Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki összefoglalná nekem,...

Valaki összefoglalná nekem, hogy a héten miért mondtak fel orvosok Szlovákiában? Megoldódott a helyzet?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
orvosok 700eu-s béremelést akartak az állam max 300eu-t ennyi az egész röviden...
2011. dec. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy másik kérdésben volt válasz, nem én írtam, de bemásolom, mert szerintem ebből megérted.


"Szlovákiában élek (sajnos) és ez a cirkusz, ami már 3 hónapja megy az orvosok korul, hát az valami eszméletlen! 2000 orvos (foleg sebészek, aneszteziológusok, traumatológusok) fenyegetozott felmondással - jobb korulményeket, magasabb bért, stb. koveteltek. Mindenben meg tudtak egyezni a kormánnyal, kivéve a fizetést. Az orvosok 800 € béremelést akartak, de "csak" 300-at kaptak. Mindossze sacc/kb 800 orvos vonta vissza a felmondását, 1200-nak így a mai naptól valóban nem dolgozik már. Kórházi osztályokat vontak ossze ill. szuntettek meg. Konkrétan nincs orvos, aki ellássa az embereket, a kórházakban csak a legsúlyosabb eseteket látják el. Rengeteg embernek halsztották vagy torolték el a mutetjét és aki fekvobetegként volt kórházban, de nem volt kozvetlen életveszélyben, azt fogták és haza kuldték. Az emberek pánikolnak, mindenki attól fél, hogy nem lesz aki ellássa, ha baja esne vagy megbetegedne. Ez értheto - telenyomta a sajtó mindenki fejét azzal, hogy az 1200 orvos nélkul itt a világ vége. Azt viszont a kormány mégsem mondhatja, hogy "Aki beteg, dogoljon meg és kész"! Éppen ezért meg kellett nyugtatni az embereket azzal, hogy "megígértették" a csehekkel és a magyarokkal, hogy segítenek és szukség esetén biztosítanak orvosi ellátást. Erre nem igazán fog sor kerulni, mert hát azért gondoljunk csak bele - az észak Magyarországi orvosok legfeljebb a dél Szlovákiai régióban tudnának segíteni, a csehek pedig a nyugat Szlovákiaiakon. A legkevesebb orvos pedig éppen ezekbol a régiókból ment el! A legnagyobb orvoshiány észak, kozép és kelet Szlovákiában van, ahova a legnagyobb jóindulattal sem lehetne idoben magyar vagy cseh orvosokat kuldeni! Tehát nem kell attól félni senkinek, hogy Magyarország, Csehország vagy bármelyik állam orvosai valóban készek éjjel-nappal segíteni. Az embereket meg kellett nyugtatni, ez volt a lényeg és reálisan semmi tobbrol nincs szó.

"

2011. dec. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mintha ma megállapodtak volna, nem? Valami ilyesmit olvastam - és újra dolgoznak.

[link]

2011. dec. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!