Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van jövője az arab/iszlám...

Van jövője az arab/iszlám országoknak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 19:01
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

ma 15:07


Valami bizonyíték van arra, hogy "terjed", vagy csak mindenki ezt mondja, ezért te is?

2011. okt. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:

"...Az ő rendszerük életképes..."

Te szerencsétlen! Pont ezt írtam, mitől lenne életképes? Arra, hogy a 20 milliós lakosságot eltartani képes Egyiptom 80 millióra nőtt? Azért, mert Allahka megparancsolta, hogy "szaporodjatok, mint a csótányok"? Mit adott az arab világ az emberiségnek az utóbbi párszáz évben? Még csak meg sem vádolhatsz elfogultsággal a nyugattal szemben, mert ezerszer többet nyújtottak/nyújtanak a kínaiak, indiaiak, koreaiak, japánok, akik ugyanolyan sz@rból verekedték/verekedik fel magukat, mint az iszlám országok!

2011. okt. 10. 14:40
 33/53 anonim ***** válasza:
81%

"Mit adott az arab világ az emberiségnek az utóbbi párszáz évben?"


Az öngyilkos merénylőt.

2011. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
31%
'kedves' kérdező, nem tudom miért vagyok szerencsétlen, nekem pusztán más a véleményem erről. Elég ha kimész Bécsbe és megnézed hány kaftános csadoros egyén mászkál az utcákon. Tetszik vagy sem, előbb utóbb többen lesznek. Én a szememnek hiszek, nem a statisztikáknak. Amég az európaiak fogynak, ők csak jönnek. Ja és az arab országok többsége nem a vallásuk miatt nyomorognak hanem azért mert sivatagos területen élnek, és amelyik országnak nincs olaja vagy valami ásványkincse az nem tud a sivatagból gazdaságot építeni. Fiatalokban a jövő, melyik életképesebb? A nyugati férfi aki egyre jobban elbuzul, elgyengül vagy az arabok, akik többnyire szívósak, fanatikusak és képesek az életüket adni a céljaikért? A nyugati nő, akinek már első a munka és a karrier, családot nem képes ellátni? Vagy a muszlim nő, akinek elsődleges feladata a család ellátása és házimunkán kívül mást nem nagyon kell csinálnia?
2011. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
40%
Hát én Bécsben nem nagyon láttam még kaftános-csadoros egyéneket, mivel ez már a viszonylag felvilágosultabb arab országokban sem divat. Persze biztosan vannak, de ez még a kisebbségen belül is a kisebbség. De ahogy látom, te kifejezetten örülnél is, ha a nyugati civilizáció elbukna. Megnyugtatlak, hogy nem megy az olyan egyszerűen.
2011. okt. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:31


"'kedves' kérdező, nem tudom miért vagyok szerencsétlen, nekem pusztán más a véleményem erről."

Kedves hozzászoló! Bocsásd meg a kirohanásomat, de mint akkor, most is a tények ellen beszélsz!


"Tetszik vagy sem, előbb utóbb többen lesznek. Én a szememnek hiszek, nem a statisztikáknak."

Ez nem lehetséges! Megmondom miért:

1. Ahogy nő a zöldfasiszták száma(értsd: buzulmánoké), úgy követelnek egyre több shária jogot maguknak és az őslakosság számára is. Úgy fog növekedni a becsületgyilkosságok száma, úgy fog növekedni a szoknyában járó nők megerőszakolása, stb...

2. Amint elér a nagyságuk egy kritikus számot (nem hinném, hogy ez 25%-nál magasabb lenne, mivel már most 10%-ot teszi ki egyes országokban a számuk és irdatlan felháborodás van a be nem illeszkedésük miatt) úgy fog az őslakosságban egyre nagyobb visszatetszést, sőt undort kelteni a be nem illeszkedő fajtájuk. Hidd el, előbb lesznek vagonokkal kitoloncolva (akár polgárháború árán is), mintsem Európát átalakítsák.

3. Már egyre több - nem szélsőséges, kormányon lévő - politikus beszél a multikulti végéről.

(Mondjuk szerintem jó a multikulti, buszlimok nélkül: minden egyes kurv@ vallás képviselője be tud illeszkedni, legyen az buddhista, hottentotta, zoroasztriánus vagy animusta, kivéve a mocskos buszlimokat!)


