Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezekben az országokban milyen...

Ezekben az országokban milyen a közbiztonság és a "törvényes béke"?

Figyelt kérdés

Közép-Ázsiára gondolok. (nem, nem Afganisztánra)

Ezekre az országokra értem : Kazahsztán, Tádzsikisztán, és Kirgizisztán. (...és esetleg Üzbegisztán)


A nagyobb városokba(főváros) valamint kisebb városokba. Mert pl egy egzotikus utazásnak sem lenne rossz pl Kirgizisztánba az Ysyk-Köl tóhoz kimenni pl fürödni, csak egyszerűen nem tudom hogy milyen a közbiztonság.

Vagy a többi országnál amit felsoroltam. Most nem arra gondolok hogy 2 ország határánál milyen mert azt tudom hogy veszélyes(bár nem értem, a határnál MIÉRT VESZÉLYES??)


Milyen az emberek mentalitása arrafelé? Barátságosak? És ha valaki ott akar lakni/élni? (most ez csak 1 feltételezés)


2011. aug. 26. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azokon a helyeken, ahova a turisták mennek, elég jó. Egy BP-re érkező turistát sem a "nyóckerbe" visznek várostnézni :)
2011. aug. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kirgizstán déli részén etnikai villongások, polgárháborús állapotok uralkodnak, délnyugati részén (Fergána-medence) szintén feszült a helyzet. Közismerten a Fergána-medence egyike a legkevésbé biztonságos régióknak a világon.


A főváros és a turisztikai központok biztonságosak csoportos, jól szervezett utazás céljára, a magányos kódorgás vagy autózás vidéken nem ajánlott.


Tadzsikisztán egy fokkal biztonságosabb Kirgizsztánnál (legalább nincs háború, csak volt), de nagyon fejletlen és korrupt.


Türkmenisztán és Üzbegisztán biztonságosabb és fejlettebb, kb. román szintű közbiztonságra érdemes felkészülni (éjjel nem ajánlott kint sétálni, nem ajánlott digitális mobiltelefont, drága fényképezőgépet stb. túlzottan virítani, de általában biztonságos). A legfejlettebb és legstabilabb Kazahsztán.


Kerülni kell a lehúzó, átverő embereket, akik bőven előfordulnak. A másik kisebb "veszélyforrás" a hatóságok, akik igazoltatnak és "megbírságolnak" kisebb összegekre mondvacsinált okokból. Ilyenkor fizetni kell, nincs mese, ezek nem jogállamok, nem pofázhatsz.


Ha már voltál Ukrajna/Oroszo. típusú országokban, akkor kb. sejtheted, mire számíthatsz Kazahsztánban, Üzbegisztánban stb. Kirgizsztán ennél egy fokkal rosszabb.


"Milyen az emberek mentalitása arrafelé?"


Barátságosak, mint minden szegény és fejletlen országban. Persze előfordulnak csalók, lehúzós emberek is.


"És ha valaki ott akar lakni/élni?"


Na ne vicceskedj.

2011. aug. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A Fregán-Medence Üzbegisztánban van :)

Amúgy Kirgizisztán féli részén miért van polgárháborús helyzet?:S Mit jelent egy ország(nem egy ember) esetében hogy nagyon korrupt?


Amúgy eddig én úgy tudtam hogy Kirgizisztán biztonságos a főváros és a tó környékén :S Tádzsikisztán is hasonló cipőben járhat akkor bár nem értem miért olyan feszült ott minden.

2011. aug. 28. 14:15
 4/7 A kérdező kommentje:

"a magányos kódorgás vagy autózás vidéken nem ajánlott"


Ezt sose értettem. Ha se az autón, meg se a ruhán (annyira) nem látszik meg hogy pl külföldi valaki akkor miért nem ajánlott?:S

A helybéli lakosoknak sem ajánlott vagy az teljesen más? Ezt sose értettem :S

2011. aug. 28. 14:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert azt még megértem ha azt mondják hogy a határ közelébe nem kéne mászkálni mert veszélyes (révén az etnikai vagy egyéb villongásoknak) mert oda egy átlag helybéli lakos se nagyon merészkedik. (pl a kirgíz-üzbég határnál) de a tööbbit (előző kommentembe) nem értem :S
2011. aug. 28. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:

"A Fregán-Medence Üzbegisztánban van"


Meg K.-sztánban és T.-sztánban.


"Amúgy Kirgizisztán féli részén miért van polgárháborús helyzet?"


Mert különböző etnikumok általában gyilkolják egymást, ha nem elég gazdagok és nincs demokrácia. A közvetlen ok mindig más.


"Mit jelent egy ország(nem egy ember) esetében hogy nagyon korrupt?"


Azt, hogy az országban magas a korrupció szintje. A turista számára ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a hatóságok saját zsebre bírságolgatják.


"Tádzsikisztán is hasonló cipőben járhat akkor bár nem értem miért olyan feszült ott minden."


Mert etnikailag kevert ország. Egyébként ott nincs háború, csak volt.


"Ezt sose értettem. Ha se az autón, meg se a ruhán (annyira) nem látszik meg hogy pl külföldi valaki akkor miért nem ajánlott?:S"


Akkor mondjam, hogy ajánlott? De ne reklamálj, ha valami ócska trükk áldozata leszel.


Az autódon meg nem látszik, hogy külföldi, csak az látszik, hogy burzsuj vagy, mert gondolom nem 26 éves Zsigulit fogsz bérelni az autókölcsönzőből.

2011. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem reklamálok csak azt nem értem hogy egy helybélinek meg senki sem "tiltja" meg hogy pl az ország egyik végéből a másikba kocsikázzon. Pedig egy helybélit is átverhetnek más, szintén helybéli emberek.


"csak az látszik, hogy burzsuj vagy, mert gondolom nem 26 éves Zsigulit fogsz bérelni az autókölcsönzőből"


Már ne haragudj, de szerinted az autókölcsönzők egy ilyen országba mint pl Kirgizisztán majd vadonatúj Suzuki-t tolnak a segged alá?:-) Persze hogy nem.


Megértem hogy kirabolják azokat, akik az ottani körülményekhez képest luxus kocsikkal járkálnak, vagy térképpel rohangálnak a kezükbe a városba, de ezek elkerülésével értettem én azt hogy vidéki utazás.


Gondolom idegen kultúrában, országban senki sem mer feltűnősködni, vagy ha igen akkor vessen magára.


Én így értettem, jah és nem vagyok burzsuj :-) (amúgy helyesen használva a szót : burzsoáz)

2011. aug. 28. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!