Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van jövője az arab/iszlám...

Van jövője az arab/iszlám országoknak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 19:01
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
44%
Annyi az egész, hogy tudni kell a kérdezõ milyen vallàsù?nekem leesett a tantusz.:):)
2011. okt. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:

"Miért nevezed te az iszlàm vallàst elmebetegségnek?"

Nem én nevezem. A memetika szerint a vallások nagyjából elmebetegségeknek tituálhatók. A nagy ateista könyvben is említik.

2011. okt. 8. 21:37
 23/53 A kérdező kommentje:

"Nem vagy te egy kicsit elvetemült antiiszlámfanatikus?"

Én csak tényeket közöltem. De, ha így gondolod, akkor lelked rajta. Nem tudom ki a nagyobb fanatikus, én vagy az az iszlamista, aki egy képregényért embereket öl?

2011. okt. 8. 21:39
 24/53 A kérdező kommentje:

"Annyi az egész, hogy tudni kell a kérdezõ milyen vallàsù?nekem leesett a tantusz.:):)"

Na, szerinted milyen vallású vagyok?

...

Elárulom, agnosztikus vagyok, de teljes mértékben támogatom a szekularizációt és teljesen elutasítom az összes intézményes vallást.

2011. okt. 8. 21:41
 25/53 anonim ***** válasza:
80%

19:34

De kinek a hibája, hogy leszaporodnak minket?

Nekünk nincs időnk szaporodni, mert minden más fontosabb, pedig a jó szex szinte mindent űberel. Kicsit el lett rontva a társadalmunk?

Amúgy meg a nagy szaporodás sem jó, előbb-utóbb visszaüt.

2011. okt. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudom mi ez a nagy iszlámellenes hangulat. Mitől jobb a keresztény egyház? A pedofil papok jobbak? Vagy a keresztény hívők kevésbé elvakultak mint a muszlimok? Milliószor többet ér az iszlám kultúra, mint a nyugati keresztény. Az arabokat még nem fertőzte meg a liberalizmus és remélhetőleg nem is fogja. Az ő rendszerük életképes. A miénk bukni fog. Tehát igen, nagyon is van jövőjük.
2011. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
67%

"Az ő rendszerük életképes. A miénk bukni fog."


Fordítva. Az iszlám országok 500 éve félelmetes hanyatlásban vannak, és most már nem csak az euroatlanti világhoz képest, hanem Délékelet-Ázsiához, Latin-Amerikához képest is. Ameddig nem szekularizálódnak, hanem egy évezreddel ezelőtti szinten megrekedt vallás által szervezik meg a társadalmukat, gazdaságukat, addig ez nem is fog változni.


Szerintem a muzulmán világban is be fog indulni a szekularizálódás, nincs más út előttük. Az iszlám fundamentalizmus ideje lejárt, az csak további nyomorban tarja ezeket az országokat.


Nyugat-Európában meg lesz soha muszlim többség.

Nyugat-Európa valóban hanyatlik és fokozatosan elveszíti a súlyát a világgazdaságban, na de ebből az iszlám világ nem fog profitálni. Észak-Amerika, Latin-Amerika bizonyos területei (Brazília), Kína, India, Délkelet-Ázsia, Csendes-óceáni térség, ezek lesznek a 21. század nyertesei. A muzulmánok egyenlőre nem rúgnak labdába.

2011. okt. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
72%
*Nyugat-Európában meg NEM lesz soha muszlim többség.
2011. okt. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
Abba ne legyél olyan biztos, mert az iszlàm vallàs egyre jobban terjed, szàmomra sajnos.
2011. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
89%

"Van jövője az arab/iszlám országoknak?"


Van. Még néhány évig vagy évtizedig a mostani vergődés. Utána az olaj elkezd fogyni, kimegy a divatból és ezzel az arab országok még a mostani marginális helyzetükhöz képest is lecsúsznak. Fekete-Afrika el fog húzni mellettük, mert ott nincs annyi olaj, ezért dolgozni is kénytelenek.


ma 14:56


Az iszlám (nem az országok, hanem maga a vallás) összeomlás előtt van, kb. olyanfajta összezuhanás előtt, mint a kereszténység Európában a 19. szd. második felétől.


Óriási zavart okoz az arab fejekben, hogy az internet, a televízió, az olcsó repülőjáratok stb. miatt egyre inkább látják, hogy milyen az élet a saját kis világukon kívül. Az egyik kétségbeesett válasz erre a fundamentalizmus, gyakori válasz a vallásosság megrendülése, további elterjedt jelenségek az ateistává válás vagy az áttérés a kereszténységre stb. Az iszlám a mai világban csak akkor lenne versenyképes, ha teljesen be tudna zárkózni, mint egy kis szekta. De ezt nem lehet megcsinálni.

2011. okt. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!