Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ausztria-Bécs, Csehország-Prág...

Ausztria-Bécs, Csehország-Prága. Ezekben az országokban is annyira túlsúlyban van a főváros szerepe, mint Magyarország-Budapest esetében?

Figyelt kérdés
Hasonló méretű országok, hasonló méretű fővárossal.
2011. nov. 2. 05:53
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Csak nálunk van ennyire túlsúlyban Pest,sajnos már nagyon régóta!
2011. nov. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem Ausztriaban meg jobban, mint Magyarban. Amikor varandos voltam, meglepett, hogy sok-sok kapcsolodo lehetöseg csak Becsben van, amikor ilyenek termeszetesek voltak egy magyar megyeszekhelyen. Legalabbis Nyugat-Magyaro-on szerintem minden van.

Aztan egy masik, hobby szintü tanfolyam: Ausztriaban csak Becsben, 1 evben 1-szer, mig szinte minden magyar megyeszekhelyen van 1-2 evente...

En nem ertem egyebkent, miert ez a "szomszed kertje mindig zöldebb" altalanos hozzaallas mindenben! Gyakran kiragadnak egy esetet, pl. a holland szüles utani rendszert (ami a regi magyarhoz hasonlo), es azt mutatjak be ugy, mintha mindenhol ez lenne a termeszetes magyartol nyugatra... szamomra erthetetlen, mert nem a sajat szememmel nem ezt az altalanos közvelemenyt latom, szinte semmilyen tekintetben.

2011. nov. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
*mert a sajat szememmel nem ezt az altalanos közvelemenyt latom, szinte semmilyen tekintetben.
2011. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Annyira nem. Csehországban például van egy félmilliós város, Brünn. Nálunk Budapest után Debrecen a legnagyobb a maga 204 ezer lakosával. Kellene nekünk is legalább egy félmilliós (millióst nem is merek mondani) és máris csökkenne a Budapest-központúság.
2014. okt. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Miert érzed ezt? Szerintem egyáltalán nem Budapest központú. Bár mindig is Pesten éltem de sose éreztem, hogy így lenne.
2015. okt. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Közlekedés szempontjából talán nem annyira, hiszen itt Pestről indulnak azok az utak/autópályák amelyek elhaladnak itt, és esetleg Ausztriában van olyan autópálya (A4) ami a magyar határtól indul, de nyugatra is megy, ellenben Magyarországgal, hiszen itt nincs olyan autópálya aminek ne itt lenne a 0-s kilóméterköve.
2017. szept. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ausztria nem

Csehország igen

2020. aug. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!