Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A proletárdiktatúrának mi...

A proletárdiktatúrának mi értelme volt?

Figyelt kérdés

Nem is értem, hogy a kitalálója hogy gondolta, hogy hozzá nem értő parasztok kapjanak olyan posztokat, amikért évekig, évtizedekig kell tanulni? Már maga az elmélet sem világos. Ennyi erővel miért nem azt találták ki, hogy csimpánzok legyenek az országok uralkodói?


Persze gondolom az volt a cél, hogy valamiféle egyenlőság valósuljon meg így, de szerintem annyira nyilvánvaló ennek az egésznek a nonszensz volta, hogy nem is értem, hogy gondolhatták ezt egy percig is komolyan...


2012. márc. 4. 14:36
 1/6 Tactical ***** válasza:
58%

Nézz körül. Most is csimpánzok az ország uralkodói.

Egyébként értelmetlen lenne elítélni, mert régen mások voltak a körülmények, és mai gondolkodással ezt nem tudjuk felfogni.

Persze ez nem azt jelenti, hogy elfogadható volt.

2012. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem is gondolták komolyan. A legtöbb helyen csak a vezető volt "proletár", de a termelést,a könyvelést a szakemberek irányították. Pl az Állami Gazdaság vezetője pártember volt,de a tényleges munkát a régi intézőkből lett agronómusok irányították. Ahogy a könyvelést is szakember vezette. Vagy a Tanácsoknál a Személyzeti,vagy a Lakásosztály vezetője pártember volt,de a Pénzügy,az adóhivatal, a mérnöki osztály vezetője is egyetemet végzett szakember volt.

56 után pedig egyre több helyről koptak ki azok,akiknek nem volt megfelelő végzettségük.

Csak megjegyzem: a régi nagy földbirtokosok sem vezették az uradalmaikat. Rábízták a munkát az intézőikre. Ők csak beszámoltatták őket a haszonról.

2012. márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Nem is értem, hogy a kitalálója hogy gondolta, hogy hozzá nem értő parasztok kapjanak olyan posztokat, amikért évekig, évtizedekig kell tanulni?"


A "kitalálója" nem gondolt ilyet.


A "kitalálója" kétségbe volt esve, amikor rájött, hogy a cári államapparátust a helyén hagyva a forradalmat elszabotálják, ha viszont lecseréli az összes hivatalnokot proli aktivistára, akkor a hivatalnoki kar is dilettáns lesz, és a gyárakban sem marad elég munkás.


Ezért azt mondta a "kitaláló": "most már mégsem állíthatjuk vissza a cárizmus". És próbálkoztak.


"Már maga az elmélet sem világos."


Az elmélet elég világos, a történelmi szituáció viszont pocsék volt.


"Ennyi erővel miért nem azt találták ki, hogy csimpánzok legyenek az országok uralkodói?"


Te államigazgatásit végeztél, vagy te is csimpánz vagy?


"Persze gondolom az volt a cél, hogy valamiféle egyenlőság valósuljon meg így"


Nem jól érted a problémát.


"annyira nyilvánvaló ennek az egésznek a nonszensz volta"


Szerintem meg mielőtt lenonszenszezel valamit, illene legalább alapfokon megpróbálnod megérteni.

2012. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
sz*rd má le
2012. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
15:56: Írnál róla egy kicsit kérlek, hogy világossá váljon előttem?
2012. márc. 14. 21:34
 6/6 anonim ***** válasza:

21:34


Ha nagyjából ismered a marxizmust, akkor ez a cikk segít képbe jönni Leninnel kapcsolatban.


[link]

2012. márc. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!