"Ja és az arab országok többsége nem a vallásuk miatt nyomorognak hanem azért mert sivatagos területen élnek, és amelyik országnak nincs olaja vagy valami ásványkincse az nem tud a sivatagból gazdaságot építeni."

Most ugye viccelsz? Japánnak, Dél-Koreának miért sikerült? Az egész iparuk import erőforrásokra épült! Miért van az, hogy élenjárnak a robotikában és egyéb hi-tech iparágban? De tegyük fel igazad van, miért nem járnak élen a gazdag buzulmán országok a tudomány területén? Elmondom! Mert az egyetemeiken a koránt tanulják éjjel-nappal és csak petrolkémia, üzleti- és humánszakok vannak. Sz@rnak ők a természettudományra! Ha lehetne lebontanák az egész istenkáromló LHC-t és eladnák vasnak! A legnagyobb tévécsatornájukon az volt a téma, hogy a Föld tényleg kerek-e? Komolyan mondom szégyen! Ezért tartanak itt! Így nem lehet modern társadalmat építeni! Vagy mondjuk beszéljünk arról, hogy mennyire telisz@rják az országaikat gyerekkel! Ez sem az iszlám hibája, mi?! Ez is a gazdasági fejlődésük ellen van, hisz a legtöbb maghreb ország az élelmiszerük nagy részét importálják. Vagy a gazdag olajállamok miért nem hoznak létre a sok lóvéból multicégeket? Az ország bevételeit növelné az olaj után is! De nem! Ők sípályát építenek a sivatagba! Egy vicc az egész muszlim banda!


"Fiatalokban a jövő, melyik életképesebb? A nyugati férfi aki egyre jobban elbuzul, elgyengül vagy az arabok, akik többnyire szívósak, fanatikusak és képesek az életüket adni a céljaikért?"

Melyik az életképesebb egy információs társadalomban? Egy elvakult fanatikus arab fiatal, aki még azt is megkérdezi, hogy Mohamed szerint mikor, milyet és hogyan lehet sz@rni és az egyetemeiken piacképtelen diplomát keresnek? Vagy az aki a legmodernebb ismereteket sajátítja el a felsőoktatásban?


Miért van az, hogy az arabok nem tudnak semmilyen innovációt felmutatni? Miért van az, hogy a prezi.com oldal és "módszer" is egy magyar tálentum fejéből pattant ki? Vagy az áttetsző beton? Ezek mind az évtized hozományai és csak magyar! Ehhez nemigen kell pénz, ilyet a nagyrabecsült arabok miért nem tudnak?

2011. okt. 10. 18:47
 37/53 anonim ***** válasza:

ma 17:47


Mi az a nyugati civilizáció?

2011. okt. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
56%

17:31


"Elég ha kimész Bécsbe és megnézed hány kaftános csadoros egyén mászkál az utcákon."


És tényleg: mennyi?

2011. okt. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező,

én dolgoztam együtt muszlimokkal, és NAGYON nem szimpatizálok velük. De ahogy te haragszol rájuk, az azért (egy csomo egyéni esetben), tulzas.

Volt velük valami nagy traumád az életben? Elmesélhetnéd.

2011. okt. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

"De ahogy te haragszol rájuk, az azért (egy csomo egyéni esetben), tulzas."

Nem az emberekre haragszom, hanem a vallásukra. Személyes traumám nem volt velük kapcsolatban és szerintem a véleményem nem volt szélsőséges.


Annyiban mégis volt személyes élményem a vallásukkal, hogy egy "ismerős" - akivel annó csak alkalomadtán beszélgettünk - muszlim (magyarországi), aki mérsékeltnek tartja magát azt állította, hogy amennyiben ők kerülnének többségbe, akkor a Koránt, Mohamedet és Allahot szidalmazókat kivégeznék. Mi ez, ha nem a totalitárius fasizmus? Egyes helyeken ezért nevezik a vallást zöld fasizmusnak.

2011. okt. 10. 20:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!