Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz az, hogy a második...

Igaz az, hogy a második világháború után az USA náci tudósokat/orvosokat fogadott be és segített letelepedni?

Figyelt kérdés
"gémkapocs akció" vagy ez csak fikció?
2012. márc. 5. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen így építették meg a sugárhajtású rakétákat a németek a V2-est is. Cserébe kegyelmet kaptak.
2012. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez közismert, az űrprogramban sok német dolgozott.
2012. márc. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Annyira azért nem közismert, egy kicsit más fénybe állíthatná a történelmet, bár a bikák agyáig nem jutna el mi ennek a jelentősége.
2012. márc. 5. 15:40
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Én birka vagyok. Kérlek magyarázd el. A tudósok többsége egyébként a náci eszme ellen volt.
2012. márc. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Persze utólag lehet mondani, hogy ellene voltak. Nekem ez úgy jön le, hogy 42 novemberéig sok német mellette volt, aztán meg sok német ellene. Hát ez ilyen, de nem erre gondoltam.


A lényeg az, hogy amerikai szentként van beállítva, de azért felhasználják háborús bűnösök segítségét. Hitler meg ugye maga a Sátán. Pedig ha mondjuk összehasonlítod Napóleonnal az életútját, nem kevés hasonlóság van. Rengeteg nép indított háborút, amely elérte fejlődése csúcspontját, az adott államon belül. Amerika fennállása óta háborúzik valahol. Ugye folyamatosan húzza a hadiipart, ugye ruha, kaja gyártás, gépgyártás, fegyvergyártás, ezekhez kutatás-fejlesztés...

2012. márc. 5. 15:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Bizonyám! Ők dolgoztak többek között az Artichoke meg az MK-ULTRA programokon. A Vatikán segítségével tudtak meglépni Európából.
2012. márc. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Teller Ede meg Szilárd Leó segített az atombomba fejlesztésében, akkor ők is háborús bűnösök? A tudományos felfedezések okozta pusztítás nem a tudósok bűne, hanem azoké az embereké akik felhasználják mindezt.
2012. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha igaz és nem legenda, akkor létezett egy bizonyos ODESSA nevű "nácimentő" szervezet, mely több nácit is kimenekített Amerikába.


Amúgy az USA nem csak nácikat mentett: garantálták a hirhedt japán 731-es alakulat büntetlenségét, a háború alatti kísérleteik eredményeinek átadásáért cserébe, sőt az alakulat főparancsnoka, Shiiro Ishi az USA-ba költözött, ahol a "kormánynak dolgozott".

2012. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A tudósok többsége egyébként a náci eszme ellen volt."


A háború után. De addig foggal körömmel támogatta mindenki, nem csak a németek.

2012. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amerika ezzel a háborúval bebiztosította magát jó 60 évre. Azzal, hogy kilobbizták a Németek elleni háborút, legyengítették Európát. Kíváncsi vagyok rá, mit fognak kezdeni Kínával.
2012. márc. 5. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!