Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA el fogja fogadni azt a...

Az USA el fogja fogadni azt a helyzetet, hogy lassan kifogy a kőolajból + kínai gazdaság beelőzi, avagy háborúba kezd?

Figyelt kérdés

Mindig "szent segítőként" jelentek meg a történelemben: rendet teszünk a viaskodó Európában(II.vh), segítünk Izraelnek országot létrehozni, elvisszük a békét Vietnámba, véget vetünk a terrorizmusnak Pakisztánban,Irakban. Ugyanilyen erkölcsösen el fogják ismerni, hogy a nyers kapitalizmusban alulmaradnak?


egy semleges


2012. febr. 12. 14:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Azon én is gondolkodtam, mi lesz ha az olaj elfogy, vagy inkább másféle üzemanyagra térnek át az autók, sajnos erre szerintem még nem sok esély van. Biztos megpróbálnának a mi hős hamburgerzabálóink áttérni arra a valamire, a riválisokat pedig ellehetetlenítenék terrorüldözés címszó alatt hogy megtartsák a hatalmukat
2012. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
A kőolaj nem valószínű hogy hamar elfogy náluk.Elég sok pénzük van , tudják finanszírozni a kutatásokat , tudósokat hogy találjanak fel valamit ami olyan hatékony üzemanyag mint a benzin vagy a dízel.Nem kell őket félteni.
2012. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Olajból 20 éve egyre többet termelnek és egyre későbbre várható az elfogyása...
2012. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Ők nem sok olajat használnak.Nagyon sok a kiaknázatlan olajmezőjük , talán több olaj van ott mint Európában.Arra várnak hogy mikor fogy ki Európában vagy mikor lesz nagy válság az USA-ban és akkor jó pénzért el tudják adni.
2012. febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Kína gazdasága nem fogja megelőzni az USA-ét belátható időn belül.


2. A kőolaj elfogyása Kínát is ugyanúgy érinteni fogja, sőt, még jobban mint az USA-t, hiszen nem kőolajra épülő technológiák kifejlesztésében USA sokkal jobban áll.

2012. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb pénzt fektetnek majd az alternatívákba, pl fúziós erőművek.

Annyi lesz az egész mint amikor manapság áttérnek 2gről 3gre a mobiloknál, vagy azt se tudom hány gére.

Lefektetnek majd néhány új áramkábelt és kész.

Észrevettünk vmit abból h Amerikában és Angliában blackberry v milyen rendszer terjedt el? Nem. Sőt a helyieknek sem tűnik fel, simán elterjed manapság egy úgy rendszer pár év alatt, a jövőben pedig az új áramellátás pár hónap alatt. Ha tényleg kifogy Amcsiban a kőolaj kevésbé éri majd meg háborúzni mint fejleszteni.

2012. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha az olaj elfogy az nem csak az USA-nak lesz rossz, amúgy nagyon úgy tűnik, hogy ez az USA-t fogja utoljára értineni.

1. A kőolaj lelőhelyek nagy részén amerikai befolyás érvényesül.

2. Az USA saját területén direkt nem maximális kapacitáson termel ki olajat, tartalékolják. Pedig ott is nagy olajmezők vannak.

2012. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

[link]


ennyit arról, hogy az usának mennyi olaja van!

2012. febr. 12. 16:15
 9/22 anonim ***** válasza:
bevezetik a vákuum energiáét
2012. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Szergely válasza:
91%

7. 15:34

jól mondja


hozzátenném még azt hogy nem csak hogy az USA nem maximumon termel ki hanem a kitermelés ott le van nagyon-nagy mértékben korlátozva (államilag szabályozott), és több lelőhelyen meg van tiltva a kitermelés (ez is államilag különféle indokkal), ennek eredményeképpen mikor mindenkinek elfogy az olaja akkor az USA a saját területein lévőket is elkezdi kitermelni, és olyan gazdasági előnyhöz jut majd amellyel más országok nem rendelkeznek (pl Irakban nem találtak se atom, se biológiai, se vegyi fegyvereket, de a kőolaj kitermelést Amerika felügyeli most már, és sokszorosára növelte a kvótát így nyomva lentebb az olaj árát és lassítva minden más ország átázását más energiaforrásra, hiszen amíg az olaj "olcsóbb" senki nem siet vele).


A történelem során sosem tettek semmi olyat ami nem állt az érdekükben, értsd: hadianyagot küldtek a II.vh-ban Angliába ---> de nem ingyen hanem Angliának ki kellett fizetnie minden költségét (hitelbe kapta és sok-sok évig aztán kamatos kamattal törlesztett a háború után), szóval nekik ez nagyon-nagyon jó üzlet volt.

Vietnámban a hidegháború felmelegített változatát láthattuk, mert Vietnám területén elsősorban a szovjet blokkal harcolt. Irakot meg már leírtam (érdemes még megemlíteni Irak kapcsán hogy kaját meg vizet nem szállítanak az országba saját költségükön, arról a saját kormányuknak kell gondoskodni de az olaj kitermelésbe beleszólnak). Izraelt meg hagyjuk is sztem ezek után (de ott sem csak egy oldala van az éremnek mert ott is éltek emberek korábban akik már nem ->élnek<- ott).


A lényeg hogyha sok-sok pénzből elérte Amerika hogyha elkezd elfogyni a fosszilis energiahordozó azzal ő jól járjon,


de ez így van jól, mivel mindenki a saját érdekeit képviseli (ez olyan mintha a mekit valaki azért szeretné mert annyi embert ellát élelemmel, egyszerűen azért kaját árul mert megéri és pénzért teszi)


Btw senki sem semleges, rajtam kívül (én minden embert faji nemi és vallási hovatartozásától függetlenül egyenlően gyűlölök, mert pl ha kínáról írsz valami pozitívat kérdező akkor Tibeten lovagoltam volna)


egy aki mindenkit egyenlően utál :D

2012. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!