Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy újabb globális háborúnak...

Egy újabb globális háborúnak mi lehetne a kiindító oka?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csúnyát mondtak a nemzet tehenére...
2011. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tom Benko ***** válasza:
Vallási nézetek.
2011. nov. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
hatalmi érdekek újboli felosztása
2011. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Semmi, senki sem akar atombombától szénné égni.
2011. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Kiváltó ok lehet például a kimerülő ásványi készletek (pl. kőolaj, földgáz, ércek, ivóvíz) miatt más országok területeinek és készleteinek a megszerzése.
2011. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is a hatalom ujra-elosztasa. Es az elobb-vagy utobb sajna kirobban.

A kerdes szerintem az, hogy hogyan lehetne MEGAKADALYOZNI, hogy ez atom-haboru legyen. Mert ha az lesz, akkor volt emberiseg, nincs emberiseg. Gondolom ez is oka annak, hogy megprobaljak megakadalyozni, hogy Irannak IS legyen atombombaja.

Mondjuk az szerintem is elkepzelheto (nem biztos!), hogy Iran a Hizballahoz hasonlo terrorszervezetek kezebe is adna ilyen fegyvert, es akkor meg felelotlenebb kezekben lenne a kezdogomb.

Bar szerintem az is naiv elkepzeles, hogy a mar atommal rendelkezo allamok VALAMENNYIEN lesznek olyan felelosegtudatosok, hogy a sajat HATALMUK elvesztese miatt nem vetik be az atomfegyvert. (A LETUK elvesztese esetere szerintem BARKI bevetne).

A nyugat eppen abban remenykedik, hogy a LETE fenyegetettsege miatt Izrael meg azelott indit HAGYOMANYOS fegyverekkel haborut Iran ellen, mielott annak kesz lenne az atombombaja.

Viszont nem biztos, hogy Izrael hajlando vallalni ezt a szerepet, hiszen egy hagyomanyos haboruban Iran MAR NAGYON EROS, es a zsebkendonyi teruleten elo 7 millio embernek borzalmas arat kellene a nyugat megmentese erdekeben fizetnie.

2011. nov. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Izrael, hogy a makkba tudna hagyományos fegyverekkel eredményes háborút indítani a tőle jó messze lévő Irán ellen? Még csak közös határuk sincs! Izrael nem egy USA, hogy bárhol tud háborúzni.
2011. nov. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
a szabadkőművesek éppen elég ok lehet
2011. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Izrael, hogy a makkba tudna hagyományos fegyverekkel eredményes háborút indítani a tőle jó messze lévő Irán ellen? Még csak közös határuk sincs! Izrael nem egy USA, hogy bárhol tud háborúzni."


Igazad van, rosszul fejeztem ki magam. Nem olyan haborurol van szo, amely ELFOGLALJA Irant, hanem olyanrol, amely az irani ATOMPROGRAMOT semmisiti meg.

2011. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 susnya81 válasza:
Hamarosan az alapvető dolgokért fogunk küzdeni, értem itt az ivóvizet és az élelmet! Továbbá az energia fogyasztás 2050-re a duplájára nő. Azt fedezni kell valamiből! Nem egyszerű felhúzni két erőművet. Valamint a fosszilis energia hiány kiváltó ok lehet!
2011. nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!