Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják manapság a...

Miért utálják manapság a diplomásokat és miért gondolják azt, hogy az összes diploma szar? És miért kezd menő lenni az, hogy nem tanul az ember és még az a hülye aki felsőoktatásba megy?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 11:40
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
78%
az, hogy valakinek nincs diplomája, nem jelenti azt, hogy nem tanul...;)
2011. júl. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
69%

> És miért kezd menő lenni az, hogy nem tanul az ember

Képzeld el mi lenne, ha mindenki diplomát akarna.

2011. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
78%

pont az a baj h minden hülye mehet egyetemre. régebben egy bizonyos szint alatt még gimnáziumba se mehetett az ember,egyetemre meg tényleg az ment aki nagyon jó. aki meg nem az ment szakmát tanulni. és ez pont így volt jó. most mindenki mehet egyetemre,szakmunkás meg nincs. és aki meg lediplomázik valahogy,de alapból hülye,az meg annyira az h semmire se megy mert dolgozni nem akar, jó helyre meg nem veszik fel. sakk-matt. remélem változik az oktatási törvény és tényleg limitálják az egyetemi helyeket.


szomorú h az a szégyen manapság ha valaki szakmát tanul

2011. júl. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

"> És miért kezd menő lenni az, hogy nem tanul az ember

Képzeld el mi lenne, ha mindenki diplomát akarna."


Erről ez a cikk jutott eszembe.


[link]

2011. júl. 8. 12:04
 5/59 anonim ***** válasza:
71%

Valami addig értékes, amíg kevés van belőle.


Amikor már az utolsó analfabéta is diplomát kap, akkor sz*rt nem ér.


Érettségije van, nyelvvizsgája van, egyetemi diplomája van, de egy értelmes mondatot leírni nem tud, se az anyanyelvén, se egy másikon. Érteni semmihez nem ért. Akkor tapsoljam meg, amiért "tanult"?


Nekem is van főiskolai diplomám, de már a főiskolán láttam, hogy akár nulla tanulással is végig lehet menni az egészen. A sok vesztest ugyanúgy áthajigálják a vizsgákon, mint azt, aki rendesen tanul.

2011. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
40%
igen, ebből is látszik, hogy Pokorni nem volt sose alkalmas a pozíciójára ;)
2011. júl. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Azért akarnak sokan továbbtanulni mert látják a fizetések közti különbségeket. Pont ma olvastam egy cikkben. (a diplomás 2X többet is keres) HA normális végzettséged van akkor ez több is lehet. És látják a gyerekek, hogy mennyi a fizetés egy diplomás és egy szakmunkás között. Mind a kettőre vannak ismerőseim. A diplomás 6-7X kapja mint a másik. Persze ehhez kell megfelelő végzettség amit én is akarok.
2011. júl. 8. 12:09
 8/59 A kérdező kommentje:
Tehát arra akartam utalni, hogy a bölcsész és jogász tényleg egy szar lassan. Mindenki arra akar menni. De mi van a többivel? Mérnök, informatikus, közgazdász, ttk-s?
2011. júl. 8. 12:11
 9/59 anonim ***** válasza:
76%

Ez nagyon jó, de a rendszer rossz. Azért rossz, mert abból is diplomás lesz, aki alkalmatlan rá. Az egyetemek pedig nem tanácsolják el ezeket a diákokat, mert a diákok száma alapján kapják a támogatást.


Valami nagy reform kéne ide, hogy jól menjenek a dolgok, mert ez így semmit nem ér.

2011. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
44%
Pokorni egy idióta,mellesleg leírták már előttem is az a baj hogy minden hülye megkapja a diplomát,és már Dunát lehetne rekeszteni a diplomásokkal.
2011. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!