Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen politikai/tudományos/ga...

Milyen politikai/tudományos/gazdasági/ideológiai okai vannak annak, hogy nem járt még ember a Marson?

Figyelt kérdés

A 60-as 70-es években rohamosan fejlődött az űrkutatás. Míg 1960-ban egy kutyát is alig bírtak élve visszahozni, 1970-re a holdutazás rutinművelet lett.


Ennek ellenére a 70-es évek közepére mind az USA, mind a Szovjetunió becsicskult.


Az USA létrehozta az Űrsikló programját, amiről mára kiderült, hogy vakvágány volt. Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy mostanra le is álltak vele és visszatértek a többszörhasználatos kapszulák kilövésére. Sosem voltak olyan terveik, hogy az Űrsiklóval mennek el az űrhajósok a Holdra vagy a Marsra.


Az oroszoktól a MIR űrállomás megalkotása dícséretes teljesítmény volt, de ennek a 2000-es években való megismétlése az ISS köntösében nagyon csekély eredményeket hozott.


A puszta tények azok, hogy 1972 óta egy ember sem járt a Föld körüli pályánál távolabb.


Az USA egyre jobban építi le az űrprogramját, az oroszoknak szerencsére vannak merészebb álmaik, 20-30 év múlva terveznek Marsutazást.


Az új űrrepülésre képes országok pl. Kína, India is legalább Holdbázisokban gondolkodnak. Ez dícséretes dolog, de sajnos még sok tapasztalatuk nincsen.



Szerintem simán össze lehetett volna hozni egy Holdbázist 1980-ra, akár az USÁ-nak, akár a Szovjetuniónak, és egy 1990-es Marsutazás is elvárható lett volna bármelyiktől.



2012. febr. 6. 01:57
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Ez mondjuk tenyleg erdekes, h 1910-ben lenyegeben azt se tudtak, h mi az, h repulo.

50 evvel kesobb meg Gagarin meg a tobbi.

Azota megint eltelt ennyi ido es kb szart se tudnak felmutatni.

Most ert veget a Mars kiserlet, ami arrol szolt, h x embert honapokra bezartak es probaltak ugy csinalni, mint ha valoban uton lennenek.

Ennyire futotta volna?

Ki tudja mi megy a hatterben.

Lehet mar reg voltak emberek a Marson es epp parcellazzak fel a tehetos emberek szamara, h ha a Fold beszarna.

2012. febr. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert az űrkutatás drága mulatság. Anno az USA a SZU-val való versenyzés miatt vágott bele annyi űrprojektbe. De lemerném fogadni, hogy a Marsig ők sem jutottak volna el. Véleményem szerint - és ezt már többször hangoztattam itt - az űrutazást az összes országnak közösen kellene végeznie. Ha minden állam csak a GDP-je 1%-át adná egy közös űrhivatalba, akkor annak költségvetése legalább tízszer nagyobb lenne a NASA költségvetésnél. Ebből már lehetne valamit kezdeni. Persze ilyen helyzet nemigen lesz a közeljövőben, mondjuk az ISS kapcsán azért volt egy "kis" összefogás. Én inkább a privát szférában bízom, idén fog utasok vinni szuborbitális "pályára" a Virgin Galactic (később gondolom távolabbra is); a Bigelow Aerospace pedig 2014-2015-re az ISS-nél nagyobb űrhotelt juttat az űrbe (már két prototípust sikeresen fellőttek); a SpaceX pedig a NASA-val szerződött és idén már ők viszik a szállítmányt az ISS-re. És még sokan vannak.

Szóval szerintem, ahogy a repülésnél, úgy az űrrepülésnél is a magántőke fog fellendülést hozni.

2012. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy számolták hogy 200 milliárd dollárba fog kerölni és a vietnámi háború is eléggé megterhelte a költségvetést.

Az oroszok úgy gondolták hogy a Hold utábn a Mars fog következni de miután megverték őket az amerikaiak még azt is letagadták hogy volt emberes Hold programjuk és mintha ők eleve csak űrszondás küldetést akartak volna. (Amivel egyébként meg is előzték az amerikaiakat.)

2012. febr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én az egyik tudományos cikkben azt olvastam, hogy küldtek volna embereket a Marsra, csak azért nem tették meg, mert nem tudtak volna visszajönni. Vagyis öngyilkosság lett volna annak aki erre vállalkozik. Mert még nincsenek olyan fejlett űrutazási eszközök amivel meg tudnák a visszautat is oldani.

Ergó ha most küldenének oda embereket (tervben volt,csak emiatt vetették el) akkor nem tudnának már soha többé visszajönni.


Persze nem biztos ez a dolog, de abban a cikkben egy professzor ezt az érvet is belevette, meg azt fejtegette, hogy ez sokkal több pénzt és fejlesztési időt venne igénybe, mint az eddigi űrkutatások, vagy akár a háborúk finanszírozása.

2012. febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért egy atmosphera processor-t igazán telepíthettek volna már.
2012. márc. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!