Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek Kubában, Laoszban,...

Szerintetek Kubában, Laoszban, Vietnámban és Észak-Koreában mikor számolják fel véglegesen a kommunizmust?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 21:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Tehát mikor nyitják meg a piacaikat, mikor hagynak fel a tervgazdasággal? Vagyis mikor tagozódnak be a kapitalista világrendbe, hogy ők is elinduljanak a felzárkózás és a fejlődés útján?
2012. jan. 25. 21:48
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

Amíg ki nem hal a megrögzött kommunista család... Vagy az emberek nem unják meg a nyomort...

Amugy szerintem akkor, ha csődbe mennek. Észak-Korea szerintem dél része lesz.

2012. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem soha. Mivel hogy a kapitalizmust megtendereztették a szocializmussal. Kiderült, hogy nem feltétlen kell előszakszervezet, elég ha pénzügyi gyeplővel fogják a nép tökét. A nagytőkét mindig is csak a profit érdekli. Beleszarik, milyen a rendszer, úgyis ő alakitja a szabályokat. Kinába is van apple meg Google. A kapitalizmus és a kommunizmus egyszerre lesz a múlté, ha majd a paraszt is látni fogja hogy itt az új világrend.
2012. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%
előszakszervezet=erőszakszervezet
2012. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
10-20 éven belül tuti. Olyan rohamosan fog fejlődni a világ,hogy tervgazdálkodással nem fogják tartani a tempót,és rájönnek hogy váltani kell.
2012. jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

"kapitalista

világrendbe, hogy ők is

elinduljanak a felzárkózás és a

fejlődés útján"


Ez most ugye csak vicc? Kapitalista és fejlődés egy mondatban?

2012. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Vietnám szerintem már a 80-as évek vége óta szervezi át a gazdaságát, gondolom amolyan Kínai módra.
2012. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

ma 23:08


Igen, pontosan! Mutass egy olyan országot, ami fejlett és nem kapitalista. Ellenben kommunista országból csak "szegény" van.

2012. jan. 25. 23:37
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Nincsenek kommunista országok! Diktatúrák vannak!
2012. jan. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

"Tehát mikor nyitják meg a piacaikat, mikor hagynak fel a tervgazdasággal?"


Kuba és Észak-Korea kivételével ez már megtörtént, Kubában csak részlegesen, Észak-Korea lassan reformál.


Amúgy egyik felsorolt államban sincs kommunizmus.

2012. jan. 26. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!