Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ekkora az előítéletesség?

Miért ekkora az előítéletesség?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy ezen az oldalon általában nem "csak" a cigányokkal szemben, hanem akár a nőkkel, férfiakkal szemben, vagy a gazdagokkal, jobb illetve baloldaliakkal szemben, a munkásokkal szemben, de még a székelyekkel szemben is sokan előítéletesen gondolkodnak.

Pedig a többség szerintem relatiave kevés személyes benyomással rendelkezhet, és még az sem adna feltétlenül alapot ekkora előítéletességre.

Ez valamilyen magyar sajátosság lehet?


2011. aug. 14. 08:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak magyar!A világban az emberek mindenhol így működnek!(tapasztalatból mondom)Ezen az oldalon nem feltétlenül előítéletekről van szó!Ez 1 anonim oldal,ahol el lehet poénkodni is a válaszokat,vagy akár eldurváskodni,amit amúgy arccal,névvel,ismeretségi körrel,az életben nem tenne a legtöbb ember.Ezért is nem szabad az "olyan"válaszokat komolyan venni!Lehet azt tudni,melyik válasz komoly,melyik nem.Bár némelyek tényleg túl keményre veszik a figurát,és félreérthető némelyik poén is,de ez főleg a nyelvi,tudásbeli hiányosságokból fakadnak,na meg az ismeretlenségből.
2011. aug. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Lehetséges, sőt nem is vitatom, hogy némelyik álláspontot részben, vagy egészben én magam is osztom valamilyen megfontolásból.

Mégis érdekes, hogy valaki ismert életében két három nőt, vagy egy cigányt, vagy olvasott valamit a zsidókról, és máris úgytűnik hogy életreszólóan "megcsontosodott", előítéletes véleménye van.

2011. aug. 14. 08:24
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

A gyűlölet egy lelki szükséglet nagyon sok embernél. Forrása a frusztráció. Szerencsétlen vagyok, nyomorult vagyok, kilátástalan a helyzetem, akkor az könnyít rajtam, ha én is belerúghatok még másba, ha más nyakába varrhatom a nyomoromat. Mert hát az a gyűlöletbe átforduló előítélet-tömeg, ami itt olvasható, ésszerű okkal ritkán magyarázható.


Amikor olvasom itt is a sok cigányellenes kirohanást, néha azzal szoktam helyretenni, hogy hát jó, van gond a cigányokkal, de ők mondjuk az ország 6-8 %-át teszik ki. Tehát az a nyomor és kilátástalanság, ami Magyarországon van aligha nekik köszönhető, hanem bizony a valahol a többségnek köszönhető. És a rossz magyar kormányzás következménye az is, hogy a cigányprobléma idáig fajult. Szóval mielőtt másokat legyalázunk, először magunkban kéne keresni a problémát.

2011. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az is érdekes, hogy sok fiatalnak lesújtó véleménye van a másik nemről tizenévesen, vagy huszonegynéhány évesen.

Mert ha egy öreg macho belecsömörödik a nőkbe, és "hülye az összes" akkor az egy dolog.

De fiatalon?


A másik csapat még élő zsidót nem is látott, de mind tudja, hogy milyen gonosz az ÖSSZES.

2011. aug. 14. 08:33
 5/13 anonim ***** válasza:

A zsidózás cigányozás nem tapasztalati élményeken alapulAz sajnos nevelésből fakad!És persze még sokminden más is!


A fiataloknál most csak divat melegnek lenni.Még ha nem is az,buliból is azt vallja,miközben nem igaz,és gyakorlatilag még semmilyen sexuális élménye nem volt,vagy esetleg éppen 1 friss csalódás utáni időszakot él meg.Bár néha már magam is elgondolkodom rajta,nem-e selejtes ifjakat gyártunk...:)

