Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett ekkora szegénység...

Miért lett ekkora szegénység és miért vannak nagyon gazdagok ebben a szegény világban akik BMW-vel meg a legdrágább autókkal járnak, másnak meg alig van egy nap kenyérre valója a mostani rendszer miatt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 10:29
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
69%
azért mert a politikusok a gazdagoknak kedveznek, a gazdagok meg leszarják más problémáját, csak nekik legyen meg a luxus
2011. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
65%
Én is észrevettem,hogy teljesen eltűnt a középosztálybeli réteg. Én magam szerencsére a napos oldalon vagyok,de nekem is sokkal nehezebb lett a helyzet,mint 2-3 éve. CSak olyan vállalkozások vannak,amik vagy a szegényeket(élelmiszer,kínai ruha) vagy a gazdagokat szolgálja ki(kaszinó,szálloda). Aki a gazdagokat célozza,nagyobb profitot vesz ki,több marad neki,stb...
2011. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
77%
első vagyok, elfelejtettem írni, hogy tisztelet a kivételnek, mert vannak akik foglalkoznak a szegényekkel, de sajnos nagyon kevesen
2011. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 dizus ***** válasza:
75%
Nem biztos hogy aki BMW-vel jár,annak több pénze van mint akinek alig jut kenyérre.
2011. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
74%

Azt nézd, hogy ez nem CSAK a rendszer miatt van. Én például szegénységben nőttem fel, és azt mondtam, elég volt, nem tépem a számat, ha nem tudom így megoldani a jó életet, akkor változok, és gazdag leszek. Vállalkozásom van, gyerekeim, házam és három kocsink. Ha TE teszel ellene ne mondd már, hogy nem lehet felkerülni a csúcsra, egyszerűen áthárítod a rendszerre azt, hogy nem akarod eléggé. Elég sok olyat ismerek, akik nagy vacsorákat meg hasonlókat csinálnak szinte havonta(60-70 ember minimum meghívva, de a kertben eltűnünk) és ők is azt mondják, rajtad múlik. Talán 3-4 olyan ismerősöm van, aki a politikai helyzet miatt jutott jóval előrébb.



Nem a világ szegény, csak az emberek lusták. Állítom, hogy aki a legjobbá válik a szakmájában(pl. asztalos barátom havi fél milliót keres) az el tud helyezkedni. Figyelni kell a nevedre, hogy ismerjenek, és hogy minőséget állíts elő.

2011. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
52%
Have you heard about the word "capitalism"?
2011. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
59%
Unalmas már, hogy mindenki a világot okolja. Kérdező, mit teszel a gazdagságért? Tanultál, keresett szakember vagy, beszélsz nyelveket? Én ismerek valakit, aki egy lakótelepi panelból indult mélyszegénységből, programozó lett, 30 évesen már több milliója volt, mint hajszála. Nem segített neki soha senki; megdolgozott a pénzéért. Ti, akik panaszkodtok. mit tettetek le az asztalra? Pótolhatatlanok vagytok a munkahelyeteken, fontosak vagytok annyira a cégnek, hogy minimálbérnél többet fizessenek? Ha nem, akkor nem a rendszerben van a hiba.. Bezzeg azt elvárnátok, hogy aki önerőből sikeres lett, az nektek is adjon a pénzéből, a ti családotokat is eltartsa. Persze, az ember inkább eladja a BMW-jét, és az árát szétosztogatja, minthogy ti tegyetek bármit saját magatokért..
2011. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
40%

Azért ez így bőven nem igaz!


Vannak emberek akik nem tudnak kitörni jelenlegi társadalmi helyzetükből, például a romák. Mindenki tudja hogy élenek, és akár a bűnözés sem idegen tőlük. Persze lehet itt arra fogni, hogy elisszák a segélyt, ezért nincs pénzük, voltak is intézkedések, hogy vesz nekik kaját az önk.ból kijelölt személy a segély egy részéből, szóval lesz haladás az ügyben. Egyébként a cigányság a keleti blokk kínája volt, senkit sem érdekelnek és olcsó munkaerők. Mit gondoltok miért olyan "magas"(idézőjelben, mert azért mégse egy szomáliai partvidék) a bűnözés Észak-Kelet Magyarországon? Csak nem bezártak azok a bizonyos röghöz kötő üzemek?


Aztán vannak akiknek van állásuk, de a pénzüket azonnal elverik, mert kell új TV, Suzuki, miegymás persze hitelből, na és persze dohány és alkohol, mert a szegényembert ne fosszák már meg az "egyetlen" örömétől...

aztán minden hó végén megy a sírás, hogy kifosztják az embert. Ezek az emberek simán tudnának változtatni a helyzetükön, ha kicsit magukba tekintenének és nem másokban keresnék a hibát.


Na és vannak az úgy nevezett gazdagok, akik lehet örökség lévén jutottak pénzhez, de valaki csak megdolgozott érte!

És a magyar mentalitás persze, általában nem az érdekli a magyar embert, hogy neki, hogy legyen jó, hanem hogy a másik milyen mocskos módon szerezhette a pénzét, és el kéne venni tőle!


És itt ne mondja senki, hogy ő bizony nem tud változtani a helyzetén, mert olyan szegény és kilátástalan helyzetben nem lehet, hogy épp megteheti, hogy internetezik és sír.

2011. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
68%
Hát mert valamiből a milliomosnak is kell élősködni és a szegényebb, kizsákmányolhatóbb emberből a legegyszerűbb.Sajnos, mióta világ a világ, így van ez.
2011. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 dizus ***** válasza:
26%
Ha nincs zsákmánya(ezért sír ugye)akkor hogy lehet kizsákmányolni?Ha meg csak volt zsákmánya,csak kizsákmányolták,akkor most már nem lehet kizsákmányolni,mert már nincs zsákmánya!
2011. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!