Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Láttok arra esélyt, hogy az...

Láttok arra esélyt, hogy az EU a jövőben külpolitikai és katonai nagyhatalom is lesz a mostani gazdasági mellett?

Figyelt kérdés
Az EU egy gazdasági nagyhatalom ez tény (legnagyobb GDP-vel rendelkezik), de "igazi" nagyhatalommá csak akkor válhat ha külpolitikailag, és katonailag is az, és nem csak gazdaságilag! Mit gondoltok?

2012. márc. 9. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen egy külpolitikai nagyhatalom? Csak kérdezem, ezt valahogy így nem tudom értelmezni. Katonai nagyhatalom meg nem lehet, mert nem hadügyi szervezet, a NATO katonai nagyhatalom.
2012. márc. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Katonai nagyhatalom meg nem lehet"


Miért ne lehetne? Az USA sem egy nagy állam, hanem 50 kisebb állam szövetsége, vagy ha jobban tetszik Föderáció. Mégis a legerősebb haderővel rendelkezik, akkor az EU-nak miért ne lehetne egy közös hadereje? Külpolitikailag pedig én úgy értem, hogy ha kell akkor érvényesíteni tudja az akaratát más államokkal szemben, vagy ha valami nem tetszik, akkor "keményen az asztalra tud csapni" s a többi. Ma erre az EU nem képes csak korlátozottan, hiába gazdasági nagyhatalom.

2012. márc. 9. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Az Eu?

Háháháháháháá..

2012. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 yossarian44 ***** válasza:
12%

Az előző válaszolónak üzenem, hogy attól, még hogy Gyurcsány bezáratta a Lipótmezőt, attól még nem biztos, hogy neki abba kéne hagynia a gyógyszer szedését. Ilyen idegbeteg reakciót régen láttam.


A kérdezőnek:

De lehet, csak ehhez meg kell változtatni az Unió struktúráját, föderáció jelleget kell öltenie, közös hadsereget felállítania, kicsit lejjebb venni a tagállamok függetlenségéből - valahogy az USA tagállamok szintjére degradálni azt, vagy Skócia, Wales szintjére - és abszolút közös valutaként tartani az eurót.


Ezek olyan reformok lennének, amik évtizedek alatt mennek csak át.

2012. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy "külpolitikai nagyhatalom", eléggé értelmetlen kifejezés. Katonai nagyhatalom meg nem lesz az EU, mert nem katonai szervezet.
2012. márc. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az USA azért egészen más tészta. Az államok egyesülése előtt talán 100 évnyi történelmük ha volt. Európa országainak nagy része meg már több, mint ezer éves. Európában óriási kulturális, és nyelvi különbségek vannak. Ráadásul minden országnak teljesen egyedi gazdasági érdekei vannak. Az USA gyakorlatilag egységes kulturális, nyelvi, és gazdasági szempontból. Az Unio szinte biztos, hogy nem fog eljutni egy olyan szövetség szintjére, mint az USA, pont a fent említett nemzetek közti különbségek miatt. Európa országainak nincs szüksége erőtitoktatásra, nem kell odacsapniuk az asztalra. Ez az USA stílusa. Szerintem nincs rá ok, hogy egy USA szintű szövetség jöjjön létre, de ezt egy háború megváltoztathatja.
2012. márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!