Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet, hogy Európában a...

Hogy lehet, hogy Európában a németeknél van a legtöbb amerikai katona?

Figyelt kérdés

53951 katona állomásozik a németeknél, míg a második legnagyobb létszám a briteknél van: 9825 fő. Mégis milyen okból ilyen felülreprezentált az usa katonai jelenléte a németeknél? Nem vagyok Usa-ellenes, de ez felháborító!


Ti hogy gondoljátok?


2011. szept. 21. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezeket a számokat honnan vetted? Tényleg fura ha így van.
2011. szept. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2011. szept. 21. 20:13
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Végülis Németország a legveszélyesebb gyarmat az USA Birodalmat tekintve, ha a múltbéli fenevad szerepét vesszük figyelembe.
2011. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Németország nem gyarmat. Talán kicsit többet kellene olvasnod. Miért van az, hogy mindenki ilyen hülyeségekkel jön?
2011. szept. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:40


Én nem tudom, csak kérdeztem. Ha te tudod, akkor várom a választ.

2011. szept. 21. 22:08
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Olvasd el, úgy láttam ez hasznos.


[link]

2011. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

"Hogy lehet, hogy Európában a németeknél van a legtöbb amerikai katona?"


Volt egy ún. második világháború, melyet a magukat Egyesült Nemzeteknek nevező államok (az Atlanti Charta aláírói) nyertek meg. Ők a háború végén megalakították az ENSZ-t. Az ENSZ Alapokmánya szerint Németország ellenséges állam, a mai napig. (Magyarország is az, de Mo. helyzete kedvezőbb, mert Mo.-nak legalább van békeszerződése a szövetségesekkel, míg a németeknek _nincs_).


A jelenlegi nemzetközi rendszer tehát a II. világháború korszakában gyökerezik.


Németország 1945 után amerika-brit-francia-szovjet megszállás alatt állt, ebből a szovjet megszűnt, a többi megmaradt.


"Mégis milyen okból ilyen felülreprezentált az usa katonai jelenléte a németeknél? Nem vagyok Usa-ellenes, de ez felháborító!"


Kicsit sem felháborító. A németek múltbeli viselkedésére és óriási létszámára gondolva inkább megnyugtató.


Ha a németek nem állnának szilárd amerikai-brit-francia ellenőrzés alatt, akkor elkezdenének összejátszani az oroszokkal és veszélyeztetnék az európai békét.


Ugyanezért "őrzi" az USA a német aranykészleteket. Nem szabad megengedni, hogy a németek elkanászodjanak.

2011. szept. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
Ez sem jó válasz rá...
2011. szept. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

23:28

"Nem szabad megengedni, hogy a németek elkanászodjanak."


De jó lenne, ha a németek megint elkanászodnának és jól bemosnának a amerikaiaknak, meg az olyanoknak mint te.

Rammstein-ben van egy nagy U.S. támaszpont, és egy német együttes is ezt a nevet viseli, talán épp azért, hogy a megszállásra felhívják a figyelmet.

Amúgy meg tényleg felháborító, de a megszállók nem szoktak örökre sehol sem ottmaradni, tőlünk is eltakarodtak 20 éve a mi megszállóink.

2011. szept. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Ők már nem megszállók. Olvass utána.
2011. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!