Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ebből nem lehet bajunk az...

Ebből nem lehet bajunk az arabokkal?

Figyelt kérdés
Mo. eléggé Amerika meg Izrael barát, és hát rájuk eléggé fújnak az arabok, meg a Közel-Kelet. Ha tovább közeledünk hozzájuk, nem fognak ránk is berágni, és "terrortámadásokat" csinálni nálunk is ?
2011. okt. 7. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Már maga a kérdés jogossága is bizarr ebben a mai világban. Régebben - 9/11 előtt - elképzelhetetlennek tartottam, hogy valaki van annyira elvetemült vallásos, hogy ártatlan embereket gyilkoljon vélt vagy valós igazáért. Mindenesetre, ha bekövetkezne, önként mennék a seregbe a rohadt iszlamisták ellen.
2011. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Valószínűleg nem lenne elég nagy kihívás nekik, és a visszhangja sem lenne elég nagy. Ha a komolyabb "nyugati" célpontok jó védelme ellehetetlenítené a támadásukat, mi meg túl lazán vennénk a védelmet, akkor esetleg, de még akkor sem tartom valószínűnek.
2011. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 asmosys ***** válasza:
67%

Az „arabok” hatalmas halmaz. Sokan jó viszonyban vannak a nyugati hatalmakkal.

Kevés szélsőséges jelent fenyegetés bármilyen formában, azok pedig erősen korlátozott lehetőségekkel bírnak. Ezt pedig fenntartják olyan célokra amik jelentőséggel bírnak.

2011. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen azokra gondoltam, akik eddig is ilyeneket csináltak...
2011. okt. 7. 15:24
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha egyszer eljön az a nap, hogy innen induljanak idegen harci repülők olyan országba, amellyel nem állunk hadban és még nézeteltérésünk sincs, akkor megtorlásként el tudom képzelni. De az a "Magyar"ország meg is érdemelné.
2011. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
elkéne gondolkozni, hogy miért vannak terroristák? lehet hogy azért mert az amerikai bombázó megölte az egész családodat? vagy mert az afganisztánban állomásozó katonák szabályos népírtást hajtottak végre? ezek után tessék mérlegelni
2011. okt. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlám fundamentalizmus vesztésre áll a Nyugattal szemben. Hosszú évek óta képtelenek voltak Európában vagy Amerikában bármiféle említésre méltó terrorcselekmény végrehajtására a fokozott biztonsági intézkedéseknek köszönhetően. Pakisztánban, Irakban robbantgatnak, és muzulmán civileket gyilkolnak meg. Nekünk már nincs különösebben mitől tartanunk. Az Al-Kaidát egyébként szétverték, a tálibok meg le vannak kötve Afganisztánban.
2011. okt. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezért is írtam idézőjelben a terrortámadást. Ha bármelyik országot lerohannák mondvacsinált indokokkal, szerintem vallástól függetlenül így reagálnának..
2011. okt. 7. 16:48
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

"Régebben - 9/11 előtt - elképzelhetetlennek tartottam, hogy valaki van annyira elvetemült vallásos, hogy ártatlan embereket gyilkoljon vélt vagy valós igazáért. "

Pedig előtte igen hosszú ideig az európaiak is ezt csinálták, utána meg csak a vallást cserélték le nacionalizmusra.

2011. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

A válasz írója 48%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:21


Igazad van! De ez nem indokolja, hogy azért, mert annó a keresztények halomra gyilkolták az embereket, most, pár évszázaddal később a modern világban ártatlan embereket nyírjanak ki a "béke vallása" nevében.

2011. okt. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!