrácia(talán még Libanon az). Nagyon sok arab országban olyan az elnyomás, hogy szívesen cserélnének a palesztinokkal. Egyébként nem minden palesztint lőnek, csak a gázaiakat. Ciszjordániában és Izraelben viszonylag jól elvannak.
2011. aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!