Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy ország csődbe tud menni?...

Egy ország csődbe tud menni? És ez pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már hogy így csődbemegy, úgy csődbemegy de ez hogyan következhet be - illetve mi történik ilyenkor? Fizetésképtelen lesz? Ki és hogyan tud ilyenkor segíteni? Egyáltalán volt-e már olyan ország ami csődbe ment? Hallottatok már ilyenről? Köszönöm a válaszokat :)
2011. szept. 11. 22:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Előzőnek van igaza.Kizárólag az állam hiteleinek nem fizetését vagy akár "halasztását" jelenti,semmi mást.
2011. szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Dick Esmen ***** válasza:
35%
Itt egyesek elvannak tévedve!A államcsőd nem jöhetett létre még sehol mert ahol létrejönne az az ország ÖRÖKKÉ úgy maradna.Az államcsődből nincs kiút legfeljebb elkerülni vagy halogatni lehet.
2011. szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

ma 20:19


Mint mondtam, 15 ország kivételével mindegyik belekóstolt már az államcsődbe, tehát az államcsőd nem lehetetlen.


Hogy csak néhány példát mondjak: Magyarország 1931, Németország 1936, Nagy-Britannia 1932.

2011. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti fogalmad sincsen a valóságról,te vagy az aki el van tévedve,mégpedig nagyon...

Az előttem írónak megint igaza van,az államcsőd időleges.A növekedési pályára visszaállni hosszadalmas,de a bizalom visszanyerésével magas hozamokkal vissza lehet csalni a befektetőket.Főleg ha "csak" halasztás történik,de idővel a tartozás kiegyenlítésre kerül.Akárcsak a Bar lista:)

2011. szept. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!