2011. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van jórészt a frusztrációval kapcsolatban,bár az korántsem igaz,hogy csak annyi a cigány nálunk.Velük azért az is probléma,hogy nagyon kevés még közöttük az,aki valóban dolgozni akar és nem valamilyen jobb esetben csalásból keresi a pénzt.Amelyikőjük beilleszkedett,az nem is kap leszólásokat!Pl én követem a pécsi roma gimnázium életét,igaz csak távolról,mert érdekesnek találom,és nagyon tetszik sokminden amit csinálnak,de ahogyan elnézem sajnos Ők is hibáznak.Szerintem pl abban,hogy a legtöbb felnőtt alkalmazott roma és nem adnak elég lehetőséget alapos válogatás után magyar pedagógusoknak a fiatalok nevelésére és így a diákoknak sem a könnyebb beilleszkedésre.Teljesen zárt közösség,ami szerintem nem jó!Így nehéz megismerni egymás kultúráját,gondolkodását,nehéz elfogadni,beilleszkedni...stb.Több olyan suli kéne!Nem szégyen az identitás!csak tudni kell helyesen kezelni!Nem megsértődni kellene az általánosban sem a válogatásért,hanem emberi alapokra helyezni mindkét fél részéről,elvégre a zsidók is saját elveik,nézeteik szerint nevelik a gyerekeiket,de van francia iskola és még sok más féle is....húúúúú ezekről a dolgokról nagyon sokat lehetne beszélni!Én azt gondolom nagy hiba volt az oktatás szétzilálása!Kellett változtatni,na de nem így...A nevelésen nagyon sok múlik!!!És a gyerekek a legtöbb idejüket okt.-nev. intézményekben töltik,ahol máshová nem jó emberek próbálják saját képükre formálni őket.Kár volt a pedagógus hivatást ennyire leamortizálni!Nagy hiba volt!
2011. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A nemi identitás is nevelési probléma!

Nincsenek normális család modellek,elvált szülők,gyerek az anyával,akinek a véleménye legtöbb esetben nem jó a másik nemről,vagy éppen kihasználja azt,leginkább nők tanítanak az iskolákban is.Ahol együtt a család,ott gyakran az apa iszik,csajozik...stb.Mit lát a gyerek???A média mindemellé nyomja a melegek elismerését...félreértés ne essék!Nem nézem le Őket!Vannak meleg barátaim is bőven,akik valóban azok és rettenetesen okosak,ügyesek,kiemelkedőek valamilyen területen,tehát elismerésre méltóak.Nekem csak az a problémám,hogy a sexuális hovatartozás teljesen intim szféra!Miért kell azt nagydobra verni?Idővel úgyis kiderül mindenkiről,ha nem átlagos.Lásd történelem,művészetek,tudomány...De mi az ördögnek kell erre még külön is felhívni mindenkinek a figyelmét?A nemi nézeteiből még nem tudok róla,hogy bárki is meghíresült volna olyan szinten,mint abból a tudásból és teljesítményből,amit nyújtani tudott a saját területén!Pl.érdekel valakit,hogy Leonardo meleg volt,miközben a csodáit bámulja?Butaság ezel foglalkozni!És erre kéne ösztökélni a fiatalokat is,akik ilyesmivel állnak elő!

2011. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igazából nem maga az előítéletesség a különös, hiszen az egy valamennyire természetes reakció.

Hiszen nincsen lehetőség egy valamilyen közösség összes tagját személyesen, és "mélyen" megismerni. Ezért törvényszerű, hogy valamekkora mértékű személyes, vagy más jellegű tapasztalat alapján legyenek "előítéleteink" előzetes véleményünk, vagy meglátásunk.

Ahogyan én látom, az a helyzet, hogy nagyon fiatalon is már előre elítélő, negatív előítéletek vannak az emberekben, a fiatalokban.

Egészen apró darabokra, egyénekre atomizált, szétzilált társadalom jött létre, ahol az egészséges együttműködés a társadalmi csoportok között nagyon nehéz, szinte lehetetlen.

Egészen fiatal korban szembeállnak egymással az emberek, és nincsen meg az az elemi nyitottség, ami alapján át lehetne lépni ezeket a korlátokat.

2011. aug. 14. 09:50
 9/13 anonim ***** válasza:
9.50: Amiről te beszélsz, az már nem elsősorban az előítéletesség, hanem a bizalomhiány. A bizalom a társadalmi tőke fontos alapja. Sokkal hatékonyabb a gazdálkodás, és egyszerűbb, szebb, könnyebb a hétköznapi élet, ha az embertársaimban alapvetően megbízhatok, ha nem rettegni kell tőlük, nem azt kell állandóan lesni, hogy mikor mivel csapnak be, tesznek tönkre. Sajnos Magyarország ebben végletesen rosszul áll. Itt tényleg mindenki mindenkit be akar csapni. A vállalkozó be akar csapni engem, ha megrendelek bármit, én meg be akarom csapni a vállalkozót, nem fizetem ki, stb. Mindenki retteg és fél, ezért nem működik rendesen semmi. Vonatkozik ez az államra is. Én az államot egy élősködő szörnyetegnek tartom, engem meg az állam a bűnöző szélhámosnak. Ennek megfelelően kegyetlen, elnyomó jogszabályokat hoz, magasan tartja az adókat, mert tudja, hogy úgyis elcsalom. Ez egy ördögi kör, és én azt állítom, hogy Magyarország ebbe bukott bele.
2011. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A gazdagoknál azért nem teljesen alaptalan: [link]


Egyébként meg ide csak trollok és megmondóemberek járnak.

2011. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!