Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok erről a videóról...

Mit gondoltok erről a videóról? (lent) Tényleg ilyen rossz a helyzet az USA-ban?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=VpZtX32sKVE


Számomra kicsit ilyesztő ,persze aztán lehet ,hogy nincs benne olyan sok igazság. Ti mit gondoltok?

(elég ha az elejét megnézitek):)


2011. okt. 4. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Köszi a filmet, amint lesz egy szabad órám meglesem, érdekesnek néz ki. Pletykákat hallottam már az USA oktatásának milyenségéről, remélem jó film lesz. :)
2011. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

" Tényleg ilyen rossz a helyzet az USA-ban?"


A helyzet BORZALMASAN rossz az USA-ban. Gondolj bele, az általános iskolát végzett munkások átlagjövedelme csak havi 2100 dollár, vagyis 400 ezer forint. Szörnyűség!


Az oktatás pedig nem ér semmit. Az érettségizettek csak havi 2600 dollárt keresnek (500 ezer Ft), a BA és BSc diplomások csak 4240 dollárt (kb. 800 ezer Ft), a professional-ök (orvos, ügyvéd stb.) 8000 dollárt (1,5 millió Ft).


Összeomlás!

2011. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem néztem végig (kb. 5 percig néztem), de az oktatás ott sincs túl jó állapotban.
2011. okt. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Két dolog van, az oktatás és az egészségügy, ami sehol sincs soha "jó állapotban".


Ugyanis nincs egy ország sem a világon, ahol nem gondolná a közvélemény azt, hogy ezek a rendszerek bajban vannak és sürgősen meg kell reformálni őket.


Ennek nagyon egyszerűek az okai. Akármilyen fejlett egy egészségügyi rendszer, az emberek továbbra is megbetegednek és meghalnak. A betegség és a halál nagyon félelmetes dolgok, amelyek izgalomban tartják az embereket, ezért keresik a "megoldást", és szorgalmasan gyártja mindenki az elméleteket: nagypapa azért halt meg, mert dilettáns volt az orvos, nagymama azért halt meg, mert lelkiismeretlenek voltak az ápolók, nagybácsi azért halt meg, mert nem értek ki idejében a mentők stb.


És mivel ritkán, de előfordulnak valódi hibák, valódi lelkiismeretlenségek és valódi dilettantizmus (mint minden szakmában), ezért ez az elméletgyártás mindig utánpótlást kap a valóságtól.


Az emberek csak akkor lennének elégedettek az egészségüggyel, ha az mindenkinek garantálni tudná az örök életet, de ez nem lehetséges.


Az oktatás a másik ilyen terület. Ha túl sok embert vesznek fel egyetemre, akkor az a baj (kevesebbet fog érni a diploma), ha keveset vesznek fel, akkor az a baj (mármint azoknak, akik nem kerültek be). Mindenképpen mindig elégedetlen lesz az emberek nagy része. Az oktatással az emberek csak akkor lennének elégedettek, ha mindenki olyan végzettséget tudna szerezni, amivel utána jól fizető vezető állást kap. Ez azonban lehetetlen, az embereknek csak egy kis része kerül jó állásba, és ezért persze lehet szidni az oktatási rendszert.


Szóval az oktatás és az egészségügy olyan rendszerek, amik mindig mindenhol "válságban vannak" a kisemberek szerint.


Még harmadikként a rendőrség is megemlíthető. Amíg évente akár egyetlen gyilkosság is történik, addig a sajtó ezzel fog foglalkozni és a kisember rettegni fog. A kisember sohasem lesz elégedett a rendőrséggel, amíg van bűnözés, és ha a bűnözés teljesen megszűnne (ami lehetetlen), még akkor is zavarná valami a kisembert a rendőrségben, az hétszentség.

2011. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hiába magasak a fizetések ha nincs munka..

De ha megnézted volna a videót nem írogatnál ilyen hülyeségeket...

2011. okt. 4. 20:19
 6/11 anonim ***** válasza:

"Hiába magasak a fizetések ha nincs munka.."


11% munkanélküliség itt is van.


"De ha megnézted volna a videót nem írogatnál ilyen hülyeségeket..."


Mi hülyeség abból, amit írtam?

2011. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kit érdekel, hogy mennyi forintban? Nálunk költi el? Nem nálunk költi el.

Mennyiből lehet ott megélni, mekkora a munkanélküliség, stb...

2011. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bitangbigtank ***** válasza:
most még egész jól élnek.. De amerikai ismerős mesélte hogy idáig jobb jobb és jobb lett, de lassan kezd érződni hogy lefele is vezet az út.. De még azt mondta nem drámai
2011. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát igen...

A válaszokat köszönöm!

"az általános iskolát végzett munkások átlagjövedelme csak havi 2100 dollár"> azért azt is nézd ,hogy ott mennyi a lakhatás költsége. Az orvosi ellátásról ne is beszéljünk.

De amúgy azt hittem ,hogy csak 1 választ küldtél.

Ne haragudj amiért azt mondtam ,hogy hülyeségeket mondasz ,csak ez ,hogy mennyit keresnek az emberek nem jelent most semmit. A videó pedig arról szól ,hogy régebben aki elvégezte az egyetemet biztosítva volt a jövője ,manapság pedig sokan munkát se találnak egyetem után.. Szerintem érdemes megnézni a videót. Biztos nem annyira rossz a helyzet mint amilyennek beállítják, de azért vannak benne meggondolandó dolgok.

2011. okt. 4. 22:03
 10/11 anonim ***** válasza:

20:28


"Kit érdekel, hogy mennyi forintban? Nálunk költi el? Nem nálunk költi el."


A mindennapi megélhetés az USA-ban kb. annyiba kerül, mint itt. A benzin olcsóbb, az ingatlanok drágábbak.

2011. okt. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!