Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kurdok miért nem annyira...

A kurdok miért nem annyira felkapott, "menő" téma? Vagy a többi hasonló konfliktus, miért csak a palesztinok?

Figyelt kérdés

Mindenhol a palesztin témát nyomatják, az miért ennyivel felkapottabb, mint mondjuk a kurdok? - azért is őket hozom példának, mert ugye mostanában pont a törökök nyomják a palesztin témát az egyik legjobban, aminek mindenhol óriási visszhangja van, miközben meg ők ugyanúgy évtizedek óta balhéznak a kurdokkal, még durvábban is, hiszen sokszorosa az ottani áldozatok száma az izraeli-palesztin konfliktusénak, ráadásul a kurdok is pont most kiáltották ki egyoldalúan, hogy ők akkor autonóm terület - mégis ez a konfliktus lényegében semmi publicitást nem kap, az emberek többsége valószínűleg azt sem tudja, hogy a térképen kb. hol lehetnek azok a kurdok, mondjuk ugyanez a palesztinokkal kapcsolatban is általában így van, mégis az előbbiről semmit nem hallani, a második meg egyszerűen divattéma, amiről menő véleményt mondani, még ha amúgy a megnyilatkozó emberkék kb. 99%a totál járatlan a témában, akkor is.


Miért van ez az egy konfliktus, ami sem a terület nagyságát illetően, sem az elmúlt 70évben szedett áldozatainak számát tekintve nem egy jelentős valami ennyire felkapva közbeszéd szinten, gyakorlatilag bulvár szinten (biztonságpolitikai szempontból értem, hogy mitől van egy kiemelt helyzete a dolognak, de itt most a közbeszédről beszélek, ahol az átlag embernek aztán gőze nincs ilyen összefüggésekről, mégis az is, aki még azt se tudná teljes biztonsággal belőni, hogy melyik kontinensen is van ez az egész, az is élénken nyomatja a témát, szóval ez nem lehet az ok)


2011. okt. 4. 00:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
08:21! Lehet, hogy nem voltam elég tiszta, de én is arra gondoltam, hogy a kurdok esetében nem lehet zsidózni.
2011. okt. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a "Kurd-kérdés" majd, akkor fog előjönni, ha Törökország nagyon NATO-ellenes irányt vesz fel. Márpedig ez hamar eljöhet, mivel most Iránnal versenyez a muszlim régió feletti dominanciáért, regionális hatalmi státuszért.


Amúgy a kurdok 35 milliós népesség, főleg négy országban(Törökország, Irán, Irak és Szíria). Ha létrejönne Kurdisztán az eléggé destabilizálná Törökországot és Iránt is. Amúgy azért nincs akkora visszhangja a lázadozásaiknak, mert a törökök jobban elnyomják őket, mint a zsidók a "palesztinokat", akarom mondani arabokat. Kurdisztán szerintem is életképesebb ötlet, mint a Palesztin állam.

2011. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Nem gondoltál arra hogy azok a palesztinok tényleg egy szerencsétlen nép akit az zsidó-amerikai érdekek fokozatosan kiírtanak ?"


a palesztin-izraeli konfliktusban az elmúlt 60évben mindkét oldal veszteségeit összeadva is kevesebben haltak meg, mint más aktuális konfliktusokban hónapok alatt, mégis azokról szinte szó sem esik, ezt meg mindenki nyomatja. Mint írtam már, a kurd-török konfliktusban is sokszorta nagyobb az áldozatok száma, mint itt.

Szóval amellett, hogy ez a "kiirtásos" duma eléggé sántít, ha valóban az áldozatok száma miatt lenne kiemelt pont ez a konfliktus, akkor gyakorlatilag minden jelentősebb aktuális regionális konfliktusnak hangsúlyozottabbnak kéne megjelennie, mégsem így van.

Tehát ez az elmélet megbukott.

2011. okt. 4. 17:34
 14/17 A kérdező kommentje:

arról nem is beszélve, hogy ha még ha valami miatt teljesen le vagyunk fixálva a palesztin kérdésnél, akkor se látom az okot, hogy pl. miért nem történik soha semmi említés a libanoni palesztinokról, akik ugyanúgy ott vannak a térségben, viszont sokkal de sokkal sz@rabb helyzetben, mégse jön senki azzal, hogy de velük akkor mi van, pedig ha valóban a palesztin szenvedésről lenne itt szó, akkor ennek erősen elő kéne jönnie...

Mégis viszont csak akkor jön elő bármilyen ilyen jellegű téma, és lesz felkapott, ha Izraellel kapcsolatos...

2011. okt. 4. 18:02
 15/17 anonim válasza:
76%

A Kurdok, most voltak benn a BBC World News on mert a torokokkel harcoltak a hataron. Azert nincsenek most annyit mert mar javul a helyzetuk.... Itt angliaban mar telepulnek vissza a kurdok mert irakban mar jobb soruk van lassan mint mashol...

igaz hogy torokorszagban elnyomjak oket, de irakban mar autonomiat kaptak evekkel ezelott...

2011. dec. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
nem egészen látom, hogy az iraki kurdok (ezek szerint) jó helyzete mennyiben van bármiféle hatással a törökországi kurdokéra, és miért kéne ezért törvényszerűen kisebb figyelemnek irányulnia a törökországi kurdokra.
2011. dec. 16. 14:59
 17/17 anonim ***** válasza:
Mellesleg, szerintem most, hogy Obama kivonult Irakbol, kivancsi vagyok meggig lesz jo az ottani kurdoknak. Plane, ha meg a szomszedos Irant is szamitasba vesszuk.
2011. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!