Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha kitörne Izrael és Irán...

Ha kitörne Izrael és Irán között a háború, kit támogatnál?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 19:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
5%

"Azt elfelejted, hogy Oszamának nem Izraellel volt baja, hanem amerikával"


Mégsem Magyarországot támadta, pedig Magyarország az USA szövetségese mint NATO-tagállam.


Iránnak mi a baja Magyarországgal?


"Iránnak egyetlen érdeke, hogy Izraelen kívül más ne szálljon bele a buliba"


Á, már értem! Ezért fog atombombát dobni ránk! Hogy csak Izrael szálljon be a buliba! Kristálytiszta logika. Tudod, mi az a NATO?

2011. dec. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
64%

Egyértelműen Iránt támogatnám.


Izrael csak szövögesse tovább a VILÁGkormány terveit.

2011. dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
68%

""Azt elfelejted, hogy Oszamának nem Izraellel volt baja, hanem amerikával"


Mégsem Magyarországot támadta, pedig Magyarország az USA szövetségese mint NATO-tagállam."


- Iránnak nem a amerikával van baja, hanem Izraellel.



Iránnak mi a baja Magyarországgal?


"Iránnak egyetlen érdeke, hogy Izraelen kívül más ne szálljon bele a buliba"


Á, már értem! Ezért fog atombombát dobni ránk! Hogy csak Izrael szálljon be a buliba! Kristálytiszta logika. Tudod, mi az a NATO?"


- Logikus igen. Mennyi esélye van Iránnak a fél világ ellen, és egy fél-magyarország területű országgal szemben?!

Ha a NATO atomot kap inkább kimarad, minthogy London is kapjon egyet.

2011. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
66%
Londonig még akkor sem érne el egy Iráni atombomba, ha cigánygyerekek potyognak az égből. Az atom bevetése pont hogy provokálná a NATO-t, semmint megrémítené. De ez még mindig csak fikció, mert Iránnak nincs atombombája.
2011. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
32%
Nincs persze, akkor miért nem engedték a katonai ellenőrzést?!
2011. dec. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:58


Akkor újra felteszem a kérdést.


Ha Iránnak az a célja, hogy csak Izrael ellen kelljen harcolnia, akkor miért is támadja meg a NATO-tag Magyarországot (amivel megtámadja az USA-t is a washingtoni szerződés értelmében)? Hogy jön ez össze?

2011. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
61%
Baracsi Attila: Én azt hiszem egyiket sem,mert 1,Mo-nak mi köze hozzá,2,nekünk jobb ha kimaradunk belőle,mert szerintem nem lenne klassz dolog,ha esetleg vagy az egyik,vagy a másik fújna ránk,mint macska a kutyára!3,Oldják meg a nagyhatalmak,ők amúgy sem maradnának ki egy"jó buliból"mi pedig inkább egy diplomáciai megoldásban,s egy igazságosabb béke megoldásban legyünk érdekeltek!
2011. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
77%

Az iszlamista klikknek

"Oszama bin Laden pl. a maga részéről kezdte New Yorkkal"


Mi van?! Hat megsem a zsidok vannak 9/11 mogott?

2011. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
85%
még jó hogy Izrael békés célért jutott anno atomfegyverhez, igaz? eszem megáll.
2011. dec. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
8%

Ide masolom, amit ugyanerre a kerdesre mar valaszoltam:

A mi tamogatasunk vagy nem tamogatasunk senkinek sem szamit.

Sok izraelivel beszelgettem a temarol (kulonbozo turistacsoportok kulonbozo tagjaival), es elegge egy velemenyen vannak: Iran szelesiteni akarja befolyasat a vilagpolitikaban, aminek VEGSO celja Europa legalabbis keleti reszenek uralma. Ezt nem tudja veghezvinni mindaddig, amig Izrael letezik, hisz ezt Izrael nem nezne tetlenul. Ezert ELOSZOR Izrael ellen kell mennie.

(Aki nem hiszi vagy ne higgye, vagy olvassa el az irani vezetok utolso 10 evben tartott beszedeit. Egyetlen idezet: 2001. december 14-én az iráni hírügynökség ezzel a címmel közölt tudósítást: "Rafszandzsani (Irán elnöke volt 1989-1997-ig) szerint a muzulmán országoknak atomfegyvert kellene bevetniük Izrael ellen."

Rafszandzsani úgy véli, hogy egy atomtámadás "megsemmisítené Izraelt", miközben Irán "csak károkat szenvedne".)

Persze jobb szeretnek, ha diplomaciaval el lehetne erni az irani atomprogram leallitasat, de nem hisznek ennek a sikereben.

Az izraeli beszelgeto-partnereim szerint az irani torekveseket az USA es Europa politikusai is legalabb annyira ertik, mint ok. Viszont az USA-nak es Europanak –termeszetesen - sokkal kenyelmesebb az osszeutkozesbol kimaradni. Ezert a zsidok elegge biztosak abban, hogy egyedul kell megvivniok a harcot.

Orulni nem orulnek neki, de fel vannak keszulve, es biztosak a sajat gyozelmukben.

2011. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!