Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Minket ismét átvertek? A...

Minket ismét átvertek? A globális felmelegedés nem létezik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 23:30
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Egy cikk és egy videó arról, hogyan lettünk átejtve:


[link]

2011. júl. 17. 23:30
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Érdemes valóban elolvasni, mert a cikk nem azt állítja, hogy felmelegedés nincsen, hanem azt, hogy az nem függ az emberi tevékenységtől.

Ma már csak elvétve vitatjk a melegedés, és a klímaváltozás folyamatát, mert nap-mint-nap egyre több mérési eredmény támasztja ezt alá, bár igaz, hogy a folyamat okai körül még van némi vita.

Egyes kutatók állítják, hogy ez a folyamat az ember beavatkozása nélkül is bekövetkezne, míg mások állítják, hogy ezeket a kutatókat az olajlobbi pénzeli.

Én nem tudom a kérdést eldönteni, de a melegedés ténye tapasztalható.

2011. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
Te vagy az aki minden film után feltesz egy kérdést?
2011. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
Azért biztos,hogy van hatása a gyáraknak.
2011. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen Helmet bocs. Rosszul fogalmaztam, nem a felmelegedés nem létezik. Csak azt felejtették el közölni, hogy ez természetes folyamat.
2011. júl. 17. 23:42
 6/22 A kérdező kommentje:

"Te vagy az aki minden film után feltesz egy kérdést?"


Te vagy az aki minden kérdésben megkérdezi ezt?

2011. júl. 17. 23:43
 7/22 A kérdező kommentje:

"Azért biztos,hogy van hatása a gyáraknak."


Ezt mivel támasztod alá? Hisz voltak ennél jóval melegebb korszakok is és volt köztük olyan is mely háromezer évig tartott. Akkoriban hipertermelés volt? :)

2011. júl. 17. 23:45
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem, de befolyásolja.Azzal ,hogy a Föld kb 50 %-át (tipp)beteríti a szmog.Ezt egyébként én is hallottam,már régebben,de az nem jó,hogy szmogban élünk.Itt nem "csak" a felmelegedésről van szó,amikor azt mondják, hogy csökkenteni kell a széndioxid kibocsátást.
2011. júl. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Modellszámítások alapján közvetlen összefüggés áll fenn a légkör széndioxid tartalma, és a hőmérséklet között.

A számításokat a sarkköri fúrások mntavételei a jégben talált légzárványok összetételének elemzésével is alátámasztották.

Ettől függetlenül lehetséges, hogy a légkör amúgy is melegedne, hiszen egy jégkorszak végén vagyunk. Pontosabban két jégkorszak között valahol.

Sajnos az "olajlobbi", és a "zöld lobbi" érdekei hatalmas pénzeket mozgatnak meg, és minden tanulmányra lehet "venni" cáfolatot.

Mégis a kutatók nagyobb része, jelentős többsége összefüggésbe hozza a klímaváltozást az emberi tevékenységgel.

Az is igaz, hogy az a feltételezés, hogy napi többezer hektár őserdő felégetése, és sokmillio liter olaj eltüzelése (az évmilliok alatt kialakult készletek döntő többségét elégették alig kettőszáz év alatt) semmi hatással sincs, az egyik leglogikátlanabb elképzelés.

Legalábbis nekem.

Szintén igaz, hogy a következmények ugyanazok, akár van összefüggés, akár nincsen.

2011. júl. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Azt lehetségesnek tartom, hogy a kőolaj, földgáz és szénkészletek elégetése a föld hőmérsékletét átmenetileg megemelje. De ez egy idő után a világűrbe távozik. Annyira azért nem zár jól az a széndioxid. :)

És szerencsére már feléltük szinte az összes kőolaj készletünk, tehát többet már úgysem tudunk elégetni.

2011. júl. 18. 00:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!