Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az oka, hogy Csehország...

Mi az oka, hogy Csehország jóval fejlettebb, mint Magyarország, pedig mindkettő ország a Keleti Blokk része volt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 10:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%

ma 20:06


Ki mondta azt neked, hogy a tatárjárás miatt tart ott Magyarország ahol, mert én biztosan nem! A másik pedig, hogy Csehország ma azért is fejlettebb mint Magyarország, mivel elég sokáig egy osztrák tartomány volt, hosszabb ideig mint Magyarország + az is közrejátszott, hogy pont nem kellett azt átélnie a történelme folyamán amit a Magyar Királyság átélt!

2012. febr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%

"Mi az oka, hogy Csehország jóval fejlettebb, mint Magyarország"


Csehország 300 éve ipari ország.


1945-ben még a legfejlettebb országok kategóriájába tartozott, kb. nyugati szinten volt.


Ezt sikerült ledolgoznia odáig, hogy most már csak egy árnyalatnyival fejlettebb Magyarországnál.


Mindenesetre jó kis kérdés, mert a GYK magyargyűlölő tagozata ismét kiélheti magát (a magyarok lusták, szélhámosok, tolvajok, a csehek bezzeg nem stb.)

2012. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
95%
Csehország nem éppen egy árnyalatnyival fejlettebb: a HDI index alapján már Angliát is megelőzi, a GDP kábé hétezer dollárral magasabb, mint a mienké. Mikor tíz évvel ezelőtt, mikor Prágában jártam, már akkor nagyon feltűnő volt a fejlettségbeli különbség: egy tip-top rendben tartott, felújított főváros, szemben a lepukkant, gettósodó Budapesttel. És nem magyargyűlölet, ha ezt az ember észreveszi. Csak tény.
2012. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Én 15 éves vagyok,de 6 éves korom ota vagyok Csehországban is meg Mo-ban is.Anyukám cseh,apukám magyar és elmondhatom:Csehország fejlettebb de borzalmasan bunkok az emberek,a cseh mentalitás meg egy kalap szar.Magyarország is bunko,nem tagadom de Csehország szornyu.Annyi ideje vagyok itt és még most se fogadtak be,pedig anyanyelvi szinten beszélek csehul és iskolába is járok itt.Ez alapján tapasztalatbol mondom:Magyarország szar de CSEHORSZÁG MÉG SZARABB és legalábbis lehetsz egy kicsit gazdagabb meg minden,de ha kikozositve érzed magad és senki sem fogad el mert kulfoldi vagy akkor szarhatsz a pénzedre.
2013. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
63%
Aki azt irta hogy Szerbia multja szarabb akkor igen,de Magyarország joval fejlettebb mint egy Szerbia vagy egy pénzéhes gorog banda.Ennyi
2013. ápr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Fejlettebb de nem sokkal azért


Egyébként az iparosodásnak és a németeknek köszönhetően


Szlovákiát nem maguk akartál lerázni hanem Merciar akart függetlenedni

2020. aug. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!