Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hiszi nagyon sok ember,...

Miért hiszi nagyon sok ember, hogy csak a kelet-európai országoknak/városoknak vannak bajaik, Nyugaton szinte minden tökéletes?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 20:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem ugyan olyan súlyú a probléma.
2012. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
400 ezres minimálberekkel nagy bajok lehetnek! :S
2012. febr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Én nem hiszem ezt. Nyugaton is vannak problémák, a különbség csupán annyi, hogy ha nyugaton van munkád, meg tudsz belőle normálisan élni, Magyarországon sajnos nem feltétlen.
2012. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Azt hiszik, hogy csak azért mert magasabb a minimálbér, attól ott mindenki BMW-vel jár meg homárt eszik!


Nyugaton mindössze annyival jobb a helyzet, hogy általánosságban magasabb az életszínvonal, de ott is ugyanúgy vannak szegények is! Meg hiába magasabb a bér, ha az élelmiszereken kívül minden 4-6-szoros összegbe kerül. Kinn is akkor élsz jól, ha van egy jó szakmád és jól megy a nyelv! Mosogatásból, meg takarításból ott sem lesz jó életed!

2012. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
lehet, hogy magasabb a minimálbér, de az árak is magasabbak, sok külföldi aki idejött Magyarországra, azt mondta hogy az árak alacsonyak
2012. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 nem dávid ***** válasza:
79%

Én Ausztriába járok dolgozni. Az élelmiszer árak nem sokkal magasabbak. Sőt sok minden Ausztriába olcsóbb mint itt. De nyugaton a válság fogalma teljesen mást jelent. pl: Portugáliában azért volt tüntetést mert az állam el akarja venni a közalkalmazottak 13havi fizetését. Itt meg lassan a 12havi fizetést se bírja lassan az állam.



.

2012. febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

"Én Ausztriába járok dolgozni."


Itt a pont! Átjársz! Nem élsz ott életvitelszerűen! Azaz itthon nyilván többet ér a pénzed, de ha Ausztriában kellene lakást bérelned, rezsit fizetned, fodrászhoz járnod, stb, stb. Az élelmiszerek olcsóbbak vagy ugyanannyiba kerülnek kb. DE! A szolgáltatások, stb, mind sokkal drágább. Ezt sokan nem hiszik el csak akkor ha ott élnek! Jobban élsz nyugaton, ez nem vitás, de ott sem minden tökéletes, sőt!

2012. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 nem dávid ***** válasza:
71%

Itt a pont! Átjársz! Nem élsz ott életvitelszerűen! Azaz itthon nyilván többet ér a pénzed, de ha Ausztriában kellene lakást bérelned, rezsit fizetned, fodrászhoz járnod, stb, stb. Az élelmiszerek olcsóbbak vagy ugyanannyiba kerülnek kb. DE! A szolgáltatások, stb, mind sokkal drágább. Ezt sokan nem hiszik el csak akkor ha ott élnek! Jobban élsz nyugaton, ez nem vitás, de ott sem minden tökéletes, sőt!


Igyanak ezt nem is tagadom. Ausztriában drágább a fodrász meg szinte minden szolgáltatás. De az ottani fizetésből ha ott laknánk jobban ki tudnák még mindig jönni mint az itteni 80-100ezres fizetésekből.

2012. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Vannak szegények nyugaton, mint mindenütt. Mi a legfontosabb különbség? Az, hogy kint egy orvosnak, mérnöknek, stb., tehát a tanult, értelmiségi rétegnek nem kell megélhetési gondokkal küzdenie, rendesen fel tudja nevelni a gyerekeit, lakást tud fenntartani és még olyan dolgokat is meg tud engedni magának és a családjának, mint hétvégi éttermi vacsora, mozi, vidámpark, drágább játékok, amik egy magyar családnak luxusnak számítanak. Nem a minimálbért kell felhozni, mert minimálbérből sehol a világon nem lehet normálisan megélni, hanem az átlagember helyzetét. Márpedig Magyarországon egy átlag családlényegesen rosszabbul él, mint egy osztrák, német, francia vagy angol család. Sokan hozzák fel azt is, hogy minden drágább. Na most ez egyrészt nem teljesen igaz, mert országtól függően egyes cikkek olcsóbbak, mások drágábba, de mindegy. A lényeg, hogy nagyjából 2-3-szoros az átlagbér egy nyugati országban, mint Magyarországon, az árak viszont nem magasabbak ennyivel, ezt bárki megmondhatja, aki volt már kint huzamosabb ideig, nemcsak turistaként. Még egyszer tehát: ne a minimálbér legyen az etalon mindig! Nem az a fő, hogy egy konyhai kisegítő, vagy egy pénztáros hogyan tud megélni.


És végezetül itt egy tanulságos lista, amit először tavaly nyáron olvastam egy angol napilapban, most erre a témára újra előkerestem: (főleg a pénzügyi dolgokra érdemes figyelni, ha kell átszámolni forintra az összeget)


[link]


Nem legenda, hogy nyugaton jobban élnek az emberek. Ahogy az sem elcsépelt frázis, hogy ott sincs kolbászból a kerítés. A jóléthez odakint is tenni kell valamit.

2012. febr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

AKI AZT ÍRTA HOGY AZ ÁRAK IS MAGASABBAK KÜLFÖLDÖN EGY TUDATLAN BUNKÓ.

Dolgoztam kinn frankfurtba a lidil be ugyanannyi kb a kaja mint itt csak eurban.

Amúgy nem csak a kelet európai városokba van baj.

Közlöm veletek azzal van baj hogy Magyarország bármilyen befektetésre alkalmatlan a lista élén szerepel 8. helyen.

Előtte afrikai etióp országok vannak. Ez a baj.

Másrészt 400ezres minimál bért például a nehéz fizikai munkásoknál el lehet felejteni mert akkor ők már többet keresnek. Én jártam kint sűrűn a németeknél volt valós tapasztalatom. nem mindegy hogy 28 ezret keresel egy nap vagy 60 ezret egy hónapban ugyanazzal a kuli munkával.

2012. febr. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!