Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Barack Obama 4éve hogy sikerült?

Barack Obama 4éve hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Jobb elnök volt -e mint W. Bush? Ha igen/nem miért?
2012. febr. 5. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Barack Obama volt az USA történelmének eddig legrosszabb elnöke.


-Elmélyítette az országban a gazdasági válság hatását

-Kiszolgáltatta az országot Kínának

-Szétverte a Constellation űrprogramot melynek célja az lett volna, hogy 2020-ra állandó lakosságú holdbázis legyen 2030-ra pedig eljusson egy ember a Marsra

-Egy Skandináv országokról mintázott szocdem modellt akart rákényszeríteni a teljesen máshogy működő USÁ-ra

-Keresztbe tett a gazdagoknak, de gyermeteg szociális ötletei a szegények számára sem enyhítették a válság hatását ígyhát mindenki rosszul járt.



A legjobb elnök pedig szerintem John F. Kennedy volt, meg Ronald Reagen.


George W. Bush nem igazán volt jó elnök, de jobb volt, mint Obama.

2012. febr. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Az előző válaszoló minden szavával egyetértek. Pontosan ezek voltak az okok.
2012. febr. 6. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bushnál ezerszer jobb elnök volt, mondjuk nála lényegében mindegyik jobb volt.

Obama legalább nem akart lépten-nyomon háborúzni, mint az a vérszomjas Bush, aki az állandó agresszor viselkedése mellett tudjuk, hogy mennyi nemzetközi jogsértést követett el. Továbbá amiket a CIA művelt a parancsára...


Az pedig példaértékű, hogy megteremtette az USA-ban a szinte mindenkire kiterjedő egészségbiztosítási rendszert, ami eddig ott ismeretlen volt. Erről példát vehetne minden elnök(jelölt) és sok más ország is.


Ennek ellenére nem mondom, hogy csak jó intézkedései voltak, mert nem.


4 éve még az is segítette a győzelmét, hogy az összes többi jelöltnél különb volt. Őt leszámítva nem egy díszes felhozatal volt.

Na most sem...

2012. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Annyit már megtanultam hogy mindent legjobb történelmi távlatból szemlélni. Pl. egy elnök kormányfő munkáját is. Nagyon fontos hogy egy adott örökölt közegben nézzük a szerepét, intézkedéseit. Egyet azért hamar leszűrök hogy ellentétben velünk sokkal hamarabb kialakult hogy az elnökek nagyon jól kell kommunikálnia. Másfelől Reagan mögött inkább idősebb Bush-t láttam, mint aktív ember, márcsak azért is mert kezdődő archeimer-kórja és merényletkísérlete megakadályozta aktívitását. Kennedy belpolitikáját nem ismerem annyira. Esetleg a közelmúlt legjobb elnökét lehet megnevezni sztem de hogy a legjobb elnök ki volt... hmmm. Több mint kétszáz év időtartamban. Obamánál pont az egészségpolitikát nem tartom helyesnek, mert látom milyen veszteséges pl. nálunk is. Persze láttam az idevágó doku filmet én is. De az egyéni felelősségvállalást sokkal előremutatóbbnak vélem. Ja azt hallottam Roney a saját államában pont valami hasonlót csinált aktív évei alatt...
2012. febr. 6. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

"Obama legalább nem akart lépten-nyomon háborúzni, mint az a vérszomjas Bush"


A háborúzás és a vérszomjas gondolkodás pozitív dolog, ha egy erős ország vezére vagy. Ha nekem lenne egy olyan kaliberű országom, mint Amerika én is hasonló vezér lennék, mint Bush.

2012. febr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy Obamát újraválasztják. Sikerülhetett volna jobban is, de a (...) Bushnál valószínűleg még egy csimpánz is jobb lett volna.
2012. jún. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!