Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sok országot kárpótoltak/kárpó...

Sok országot kárpótoltak/kárpótolnak, de akkor Magyarországot miért nem?

Figyelt kérdés

NEM provokációnak szánom a kérdést, csak nem értem.


I.Vh. : Ausztria nem fogadta el a békeszerződést, azzal fenyegetőztek hogy Németországhoz csatlakoznak, és nem fogadták el Dél-Tirol elvesztését.

Odaadták nekik Burgenlandot.(a burgenlandi osztrákoknak meg sem fordult a fejükben az Ausztriához való csatlakozás)


Orosz-Grúz háború idején : Abházia és Dél-Oszétia kikiáltotta a függetlenségét, szinte nem is élnek ott grúzok, mégis mindenki: "Nem ismerjük el egyiket sem mert tiszteletben kell tartani Grúzia területi egységét"


Szerbia - Koszovó : Rengeteg helyen olvastam már hogy akár az is megtörténhet hogy a szerbeknek megengedik kárpótlásul hogy egyesüljön Szerbiával a Boszniai Szerb Köztársaság.


Magyarországot sosem kárpótolták, hiába rekedt kint rengeteg magyar.


Most lehet nyersen fogalmazok de akkor sem értem : A Nyugat és stb fel voltak háborodva amikor volt az a nagy hacacáré Szerbiában Koszovó miatt, mert mi az hogy nem engedik a függetlenséget és az elszakadást.


Magyar autonómia törekvés Erdélyben magasról le van tojva, ahogy a többi magyar helyzete pl Szlovákiában. (lásd : nyelvtörvény)


Kárpátalját is a történelem során addig sosem létezett Ukrajna kapta meg.



TÉNYLEG NEM(!!)provokációnak szánom a kérdést, csak egyszerűen nem értem hogy Magyarországgal miért ilyen rosszindulatúak, miért utálják Magyarországot amikor mi semmi olyat nem tettünk?



(bunkó megjegyzésektől kíméljetek köszi!)


2011. szept. 17. 14:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Vagy tényleg már a boszniai szerbek sem akarják ezt?"


A Szerbiához való tartozás ma már nem népszerű gondolat ott sem. Láthattad, még Montenegró is önálló lett.


21:48

"...viszont Koszovo Szerbia, ez igazsagtalansag volt"


Ha a szerbeknek egy csöppnyi eszük lett volna, maguk dobják ki Koszovót Jugoszláviából valamikor 1980 táján, egy csomó későbbi bajt megspórolhattak volna vele maguknak.

2011. szept. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

,,Ha Magyarország nem támadja meg Szerbiát az 1. Világháborúban"

Rémlik valami Osztrák-Magyar Monarchiáról? NEM a Mi döntésünk volt az, hogy a Szerbeket megkellet támadnunk, Bécsben döntötték el.

2011. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"NEM a Mi döntésünk volt az, hogy a Szerbeket megkellet támadnunk, Bécsben döntötték el."


És amikor Ferenc Jóskáék kútba ugrottak, nekünk utánuk kellett ugranunk? Mondhattuk volna, hogy köszönjük, nem, ehhez nem adjuk a nevünket, és vérünket. Sőt, a királyságból sem kérünk. A magyar katonák nem kényszerből, hanem a "Megállj kutya Szerbia, nem lesz tiéd Bosznia" rigmust énekelve mentek a frontra. Nagy trianonozás és nacionalista dumák helyett be kéne látni, hogy buták és mohók voltak az őseink, aztán megszívták.

2011. szept. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Pont arról beszélek itt Szerbia kapcsán hogy Bosznia 49%-át kitevő Boszniai Szerb köztársaságban szerintem népszerű az az ötlet hogy Szerbiához csatlakozzanak. Legalábbis a Boszniai Szerb Köztársaság elnöke, Milorad Dodik szerint.
2011. szept. 22. 20:57
 15/16 anonim ***** válasza:

,,Nagy trianonozás"

Most itt ki trianozot? Megmondod nekem?

Az OMM, a dualizmus korában a hadügy közös volt, közös minisztérium döntött róla, elvben... gyakorlatban az osztrák fél dominált ami nem meglepő. A hadsereget meg Kaiser und König-nek hívták, közös volt, nem volt külön hadserege a magyaroknak. A uralkodó meg jelentős felségjogot birtokolt a sereg felett, ilyen felségjog például az irányítása. Szóval ha Ferenc Jóska azt mondta menni kell hát mentek.

""Megállj kutya Szerbia, nem lesz tiéd Bosznia" rigmust énekelve mentek a frontra."

Ez dalocska meg az akkori háborút éljenző propaganda terméke és Én ezt nem tarom rossznak, legalább nem

demoralizálva mentek a frontra.

2011. szept. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A szamla nagyreszet sajnos a magyarok fizettek meg Ausztria helyett.
2012. márc. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!