Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Létezik olyan sorozat, ami...

Létezik olyan sorozat, ami egy náci koncentrációs táborban játszódik a II. világháború alatt?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg valami hasonló?

2010. nov. 12. 22:05
 1/6 anonim válasza:
100%

Ehhez annyit fűznék, hogy nagyon beteg vagy, kb mint én :D


De sajnos ilyen sorozatot kerestem én is, és nagy csalódottságomra, az elmúlt 2-3 évben nem találtam, viszont az összes ilyen filmet láttam!


Engem is nagyon érdekel a dolog...

2010. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy legalább nem vagyok egyedül a hülyeségemben... de ha esetleg találok valamit, szólok neked is :)
2010. nov. 20. 21:32
 3/6 mrtomi válasza:
Már csak az a kérdés melyik oldalon lennél? :D
2010. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért kéne bármelyik oldalon is lennem?
2010. nov. 26. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

sorozatot nem tudok írni,de ez a szöveg a történelemkönybe volt,és talán felér egy videóval is(nem azért írtam le mert ennyire unatkozom,hanem ezt elég érdekesnek találom,és meg szeretném osztani másokkal is):


Az alábbiakban részletesen olvashatsz egy Auschwichból szerencsésen hazatérő lány visszaemlékezéséből.Terner Kornélia mindössze 15 éves volt,amikor deporálták.Nagyanyja,édesanyja és egyik nagynénje azonban nem térhetett vissza a haláltáborból.

"A gettóból megérkeztünk a debreceni téglagyárba.Ez a hely a pokol előcsarnoka volt.Ültünk a szabad ég alatt a szakadó esőben napokig a téglapor sarában.Éheztünk,fáztunk,semmink sem volt.

Az egyik nap a téglagyár elé állt a vagonsor és gyors ütemben felkergettek a vagonokba.120 embert préseltek össze egy-egy vagonba.Civilek és csendőrök futkostak a vagonok előtt.Látszólag rendet teremtettek,a valóságban megpróbáltak valamit még szerezni a hullajelöltektől."Adjatok ide mindent,a németek úgyis elveszik tőletek.Karóráért egy pohár vizet adok,aranyért kenyeret adok."A vagonok ajtaját ránk zárták és megindultunk ismeretlen sorsunk felé.Hasmenéssel,lázasan.

Egyszer csak megállt a vonat.Hangokat hallottunk,futó lábakat és kutyaugatást.Kinyiltak a vagonajtók és megérkeztünk Auschwichba.Akkor fogalmunk sem volt,hogy hová.Nagyot lélegezni sem volt időnk,mert durva "los los verfluchte Juden schnell[gyerünk,gyerünk,átkozott zsidók,gyorsan,gyorsan] ordítozások hangzottak fel mindenfelől.Csíkos ruhás és sapkás férfiak futkostak körülöttünk. "Mondjátok magatokról,hogy 20 évesek vagytok"Húzzátok ki magatokat és gyorsan menjetek!Ne látszódjatok fáradtnak!"Nem értettük,mit is akarnak ezzel.Utunkat keresztbe elállta egy SS-tiszti sor.A középső magas férfi középen egy hosszú pálcával szétválasztotta a sorokat jobbra és ballra.Nagyanyámat ballra terelték.Körülbelül 50 méter után ballra néztem,nagymamám megérezte és ő is visszafordult.Minden tudó tekintete amíg élek,lidércként üldözni fog.Legkedvesebb unokájától búcsúzott ez a tekintet.[Olga a blokkparancsnoknő] mindnyájunkat röviden eligazított."Ez egy megsemmisítő tábor.Itt dolgozni nem fogtok.Gyakori a válogatás.A rajtatok levőkön kívűl semmitek sem lehet.Napközben a barakkban bemenni tilos.Ma nincs sem étel sem ital.Reggel öt órakkor ébresztőHétig,vagy ha kell tovább,Appelt álltok[sorakoztok]a blokk előtt."Megszólalt valaki:"Hol vannak a hozzátartozóink?"Olga kimutatott két erősen füstölgő,magas kéményre."Ott füstölögnek"Többen összeestek."Mit csodálkoztok?"-kérdezte Olga "Ti is oda kerültök."Aztán jöttek a szelekciók[válogatások].Olga elkiálltotta magát: sorba állni és indulni.Mentünk,mint a birkák,nem lázadtunk.Az SS-ek újra ott álltak sorba és intettek jobbra és balra.Egy-egy szelekció után a blokk létszáma felére csökkent,de meg sem látszott,jöttek újak!"

2011. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 piper15 válasza:
Igazából van egy sorozat melyben nácik is megfordulnak.. INTERNÁTUS..
2013. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!