Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban vagy Németországban...

Az USA-ban vagy Németországban magasabb az életszínvonal: hol él jobban egy átlagember?

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 01:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az USA rendkívül szélsőséges, sok nagyon gazdag van ott és sok nyomorgó is. Ezzel szemben Németországban alacsony a szegények és gazdagok közötti különbség és a szociális ellátás is ezerszer fejlettebb.
2012. márc. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az Usa gazdagabb GDP/fő ppp alapján:


[link]


Viszont a jövedelem egyenlőtlenebbül oszlik el, mint a németeknél:


[link]


[link]


[link]

2012. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én még ehhez hozzászámolnám a közbiztonságot is, pl. az USA egyértelműen terrorista célpont(az ott élő bűnözésről nem is beszélve) míg Németország okos, semleges politikájának köszönhetően nincs annyira előtérben.


De akinek vonzóbb az az élet, hogy tényleg szinte mindent megtehet, annak az USA valószínű vonzóbb. Nekem Németország inkább.

2012. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 yossarian44 ***** válasza:
100%

Ez a legtöbb nyugat-európai országra igaz. A középosztály életszínvonala az USA-ban magasabb, viszont ott durvább nyomor is van, mint a legtöbb nyugat-európai országban, ugyanis Európában jobb a szociális háló, és nálunk az egészségügy általában államilag finanszírozott.


Meg az USA-ban a minimálbér 7.5 dollár a minimálbér óránként, ami kicsit alacsony a nyugat-európai átlaghoz képest.

2012. márc. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13:28: érdekes, hogy ebből a szempontból, amennyire tudom, Kanada jóval közelebb áll Nyugat-Európához, mint az USÁ-hoz.
2012. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 yossarian44 ***** válasza:
100%

21:58


Igen, így lehet, szerintem USA eléggé egyedi módon kezeli a szociális hálót...

2012. ápr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Az usában de az csökkenő. Szóval inkább németország
2013. máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!